Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет, абонат на Vivacom съм.
Въпросът ми е относно IP телевизията!
Някой любител успял ли е да подкара IP телевизията им и на компютър?
Виждам айпитата и порта на тв каналите!
Но при опит за възпроизвеждане виждам размазани пиксели и хаус от пиксели без звук!
Оптичният кабел влиза в един медиа-конвертор, от него utp кабел влиза в switch, и от switch-a три utp кабела вървят към IPTV тунерите!
От суича един utp кабел отива на Vivacom рутера!
Така съм разделил IPTV от Vivacom рутера със switch!
Към Switch-a връзвам utp кабел към лаптопа!
Лаптопа ми си взима някакво DHCP!
Пускам Wireshark!
Пускам IPTV тунер на един канал!
Taдам и засичам канала и порта, виждам и кой протокол използва!
udp://@239.255.101.177:5001!
Но при опит за възпроизвеждане греда!

Някой успявал ли е?

Според мен е аутентификация или кодек.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запиши трафика който си прихвал с Wireshark и го качи някъде онлайн. Ако не искаш да го споделяш с всички във форума, можеш да ми пратиш линк на лично съобщение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Привет, отказах се, почетох доста и  се запознах с IPTV технологиите.

С Коди няма да стане, има хардуерно кодиране, така Виваком се е погрижил за основният проблем на IPTV доставчиците, а именно да не може абонат да си шерва телевизията в публичната мрежа с други абонати.

Беше ми повече приятно да си направя собствен IPTV сървър със ефирна бг телевизия + сателитна телевизия с некодирани канали + рестрийм през мой сървър от други абонати на IPTV в BG които са шернали техните си канали публично.

Това ми попречи да си напиша дипломната работа за VPN мрежи, но беше приятно приключение в IPTV.

Сега се радвам повече на изтекли руски IPTV плейлисти.
Свикнах с руското аудио.

Но докато анализирах VLAN мрежата им за IPTV на Виваком открих уязвимост.

Няма да казвам каква е, ако сте упорити и ентусиасти ще я откриете сами.

Няма да казвам каква е че  бързо ще си я закърпят.

Иначе меджика с прехвърлянето на VLAN трафика за телевизия става със бриджване на WAN интерфейса с Vlan създаден на LAN интерфейса.

А в крайното устройство, примерно лаптоп или компютър се създава виртуален vlan интерфейс, който посреща iptv трафика.

Тази магия се получава ако използвате след Alcatel lucient ONT устройството по умен рутер с операционна система, например Микротик.
А на компютъра си трябва да имате Intel мрежова карта за да можете да си създадете виртуален  vlan интерфейс с който да посрещнете IPTV vlan-a.

Четох че можете да изкарате един единствен канал, този който върви декодиран на някой от STB-тата ви у дома.

Но е ставало с определена версия на протоколите, от както за мигрирали към по нов, дори и това не ставало.

Омръзна ми и сега се занимавам с Ubiquiti антени и Mikrotik VPN мрежи.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.