Премини към съдържанието
nqkakvoime

Какво мислите за този таблет

Препоръчан отговор

Марка DIVA
МОДЕЛ 10" IPS QUAD-CORE QC-10BHN
ТИП ПРОЦЕСОР 1.3 GHz Quad-core
РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH 10.1 "
РАЗМЕР НА ЕКРАНА В СМ 25.7 см
ТЕХНОЛОГИЯ НА ДИСПЛЕЯ IPS CAPACITIVE TOUCHSCREEN
РЕЗОЛЮЦИЯ НА ДИСПЛЕЯ 1280x800
ВГРАДЕНА ПАМЕТ 16 GB
RAM ПАМЕТ 1 GB
СЛОТ ЗА КАРТА С ПАМЕТ ДА
МРЕЖОВ АДАПТЕР 802.11 B/G/N
ИНТЕРФЕЙС MICRO USB
ВИСОКОГОВОРИТЕЛ ДА
ЗАДНА КАМЕРА 2.0 MPx
ПРЕДНА КАМЕРА 0.3 MPx
ОПЕРАЦИОННА СИСТЕМА ANDROID
ВЕРСИЯ 5.1
GPS НЕ
A-GPS SUPPROT НЕ
BLUETOOTH ДА
EDGE НЕ
GPRS НЕ
3G НЕ
MP3 ДА
СЕНЗОР ЗА ПРЪСТОВ ОТПЕЧАТЪК НЕ
ВИДЕО ВЪЗПРОИЗВЕЖДАНЕ ДА
ВИДЕО ЗАПИС ДА
РАЗМЕР 240.2x170.2x9.2 mm
ТИП БАТЕРИЯ 4000 mAh
ГАРАНЦИЯ 24 МЕСЕЦА
EAN 3800202090390

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А цена ?

По принцип с 1GB рам не препоръчвам.

Не повече от 100-120 лева ако е чисто нов според мен. Нагоре си е набутвация.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Julius Decimus написа:

А цена ?

По принцип с 1GB рам не препоръчвам.

Не повече от 100-120 лева ако е чисто нов според мен. Нагоре си е набутвация.

мисля да го купя на баща ми да си проверява мачовете и да чете спортните сайтове.

ниската цена от 169лв и дисплея 10 инча IPS ме изкефи

до сега не съм имал таблет и не ми е ясно как стои въпросът със смяната на батерията... от къде се намира батерия за такъв таблет и в сервиз ли се носи ... някой ако знае ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, nqkakvoime написа:

мисля да го купя на баща ми да си проверява мачовете и да чете спортните сайтове.

Добре, става тогава. Но да знаете, че ако чете легнал, няма да е много удобно, не е много лек.

преди 13 минути, nqkakvoime написа:

до сега не съм имал таблет и не ми е ясно как стои въпросът със смяната на батерията... от къде се намира батерия за такъв таблет и в сервиз ли се носи ... някой ако знае ...

По принцип не се сменя. Като се скапе се хвърля изцяло машината и се купува нов таблет. Но по принцип в сервиз може да се смени, да.

Става дума, че не е като на старите телефони отпреди 10 години, да си купиш батерия и сам да смениш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Julius Decimus написа:

Добре, става тогава. Но да знаете, че ако чете легнал, няма да е много удобно, не е много лек.

По принцип не се сменя. Като се скапе се хвърля изцяло машината и се купува нов таблет. Но по принцип в сервиз може да се смени, да.

Става дума, че не е като на старите телефони отпреди 10 години, да си купиш батерия и сам да смениш.

а ако примерно утре реша да си купя някакъв таблет от 400-500 лева или нагоре.. пак ли се изхвърля или при по-скъпите може да се сменя батерия

btw от къде се купуват батерии за такива китайски таблети и въобще за таблети ... само от сайтове ли се поръчва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, nqkakvoime написа:

а ако примерно утре реша да си купя някакъв таблет от 400-500 лева или нагоре.. пак ли се изхвърля или при по-скъпите може да се сменя батерия

Не, няма значение колко е скъп, всички са с несменяеми. Ако има някой, дето е със сменяема, то аз не знам за такъв.

преди 10 минути, nqkakvoime написа:

btw от къде се купуват батерии за такива китайски таблети и въобще за таблети ... само от сайтове ли се поръчва

Ами трябва да се прочете документация някъде в интернет за съответния модел и да се купи батерия със симулативни характеристики.

