Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Търся си евтин компютър, с който ще обработвам фхд видео с програми Сони Вегас, премиер и други подобни. Също рендване, като цяло да върви нормално, не да лети, но пък да  не си троша главата от нерви.

Няма много пари и съм се спрял на нещо втора употреба. Въпросът ми е подходящ ли е.

процесор  - AMD A10-7860K, 4x 3,6 GHz (bis zu 4,0 GHz, 4 MB Cache)

* видео карта AMD Radeon R7 Grafik, 2 GB HyperMemory, VGA, DVI-D

* хард диск - HDMIFestplatte: 1 TB HDD

* рам памет - Seagate/Toshiba/WD8 GB DDR3-RAM, 1600 MHz

П.п. дайте ми съвет какво да гледам. Процесор ли колко ядра е добре да има, рам памет 8 или повече, видео карта повече гб или бит рейтинг се гледа и други подобни. Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Средна работа е този процесор....виж тук:

http://www.guru3d.com/articles-pages/amd-a10-7860k-godavari-apu-review,12.html

По-добре някой i5/i7/xeon 2-3-4 серия втора употреба + бюджетно видео - какъв ти е бюджета не си казал? Също и FX 8 ядрен процесор ще е по-добре, но там ти трябва добро дъно и най-вече много добро охлаждане и читаво захранване, особено ако клокваш, че са си печки и отиват 200+ вата само процесора без клокване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със този бюджет   ще рендваш по 10 часа  45 минути клипове . Тези програми дето си ги написал искат хубава конфигурация а не кошници от битака  за втора употреба. И като ти  забие кракнатия вегас или премиера  почваш от начало и чакаш нови 10 часа. И като събереш монтаж да речем 1-2 часа плюс обработката след това  и  отидоха минимум 12 часа  за 30--40 минути клип да речем

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Cvetanov Posveteniat написа:

Здравейте.

Търся си евтин компютър, с който ще обработвам фхд видео с програми Сони Вегас, премиер и други подобни. Също рендване, като цяло да върви нормално, не да лети, но пък да  не си троша главата от нерви.

Няма много пари и съм се спрял на нещо втора употреба. Въпросът ми е подходящ ли е.

процесор  - AMD A10-7860K, 4x 3,6 GHz (bis zu 4,0 GHz, 4 MB Cache)

* видео карта AMD Radeon R7 Grafik, 2 GB HyperMemory, VGA, DVI-D

* хард диск - HDMIFestplatte: 1 TB HDD

* рам памет - Seagate/Toshiba/WD8 GB DDR3-RAM, 1600 MHz

П.п. дайте ми съвет какво да гледам. Процесор ли колко ядра е добре да има, рам памет 8 или повече, видео карта повече гб или бит рейтинг се гледа и други подобни. Благодаря предварително! :)

Не знам от къде произлиза грешката, но аз такава обява няма да погледна. Също така пропуска се един много важен компонент от системата - захранващия блок и НЕ той не се мери само във ватове (W)!

Вероятно в момента имаш някаква машина и разбира се монитор - какви са те и кое от наличното би ползвал за новата система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам лаптоп: https://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/lenovo/ideapad-g50-30-80g001akbm-p255328501/#opisanie

А някоя конфигурация с core i3 дали е подходяща? Гледам, че е от семейството на и7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Cvetanov Posveteniat написа:

Аз имам лаптоп: https://www.pazaruvaj.com/prenosimi-kompjutri-c3100/lenovo/ideapad-g50-30-80g001akbm-p255328501/#opisanie

А някоя конфигурация с core i3 дали е подходяща? Гледам, че е от семейството на и7

Този "телефон" е малко далече от истински лаптоп! :)

i3 има 8 поколения, така че първо трябва да си изясни за кое точно става дума.

Другото което е i3 е с 2 ядра и 4 нишки (версиите преди 8-мо поколение) единствения смисъл от вземането на такава конфигурация би било ако всичко друго е на 6+ и плануваш до месец-два да го смениш с i7. Като трябва много внимателно да се проучи дънната платка какво поддържа!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурация за комфортна работа от този сорт ще излезе минимум  в диапазона 1200-1500 в зависимост от компромисите. 

Предвид бюджета според мен е най-адекватен вариант да се потърси някоя работна станция втора ръка. Нещо такова например.

Процесора на работанта станция е този с 8000 точки на Пасмарк теста. А процесора A10 7860K вади 5000 точки.  За тези пари просто няма как да се вземе нещо по-добро от някаква стара работна станция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.