Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, само ви моля да не ми се смеете на въпроса. Имам нужда от бърз и адекватен отговор, а не от простотии (на ваше място щеше ли да ви е до смях?).

Имам един вреден навик, който правя винаги, когато съм нервна - бъркам си в носа. Отвратително е, но го правя несъзнателно и винаги, когато съм нервна или умислена. Опасно ли е, ако нещо от носа попадне в очите, някакво дребно парченце например?

Предварително ви благодаря за отговора.

• Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност е опасно да си пипаш очите със мръсни ръце и то много опасно. Беше ми се възпалило едното око преди няколко години и то при миене на очите. Ходих като пират с превръзка, слагах си антибиотик и т.н. Не е много приятно, че дори може да се ослепее от нещо наглед съвсем невинно. Не знам за съкровищата в носа ти колко са чисти, но не ти препоръчвам да си ги слагаш в очите.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм си слагала, едно миниатюрно парченце литна в окото ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От такъв вреден навик може човек да се откаже мнооого лесно ,макар и шоково. Просто да си маже пръста с люта чушка.,,:shock11:споменът ми от детската градина е как ,като намазаха с йод палеца на едно момче го отказаха да го смуча!  За да не се бръкне в окото с лютия пръст да се носят очила ,ако трябва и  да са с обикновени стъкла. Очите трябва особено много да се пазят , чрез тях постъпва повече от 90% от инфото за света. Хората, които мислят образно са по-умни от останалите ,защото са създали в главата си комп с по-голяма мощност,заради по-голямата постъпваща  информация:D

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Anne написа:

Здравейте, само ви моля да не ми се смеете на въпроса. Имам нужда от бърз и адекватен отговор, а не от простотии (на ваше място щеше ли да ви е до смях?).

Имам един вреден навик, който правя винаги, когато съм нервна - бъркам си в носа. Отвратително е, но го правя несъзнателно и винаги, когато съм нервна или умислена. Опасно ли е, ако нещо от носа попадне в очите, някакво дребно парченце например?

Предварително ви благодаря за отговора.

Не! ...

Няма значение какво ще ти попадне в окото.... отиваш на чешмата и го промиваш с течаща вода с температура близка до 30-36 градуса.

Не търкай окото! Принципно добре е да имаш нещо като капки от физиологичен разтвор. В аптеката ще те ориентират.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Anne написа:

нещо от носа ... някакво дребно парченце например

преди 4 часа, djagi написа:

съкровищата в носа  

От кога на сополите им се казва "нешо от носа" и "съкровища"?

преди 20 минути, Диман Дюминич написа:

Не търкай окото!  

Колега, не се взимай много насериозно с тия съвети.
Попрегледай темите на родената за принцеса (в случая сополива принцеса, явно) и не се стягай прекалено.

Принцесо, постарай се "нещата от носа" да ти попадат в устата - така хем ще си спокойна за очите, хем гладна няма да останеш.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "парченце" лупинг ли направи, че да ти влезе в окото?Или може би след като го направи на топче и го катапултира, то рикошира и те простреля в очото?

Чудя се да се смея ли, да рева ли.Хората обикновено към 1:30 спят, а не си пъхат сополи по очите.

Редактирано от The Negative One (преглед на промените)
  • Ха-ха 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, The Negative One написа:

Това "парченце" лупинг ли направи, че да ти влезе в окото?Или може би след като го таправи на топче и го катапултира, то рикошира и те простреля в очото?

Чудя се да се смея ли, да рева ли.Хората обикновено към 1:30 спят, а не си пъхат сополи по очите.

По принцип когато си прилепно същество и се сабуждаш..... от сън е въжможно да ти падне сапол в окото.... :)

Яво си търси някой батман.... :) демек кавалер да и отвори очите и да я отуче от лошия навик....;)

:cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, не мога. Събуждаш се сутрин, гадно ти е, чорлаво, прочиташ една такава тема и целия ден ти се оправя.

Ани, не се безпокой. От сопол не може да ослепееш (не съм вярвал, че ще го напиша някога това). Ама не спазвай съвета за лютата чушка, защото тогава може да има сериозни последствия. Виж Диманич това, което те съветва за друг път: не си търкай окото, а просто го подложи на струя вода.

И си издухвай често очите... Извинявай не се стърпях. Съжалявам.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива теми трябва да бъдат изтривани на мига поради гнусния си характер! Но нали сайта е много либерален, та виждам пробиват.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата тема беше, хвръкнала супа в окото. Сега хвръкнало от носа в окото. Следващата тема ще е от гъза в окото. :D

За това предлагам защита на окото.

https://www.esport.bg/rw/items/300583-little-optima.html

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, nikolela написа:

предлагам защита на окото.

https://www.emag.bg/zashtitni-rabotni-ochila/c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези не прилепват плътно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шам ма проставате .... като чух гъз и око.... пак ще се повторя.... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, nikolela написа:

Тези не прилепват плътно.

Резултат с изображение за астронавт костюм

Губи се възможността от бъркане в носа, но пък тамън ще се отучи.

Редактирано от The Negative One (преглед на промените)
  • Харесва ми 2
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Придържай те се към темата. Къде ще си бръкне със този скафандър? Това изобщо не е практично. :wink12:

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, The Negative One написа:

Губи се възможността от бъркане в носа, но пък тамън ще се отучи.

преди 11 минути, nikolela написа:

Придържай те се към темата. Къде ще си бръкне със този скафандър? Това изобщо не е практично. :wink12:

DSC00020.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Anne написа:

Не съм си слагала, едно миниатюрно парченце литна в окото ми.

:D:D:D Литна, вика.. :D:D:D Т'ва е за рекордите на гинес, летящ супол. :D

Не се смея на проблема Ти, а на това по какъв начин го описваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за подигравките. Толкова си можете. Дори не ме попитахте какво ми е и защо съм нервна. Мерси.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз ти казах лечението ама гадните модератори го изтриха ...

и вече спирам  да помагам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

Благодаря за подигравките. Толкова си можете. Дори не ме попитахте какво ми е и защо съм нервна. Мерси.

Утре ще питаш дали ще ти стане нещо, ако попадне в устата! Тя тази тема май това и цели да видиш, дали някой няма да прояви въображение! Не е нужно! Мога да ти предложа да ядеш живи голи охлюви като ги гълташ без вода - цели. Полезни са да ти капсоловат язвата. В тази връзка в някои други теми може да попиташ дали може да ядеш гущери и жаби! И дали няма да ти е по-удобно да си направиш нектар от голи охлюви с миксера. Препоръчвам ти да експериментираш, всичко това е толкова полезно. Освен голи охлюви трябва да се научиш да владееш и други умения с оголени и овлажнени месища, те са по-приемливи стократно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Yvan Sergeev написа:

аз ти казах лечението ама гадните модератори го изтриха ...

и вече спирам  да помагам.

Ти се благодари, че след тая простотия само поста ти е изтрит, но още можеш да пишеш във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, algor написа:

Ти се благодари, че след тая простотия само поста ти е изтрит, но още можеш да пишеш във форума.

защо обиждаш  жените че са  прости аз съм сигурин че  поне 50 % се лекуват по моята рецепта ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.