Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет .
    Имам запитване относно каква паста да си сложа на процесора , тъй като започна да грее доста :)
    Лаптопчето ми е вехто и вече започва да издиша :) Но пък аз си го обичам и съм си свикнал с него и ще карам докато работи :)
    За моите нужди ми върши идеална работа .
    Цялата работа е че ровейки из нета и сайтове ...Намерих различни видове пасти и се чудя има ли значение каква ще взема ???
    asus k 50 c  - intel Celeron D CPU 220 1.20 HZ sis mirage 3 graphics .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз ползвам тази: Arctic MX-4

Обаче гелдай да НЕ вземаш нещо такова:Thermal Grizzly Conductonaut liquid metal 

Защото те са само за радиатори със медени радиатори, и ако го сложиш на лаптопа ще корозира.

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз взех https://ardes.bg/product/thermal-grizzly-kryonaut-tg-k-001-rs-tg-k-001-rs-87306 и за сега съм много доволен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, Azhen написа:

Аз взех https://ardes.bg/product/thermal-grizzly-kryonaut-tg-k-001-rs-tg-k-001-rs-87306 и за сега съм много доволен.

Мноого благодаря за инфото ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, Mr.n0b0dy написа:

Защото те са само за радиатори със медени радиатори, и ако го сложиш на лаптопа ще корозира.

Благодаря :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Mr.n0b0dy написа:

Да течния метал не е за всеки !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоя процесор за да грее последната вероятна причина е пастата..... по-скоро има нужда от почистване. Провери дали термопомпата работи или иначе казано тръбата до процесора и в края при радиатора трябва да са с почти еднаква температура, ако при процесора е по-топло и то доста то тогава охладителя е за смяна.

NX-2 е идеална няма смисъл от по-скъпа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много е възможно процесора да грее от термопаста, тествал съм го лично, а и в интернет има доста ревюта/тестове. Разликите могат да са от над 15 градуса при товар след смяна на термопастата. Не казвам, че не трябва и да се направи профилактика, но тези фабрични пасти навсякъде, които слагат по всички лаптопи, са абсолютни боклуци, дори паста за зъби да бяха сложили сигурно щеше да е по-добре, да не говорим как ги слагат както и колкото им падне и всичко е омазано с термопаста.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, Радослав Матев написа:

Много е възможно процесора да грее от термопаста, тествал съм го лично, а и в интернет има доста ревюта/тестове.

Хубаво е когато се твърди нещо да е на базата на собствен опит....

Направихте ли си труда да видите за какъв процесор става въпрос ?

на 11/22/2017 в 8:52, dzaabo написа:

intel Celeron D CPU 220 1.20 HZ

този процесор ако охлаждането е ок и никаква паста да няма пак ще е студен !

Не ви знам колко и какви лаптопи сте виждали, но фабричната паста се слага фабрично в правилна, правоъгълна форма !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, не бях погледнал процесора, просто автора има конкретно питане и му давам отговор, не мисля, че е грешен при всички случаи. А относно фабричната паста, незнам как се слага, но съм виждал резултатите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.