Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,наскоро си купих настолен компютър втора ръка Lenovo M58. Реших че не искам да използвам вградените LAN и  Видеокарта и реших да се обърна към вас за помощ,проблемът е че платките са нископрофилни и не мога да си намеря нископрофилна видеокарта поне 512MB втора ръка и LAN карта (най-простата) . Компютърът се ползва главно за интернет и играене на игри чрез андроид емулатор.Може ли да ми дадете съвет от къде мога да си купя втора ръка части,продават ли се изобщо и много ли са скъпи? Благодаря ви за помощта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втора ръка нисък профил са редки, и няма да намериш нещо производително. Ето това си заслужава ако искаш нещо смислено - http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1050-ti-4gt-lp-v809-2404r

А за какво ти е външен етернет адаптер ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Радослав Матев написа:

Ако иска по-евтино може и някоя от тези - гледай да пише "LP" :

https://www.emag.bg/search/gt 1030

Благодаря ти много,мисля че направих правилния избор https://www.emag.bg/video-karta-msi-geforce-gt-710-2gb-low-profile-ddr3-64bit-hdmi-dvi-vga-msi-gt710-2gd3h-lp/pd/DS75KNBBM/

П.С има ли значение паметта на видео картата (DDR3) с Рам паметта на компютъра,в смисъл съвместими ли са или са си отделни и без значение кой DDR e? (Не разбирам много,затова питам)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Vladimir96 написа:

Реших че не искам да използвам вградените LAN...

А LAN-а защо? Вграденият си е гигабитов, не виждам какво може да не ти харесва в него, имайки предвид планираната експлоатация...

Като си решил да е GT710, не си давай парите излишно. http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N710SL-1GL/ с 10 лева отдолу, които могат да отидат за доставката. И все пак не е най-удачният вариант откъм цена.

https://www.olx.bg/ad/geforce-gt610-2gb-ID77CgD.html#f097e01798

https://www.olx.bg/ad/nvidia-geforce-gt-610-2gb-ID782MZ.html#f097e01798

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-голям боклук от тази карта няма. Аз ти казах кое е смислено - най-малко получаваш хардуерно видео ускорение на 4К, да не говорим за много по-нова технология и в бъдеще ако решиш да смениш системата ще си имаш видео, което да ползваш и за други работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпичка ми е,а незнам колко още ще го ползвам този кашон,за нормална употреба мисля че е добра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Vladimir96 написа:

Скъпичка ми е,а незнам колко още ще го ползвам този кашон,за нормална употреба мисля че е добра

преди 14 минути, hudyr написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от transcend92
      гледах този клип
      в тубата изтеглих програмата но немога да разбера как да оправя синия екаран на смъртта
      ето подробна информация 
      -------------------------------
      This program checks for drivers which have been crashing your computer. If your computer has displayed a blue (or black) screen of death, suddenly rebooted or shut down then this program might help you find the root cause of the problem and a solution.

Whenever a computer suddenly reboots without displaying any notice or blue (or black) screen of death, the first thing that is often thought about is a hardware failure. In reality, on Windows a lot of system crashes are caused by malfunctioning device drivers and kernel modules. In case of a kernel error, many computers do not show a blue or black screen unless they are configured for this. Instead these systems suddenly reboot without any notice.

This program will analyze your crash dumps with the single click of a button. It will tell you what drivers are likely to be responsible for crashing your computer. It will report a conclusion which offers suggestions on how to proceed in any situation while the analysis report will display internet links which will help you further troubleshoot any detected problems.

To obtain technical support visit www.resplendence.com/support

Click here to check if you have the latest version or if an update is available.

Just click the Analyze button for a comprehensible report ...

Home Edition Notice

This version of WhoCrashed is free for use at home only. If you would like to use this software at work or in a commercial environment you should get the professional edition of WhoCrashed which allows you to perform more thorough and detailed analysis. It also offers a range of additional features such as remote analysis on remote directories and remote computers on the network.

Please note that this version of WhoCrashed is not licensed for use by professional support engineers.

Click here for more information on the professional edition.
      Click here to buy the the professional edition of WhoCrashed.

System Information (local)

Computer name: DESKTOP-M2HV33F
      Windows version: Windows 10 , 10.0, build: 18363
      Windows dir: C:\WINDOWS
      Hardware: Z390 M GAMING, Gigabyte Technology Co., Ltd., Z390 M GAMING-CF
      CPU: GenuineIntel Intel(R) Core(TM) i5-9400 CPU @ 2.90GHz Intel8664, level: 6
      6 logical processors, active mask: 63
      RAM: 17110986752 bytes (15,9GB)

Crash Dump Analysis

Crash dumps are enabled on your computer. This system is not configured for complete or automatic crash dumps. For best results, configure your system to write out complete or automatic crash dumps. Select Tools->Crash Dump Configuration from the main menu to configure your system to write out complete memory dumps.

