Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Работя във фирма, която поставя и поддържа слънчеви панели. От скоро обсъждаме идеята да закупим инфрачервена термо камера. Много ще улесни откриването на дефектирали клетки на панелите чрез термоизображение, при което голямата температурна разлика в обекта показва възникналия проблем. Въпросът ми е някой знае ли фирма, която предлага инфрачервени термо камери, има ли изобщо качествени на българския пазар или ще се наложи да поръчаме от чужбина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Термокамерите са от 600 нагоре китайските. Сигурен ли си, че имаш такава сума ?

А качествените като FLIR да не коментирам.

Пирометрите са уредите с нормална цена за твоята цел, но ще те посъветвам да не взимаш китайски ментеляци, преди да си ги пробвал. DT-8380 от Квазер показва пълни глупости, 27 градуса на човешка кожа, 65 градуса на загрят поялник и т.н.

В щайнбергера има Мастеци на прилични цени и мерещи що-годе добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Atanas Pachov написа:

Пирометрите са уредите с нормална цена за твоята цел, но ще те посъветвам да не взимаш китайски ментеляци, преди да си ги пробвал. DT-8380 от Квазер показва пълни глупости, 27 градуса на човешка кожа, 65 градуса на загрят поялник и т.н.

Аз си купих най-китайския възможен инфрачервен термометър и работи. Проблемът е, че ИЧ термометърът има много голям фокус. Не си го държал правилно и за това не е измерил правилно най-вероятно. Моят за 20лв с батериите от OLX китайски без марка мери точно. Температура на човека - 36 градуса под мишницата, температура на поялник - 300 градуса(с регулатор.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да дам точно мнение за модел и марки само ще кажа , че съм работил със два модела на Сименс/скъпи варианти/.При проба за измерване във една и съща точка на радиатор със нови батерии единият даде 5 градуса разлика.Така че и скъпите не са много гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Horatio Caine написа:

Не мога да дам точно мнение за модел и марки само ще кажа , че съм работил със два модела на Сименс/скъпи варианти/.При проба за измерване във една и съща точка на радиатор със нови батерии единият даде 5 градуса разлика.Така че и скъпите не са много гаранция.

Грешката в измерването! С тях най-добре се мерят плътни еднородни и големи обекти.

Редактирано от Каунь (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/21/2017 в 19:39, ralin22 написа:

Работя във фирма, която поставя и поддържа слънчеви панели. От скоро обсъждаме идеята да закупим инфрачервена термо камера. Много ще улесни откриването на дефектирали клетки на панелите чрез термоизображение, при което голямата температурна разлика в обекта показва възникналия проблем. Въпросът ми е някой знае ли фирма, която предлага инфрачервени термо камери, има ли изобщо качествени на българския пазар или ще се наложи да поръчаме от чужбина?

Има доста добри магазини, провери в http://www.viva-b.com/lazerna-izmervatelna-tehnika/infracherveni-termokameri/ . Както колегата каза, трябва да заделиш над 600 лева, даже доста над 600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На китайците нямам много вяра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.