Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Сегашната ми конфигурация:

GPU: R9 270x 2gb

CPU : i5 4440 3.1G

Main Board: Asrock H81M DGS

Ram :8gb ram

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.stealtech.org/video/MSI_GTX1060_GAMING_6G_id68199/

http://www.stealtech.org/kutii/FD_FOCUS_G_BLACK_WINDOW_id68178/

При положение че досега е бил с 270Х захранването няма да е проблем за 1060 която е с по-ниска консумация.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Арменският Поп написа:

Без захранване ли си?

Не;

psu fortron he 500w

преди 19 минути, Roujin Z написа:

http://www.stealtech.org/video/MSI_GTX1060_GAMING_6G_id68199/

http://www.stealtech.org/kutii/FD_FOCUS_G_BLACK_WINDOW_id68178/

При положение че досега е бил с 270Х захранването няма да е проблем за 1060 която е с по-ниска консумация.

Тази карта ще върши ли добра работа с игри като The Witcher 3?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е максимума които можеш да си позволиш дори да се откажеш от кутията. Следващия вариант е 1070 а тя е над 900 лв.

Иначе ревюта има много и ако има някъв проблем той няма да е във видеокартата а в процесора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Roujin Z написа:

Това е максимума които можеш да си позволиш дори да се откажеш от кутията. Следващия вариант е 1070 а тя е над 900 лв.

Иначе ревюта има много и ако има някъв проблем той няма да е във видеокартата а в процесора.

Добре, благодаря ти.

А другите карти които са под 900 лв изискват по-добро захранване ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алтернативата на 6GB 1060 е 8GB 580 но заради копачите излиза по-солено за това не ти я предлагам.

И да по-лакома е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май все пак ще ми трябва ново захранване.Предишната карта беше с двоен кабел а новата има само един отвор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали преди малко ти обясниха, че 1060 консумира по-малко ток от 270Х... Как си правиш извода, че ти трябва по-добро захранване?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, hudyr написа:

Нали преди малко ти обясниха, че 1060 консумира по-малко ток от 270Х... Как си правиш извода, че ти трябва по-добро захранване?

Кабелите не стават за новата карта.Има само един вход за тока.Предишната има два.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, стават. Всички PCI-E 6-pin конектори са еднакви, всички PCI-E 8-pin конектори са еднакви, всички PCI-E 6+2-pin конектори са съвместими с 6-pin и 8-pin конекторите на видео картите. Броят конектори в твоя случай(и в други подобни) не играе никаква роля. Ти просто ще ползваш само единия с новата карта.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.11.2017 г. в 18:23, Namir Lasar написа:

Сегашната ми конфигурация:

GPU: R9 270x 2gb

CPU : i5 4440 3.1G

Main Board: Asrock H81M DGS

Ram :8gb ram

Можеш да добавиш още една осморка RAM, но и захранването(HEXA на FSP) не ми харесва. Не се разбира към този момент каква е настоящата кутия, че е нужна замяна с нова.

преди 6 часа, Namir Lasar написа:

Май все пак ще ми трябва ново захранване. Предишната карта беше с двоен кабел а новата има само един отвор.

Което е в твоя полза, тъй като новата карта ще консумира по-малко ел. енергия. Колкото повече са ''отворите'' на самата карта, толкова по-лакома е тя или пък е по - приятелски настроена към ''overclock" или отклонение от заводските честоти във възходяща посока.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, XECUTIONER написа:

Можеш да добавиш още една осморка RAM, но и захранването(HEXA на FSP) не ми харесва. Не се разбира към този момент каква е настоящата кутия, че е нужна замяна с нова.

Кутията беше една супер евтина и стара.Нямаше много място в нея за по-големи карти.

Обаче като пусна новата карта с единия кабел вентилоторите и работят само за около минутка преди да спрат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Namir Lasar написа:

Обаче като пусна новата карта с единия кабел вентилоторите и работят само за около минутка преди да спрат.

Така са новите карти. Не се притеснявай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, XECUTIONER написа:

Което е в твоя полза, тъй като новата карта ще консумира по-малко ел. енергия. Колкото повече са ''отворите'' на самата карта, толкова по-лакома е тя или пък е по - приятелски настроена към ''overclock" или отклонение от заводските честоти във възходяща посока.:D

Не те знам колко си в час, според мен- хич, но ги пускаш едни, колкото да си чешеш клавиатурата. Тая система е 200 вата и хексата няма да види никакъв зор, а кутията няма никакво значение в случая. Айде недей да вкарваш момчето в някакви филми.

Редактирано от ceci80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си склонен да си купиш карта втора употреба, може да помислиш за gtx 980 Ti с остатъчна гаранция за 650-700лв. която е по-бърза средно с около 20-25% от 1060 за същите пари.Продаваш твоето захранване и видео и си купуваш по-качествено захранване например seasonic focus gold 650w за 180лв. и даже може да ти останат пари за още 8гб рам.

Редактирано от Lpool (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, ceci80 написа:

Не те знам колко си в час, според мен- хич, но ги пускаш едни, колкото да си чешеш клавиатурата. Тая система е 200 вата и хексата няма да види никакъв зор, а кутията няма никакво значение в случая. Айде недей да вкарваш момчето в някакви филми.

Къде написах, че захранването е недостатъчно? Къде написах, че се сменя обезателно кутия?

Пак не четеш внимателно, Джони.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'please power down and connect the pcie power cable for this graphics card'

Мъчих се, мъчих се, опитах се и да намеря друг кабел отнякъде ама неможах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди в някой сервиз да ти свържат видеокартата със захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.