Crash dump directories:
      C:\WINDOWS
      C:\WINDOWS\Minidump

On Fri 1.5.2020 г. 21:18:40 your computer crashed or a problem was reported
      crash dump file: C:\WINDOWS\Minidump\050120-18953-01.dmp
      This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x1C2390)
      Bugcheck code: 0x50 (0xFFFFF48000000000, 0x0, 0x0, 0x6)
      Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
      file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
      product: Microsoft® Windows® Operating System
      company: Microsoft Corporation
      description: NT Kernel & System
      Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
      This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
      The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

On Fri 1.5.2020 г. 21:00:24 your computer crashed or a problem was reported
      crash dump file: C:\WINDOWS\Minidump\050120-18515-01.dmp
      This was probably caused by the following module: ntoskrnl.exe (nt+0x1C2390)
      Bugcheck code: 0x50 (0xFFFF8E8000000000, 0x0, 0x0, 0x6)
      Error: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
      file path: C:\WINDOWS\system32\ntoskrnl.exe
      product: Microsoft® Windows® Operating System
      company: Microsoft Corporation
      description: NT Kernel & System
      Bug check description: This indicates that invalid system memory has been referenced.
      This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
      The crash took place in the Windows kernel. Possibly this problem is caused by another driver that cannot be identified at this time.

Conclusion

2 crash dumps have been found and analyzed. No offending third party drivers have been found. Connsider using WhoCrashed Professional which offers more detailed analysis using symbol resolution. Also configuring your system to produce a full memory dump may help you.

Read the topic general suggestions for troubleshooting system crashes for more information.

Note that it's not always possible to state with certainty whether a reported driver is responsible for crashing your system or that the root cause is in another module. Nonetheless it's suggested you look for updates for the products that these drivers belong to and regularly visit Windows update or enable automatic updates for Windows. In case a piece of malfunctioning hardware is causing trouble, a search with Google on the bug check errors together with the model name and brand of your computer may help you investigate this further.

направих и снимка на грешката 
      http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=jdv1588358147t.jpg
    • от Галя_91
      Здравейте! Дойде и моето време. Аз съм Галя, от Пловдив, и си търся кола втора ръка. Ще притежавам автомобил за пръв път в живота си, заделила съм 5000лв. за самият автомобил и 5000 за разходи по него и АГУ. Питам за помощ, тук, защото ми се вие свят от всичките форуми и всичките мнения и претенции и вече не зная на кой свят се намирам и какво да търся. Трябва ми нещо здраво, защото освен в града и по магистралите, ще пътувам много и по нашите странични български пътища и по планините. Няма да мъкна колата по върховете, но определено ще има някоя друга релса, която трябва да преодолея. Освен да е здрава, трябва да може да и се сложи АГУ. Също така да харчи сравнително малко/бензин/ и да е евтина за поддръжка и такси. Външният вид го оставям на последно място, като ако имам късмет, бих желала д аима приветлив вид/все пак съм жена/ но и едно Поло става, стига да зная, че харчи добре/бензин!/ иначе зная, че Полото е здрава кола, една година съм се возила с такава из планините. Всяка помощ, всеки съвет, всяка капчица информация ще я попия, ще се вслушам в съветите ви, просто имам истинска нужда от помощ. Бях се спряла на Дачия Сандеро, но освен, че е хубава таратайка, харчи много и не е издръжлива. Добре дошла ми е всяка помощ!
    • от DKaraivanov
      Здравейте !
      Публикувам темата в раздел дъно, тъй като бях наумил да купувам определна видеокарта, но след прочитане на спецификациите на дъното съм раздвоен.
      Конфигурацията е на 4-5 години и навремето имах идеята да я ъпгрейдна след време, но този ъпгрейд така и не се случи, но сега реших малко да я засиля и имам нужда от съвет.
      Та, дъното е - AsRock FM2A88M - HD + R3.0 , на него използвам процесор АМД а10 7870к с вградената видео и 1х8гб Рам 1600мхца.
      Бях решил да закупя видеокарта amd rx470, да разкарам едната плочка рам и на нейно място да сложа 2х4гб 2400мхца, но до колкото виждам в отдел "Видео" на спецификациите на дъното пише, че поддържа до 2гб shared memory, това означава ли че поддържа видеокарта до 2гб рам ? И ако да кой е най-добрият избор според вас на 2гб видеокарта и 2х4гб рам 2400 мхца ще е по-добре ли от 1х8гб 1600мхца.
      Поздрави !
    • от UTRR5471
      Моля ако имате оферти ми ги предложете. Също ако имате линкове към сайтове няма проблем да ми ги дадете. Търся видеокарти от рода на Sapphire RX 470/RX 570/RX 460/и други добре изглеждащи карти с много добър външен вид. Това е. Благодаря!
    • от StefanoV08
      Здравейте, след като стартирам компютъра той забива и не иска да зареди уйндоуса, опитвам да вляза в биоса, но също не ми дава проста забива на старта, пробвах с ресет на СМОС, но без ефект

• Дарение

• Добави ново...