Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

има скотомафобия, стига сте я подигравали

вий сте цветя за мирисане всичките щото

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на 20.11.2017 г. в 23:29, Anne написа:

Здравейте, само ви моля да не ми се смеете на въпроса. Имам нужда от бърз и адекватен отговор, а не от простотии (на ваше място щеше ли да ви е до смях?).

Имам един вреден навик, който правя винаги, когато съм нервна - бъркам си в носа. Отвратително е, но го правя несъзнателно и винаги, когато съм нервна или умислена. Опасно ли е, ако нещо от носа попадне в очите, някакво дребно парченце например?

Предварително ви благодаря за отговора.

Анче , заповядай! Успех! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото, ако човек има синузит е възможно да получи сериозни проблеми със зрението.

Цитат

Усложненията при синузита се дължат на разпространението на инфекцията по съседство или по кръвен път. Възможно е засягане на орбитите, възпаление на зрителния нерв, отит, менингит и други. Околните структури на синусите включват орбитите и очите, кръвоносни съдове, мозъка, костите и кожата. Налице е връзка между венозната система на средните лицеви структури и вътремозъчните венозни синуси. Инфекцията, която се простира от синусите до окото може да предизвика загуба на зрението в резултат на венозна компресия (притискане) на оптичния (зрителния) нерв, може да се усложни до орбитален целулит, субпериостален или орбитален абсцес (събиране на гной в орбитата на окото),  съсирване във венозните съдове (тромбоза на кавернозния синус). Около 75% от орбиталните инфекции са резултат от болести на синусите (най-често в резултат на етмоидален синузит).

https://problem.framar.bg/синузит/усложнения_синузит.html

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.