Не е супер елементарно де. Ама защо ще искате да я сменяте ? В смисъл, то поне 2 години няма да има проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Характеристиките не са трагични. За тия пари общо взето - толкова. Но това чудо няма марка. Това значи няма поддръжка.
Ако ти трябва след това да му теглиш нов фирмуър или нещо - няма от къде да го намериш лесно.
------
БАТЕРИЯТА е вградена. Таблетът се разглобява, отдолу има литийно-йонни клетки. Капацитет между 2400 и 4000mAh, обикновено вътре са 2.
Една такава струва към 15лв.

преди 25 минути, Julius Decimus написа:

По принцип не се сменя. Като се скапе се хвърля изцяло машината и се купува нов таблет.

Сменя се. Нищо му няма на таблета, като му умре батерията. Слагат се вътре нови клетки и пак тръгва. Правил съм го това ;)
Хубавото е, че таблетите не са като лаптопите. Няма 1 милион защити и чипове на батериите, а просто един термистор да следи температурата. Обикновено сменяш клетките и всичко тръгва.
Но иска разглобяване.

Редактирано от Каунь (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълен боклук... малка разделителна способност, малко памет, малка батерия...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Julius Decimus написа:

Ама защо ще искате да я сменяте ? В смисъл, то поне 2 години няма да има проблем.

защото съм чувал че батериите на евтините таблети са зле и не могат да добутат и 2 год..... а нашия е болен на тема мачове и ще го ръчка нон стоп да следи резултати, новини и статистики... ако издържи батерията 1 год при неговото ползване ще раздам курбан.

ако батерията ми се скапе по време на гаранцията ще ми сложат ли нова батерия пичовете или да го мятам в кофата  ??

преди 18 минути, Каунь написа:

Характеристиките не са трагични. За тия пари общо взето - толкова. Но това чудо няма марка. Това значи няма поддръжка.
Ако ти трябва след това да му теглиш нов фирмуър или нещо - няма от къде да го намериш лесно.
------
БАТЕРИЯТА е вградена. Таблетът се разглобява, отдолу има литийно-йонни клетки. Капацитет между 2400 и 4000mAh, обикновено вътре са 2.
Една такава струва към 15лв.

Сменя се. Нищо му няма на таблета, като му умре батерията. Слагат се вътре нови клетки и пак тръгва. Правил съм го това ;)
Хубавото е, че таблетите не са като лаптопите. Няма 1 милион защити и чипове на батериите, а просто един термистор да следи температурата. Обикновено сменяш клетките и всичко тръгва.
Но иска разглобяване.

4000 mah за 10 инча май не е много а . имаш ли представа колко ще държи батерията . 3 часа ще изкара ли

Редактирано от nqkakvoime (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Person написа:

За 150лв - толкова. Ти ще искаш и...любов да ти прави...

преди 10 минути, nqkakvoime написа:

4000 mah за 10 инча май не е много а . имаш ли представа колко ще държи батерията

Натоварване сериозно...сигурно час... Само за нет, без гледания и други работи - повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Person написа:

да погледнем добрите страни . 169 лв :wink12:

преди 10 минути, Каунь написа:

За 150лв - толкова. Ти ще искаш и...любов да ти прави...

Натоварване сериозно...сигурно час... Само за нет, без гледания и други работи - повече.

ако батерията се скапе по време на гаранцията ще ми я сменят ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, nqkakvoime написа:

ако батерията се скапе по време на гаранцията ще ми я сменят ли

Не знам. Прочети гаранционните условия. Обикновено батериите имат гаранция много по-малка от 2 години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Каунь написа:

Не знам. Прочети гаранционните условия. Обикновено батериите имат гаранция много по-малка от 2 години.

еееееех как гадно са го измислили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, nqkakvoime написа:

Да, щото батериите най-много се развалят. ;) Не знам за това таблетче как е. Питай ги.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, nqkakvoime написа:

Ще я сменят ако заради това не може да работи/да включи въобще. С други думи - не.

А за колко време, бих прогнозирал 100-120 минути ако се ръчка да зарежда страници постоянно.

Но, не пречи да го пуснете да се зарежда и да си гледате през това време. Малко неудобно с кабела да стърчи ама....купете му един по-дълъг кабел за зареждане и така.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси много пичове . помогнахте ми  и доста неща научих;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, nqkakvoime написа:
Марка DIVA

Не четох повече :D . Твърдо НЕ !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, RudeBoy написа:

Не четох повече :D . Твърдо НЕ !

И на мен това ми беше достатъчно , те не се ли сглобяват в Румъния ?Даже не са китайски дори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.