Премини към съдържанието
rado84

Програма за завъртане на изображение

Препоръчан отговор

Трябва ми програма (по възможност безплатна), с която да мога да завъртам изображение под всякакви ъгли. Един сканиран документ, който ми е важен, е излязъл накриво и искам да го изправя. Paint и IrfanView могат да завъртат само на стъпки по 90 градуса, а на мен ми трябва програма, с която да мога ръчно, влачейки мишката, да завъртя изображението на 1-2-3 градуса примерно по часовниковата стрелка, така че да стане равно. Имам Фотошоп (CS2), но знанията ми за него са силно ограничени и дори и да може, аз нямам представа как да го направя.

Затова ще съм ви благодарен, ако кажете някоя програма, която да може да изпълнява такова завъртане. Или ако няма такава програма, то поне обяснение как да направя въпросната операция с Photoshop CS2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www196.lunapic.com/editor/?action=rotate

преди 2 часа, rado84 написа:

(по възможност безплатна)

това е против капиталистическите демократични ценности ....

некво комун е 

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GIMP

Open Source, безплатна. Въртиш както си искаш.

Редактирано от deke (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, lsmurf написа:

Ctrl +T и въртиш на воля.:)

Глупости. Преди това трябва да инсталира пакет на адобе, после да го закупи. Докато става с един два клика от програмата за разглеждане на картинки. Все да сте в центъра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Mlechko написа:

Глупости. Преди това трябва да инсталира пакет на адобе, после да го закупи. Докато става с един два клика от програмата за разглеждане на картинки. Все да сте в центъра!

Да прав си и е важно също така да има компютър на който да го направи . :) Обаче  тъй като вече  има CS2 - просто му казвам как се работи защото не знае. А, и да не пропусне преди това да селектира това което ще завърта. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IrfanView поддържа произволна ротация. Image ==> Custom/Fine Rotation  Ctrl+J За по-точно от 0,1 градуса не съм го мъчил. Може да се задава и със знак минус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, rado84 написа:

Имам Фотошоп (CS2), но знанията ми за него са силно ограничени и дори и да може, аз нямам представа как да го направя.

Щом като знанията ти за Фотошопа са ограничени, това е голям плюс за теб, защото можеш да си свалиш Гимп и да преминеш докато е време на него. Дали са ти линк по-горе.
Проблемът с Фотошопа е, че трябват кракове и не знаеш след 5 години дали ще можеш да го имаш на следващ компютър. А Гимп винаги ще имаш на разположение за неограничен брой компютри.
Аз съм станал вече зависим от моженето да работя с Фотошопа, нещо както алкохолик който е зависим от пиенето на ракия. Та заради това на 10 годишния ми син съм му сложил на компютър Гимп, за да се учи само на него и да му е лесно цял живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, street racer написа:

Всочко добре за гимп, ама дали го научиха вече да работи в CMYK? 

На човека му трябва да върти изображение, а не да си играе с цветови гами. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава, какво не му харесва на  IrfanView - image>custom/fine rotation или директно ctrl+U

IV_fine_rot.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

Щом като знанията ти за Фотошопа са ограничени, това е голям плюс за теб, защото можеш да си свалиш Гимп и да преминеш докато е време на него. Дали са ти линк по-горе.
Проблемът с Фотошопа е, че трябват кракове и не знаеш след 5 години дали ще можеш да го имаш на следващ компютър. А Гимп винаги ще имаш на разположение за неограничен брой компютри.
Аз съм станал вече зависим от моженето да работя с Фотошопа, нещо както алкохолик който е зависим от пиенето на ракия. Та заради това на 10 годишния ми син съм му сложил на компютър Гимп, за да се учи само на него и да му е лесно цял живот.

Не ми се вярва човек който не се оправя със супер интуитивния интерфейс на фотошопа да си хареса Гимп. Проблемът на тия които са свикнали с фотошоп е точно че са свикнали с глезотийките му. Иначе да никак не е лош Гимпа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IrfanView го ползвам от години, но никога не ми е хрумвало, че може да има фино завъртане на изображение. Знам само за 90-градусовото и хоризонталното такова. Което е добре, защото вече няма да се налага да минавам през тегавата активация на CS2, освен ако много ми се налага да го ползвам.

Колкото до ГИМП - опитвах се да го ползвам миналата година, но неща, които във Фотошоп са супер опростени, в ГИМП ги правят супер сложни. Примерно премахването на фон. В ImageReady просто натискаш Magic Eraser Tool, избираш толеранс и цъкваш веднъж върху цвета/фона, който искаш да премахнеш. В ГИМП изобщо не е толкова лесно, накрая му теглих една майна и си останах на CS2. А по времето, когато правех модове за ETS2 установих, че ГИМП не разпознава плъгините на nVidia за DDS (Photoshop_Plugins_8.55.0109.1800.exe), така че пак Фотошоп спечели "битката".
Между другото, CS2 май е правен за XP, защото не се разбира с аеро темата на Windows 7, но въпреки това си работи прекрасно. Щом на конфигурация от 2015 г. работи безпроблемно, значи ще работи и на бъдещи такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Радослав Матев написа:

Безплатно, интуитивно, на български, използва се на всички компютри от малки и големи, както и от хора в кукумицинска възраст, които забравят къде са били преди 30 минути. Американско приложение с доказано висок рекорден рейтинг, култ в жанра без конкуренти!

Редактирано от Mlechko (преглед на промените)
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rado84 написа:

Щом на конфигурация от 2015 г. работи безпроблемно, значи ще работи и на бъдещи такива.

я пробвай на Уиндоус 10 дали ще му проработи крака, при мен не иска, та се върнах на Уиндоус 7 заради един фотошоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Белгиеца написа:

я пробвай на Уиндоус 10 дали ще му проработи крака, при мен не иска, та се върнах на Уиндоус 7 заради един фотошоп.

Аз не ползвам crack - as in файл, с който заместваш оригиналното exe. Ползвам ключов генератор и активирам Photoshop CS2 с "активация по телефона", където въвеждам цифрите от генератора.

Edit: Те ти го генераторът под Windows 10 да видиш, че работи. И CS2 си се инсталира и тръгна без проблем.

WP_20171122_20_21_15_Pro.jpg

Редактирано от rado84 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CS2 си го раздават отдавна за без пари. Не виждам, защо се мъчите с разни активатори и прочее вирусоносители?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.