Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Взех това устройство http://www.tp-linkru.com/products/details/cat-10_TL-WA855RE.html от човек който беше започнал да го конфигурира.

Включих го по следния начин:

Кабела на интернета е в стария ми рутер, свързах компютъра с Усилвателя с кабел.

На смартфона се появи новото устройство. През компютъра влязох в настройките на Усилвателя.

Пусках някакви автоматични настройки. След това помислих, че нещо не съм ги свързал правилно и реших да свържа интернет кабела директно в Усилвателя. Стана още по-зле. Върнах интернет кабела в рутера, а Усилвателя свързах с компютъра.

Сега вече трудно се отваря и страницата за конфигурация. Отвори се все пак с ип адреса - пак правих нещо и вече и тя не иска да зареди.

Вече и на смартфона не се вижда ново устройство.

Моля кажете какво да правя.

Редактирано от gorgi12322 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върни заводските настройки на този така наречен от теб усилвател.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А след това какво да правя? Как да го конфигурира?

Трябва ли в настройките му да въвеждам някакви данни като ИП адрес, маска, и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че ще трябва да го конфигурираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То пък многото настройки - макс 10 клика.

ПС: Не разбрахте ли, че използването на подобни устройства, в повечето случаи влошава положението? Какво им има на класическите АР-та?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно 4 клика и паролата на рутера

използвай куик сетъпа

Редактирано от hayduk22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, hayduk22 написа:

точно 4 клика и паролата на рутера

използвай куик сетъпа

Ресетнах настройки. Влизам на страницата за конфигурация, питаме за парола, след това ми дава възможност да избера моя рутер - избирам го и му въвеждам паролата..

Изписва, че всичко е приключило успешно. Но не е. Нито wifi имам, нито интернет на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, hayduk22 написа:

а, без репитера имаш ли нет?

Да

Другото което забелязах е това, че репитера изчезна от wifi списъка СЛЕД "конфигурацията" която уж завърши добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, gorgi12322 написа:

Ресетнах настройки. Влизам на страницата за конфигурация, питаме за парола, след това ми дава възможност да избера моя рутер - избирам го и му въвеждам паролата..

Изписва, че всичко е приключило успешно. Но не е. Нито wifi имам, нито интернет на компютъра.

точно това е процедурата, но изчакай да се рестартира репитера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, hayduk22 написа:

точно това е процедурата, но изчакай да се рестартира репитера

Диодите за индикация светят нормално в синьо и не мигат. Трябва да се е рестартирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, street racer написа:

Да не сетнато в АР режим устройството?

Не знам.

Друго което изписа при конфигурация та е това, че паролата му ще бъде същата като на рутера (ако има значение)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Появи се интернета на компютъра - нищо не съм правил.

Но wifi продължава на няма.

Освен това не се зарежда страницата за конфигурация на репитера

П.п. трябва ли репитера да се появява като отделно устройство в списъка с wifi? Питам защото точно след конфигурацията изчезна оттам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече, говори по ясно! Какво значи "wifi продължава на няма" Не виждаш SSID, не можеш да се конектенш, или се конектваш, а няма нет? Радиото на рутера пуснато ли е? ssid broadcast-a разрешен ли е на двете устройства? Дай малко смислено инфо за цялата топология

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не си вързан с кабел, че нямаш wifi , или си мислиш че си вързан с рутера по wifi ,

в списъка с wifi ще виждаш само репитера. Докато си вързан с него и имаш нет не можеш да му влезеш в настройките/страницата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, street racer написа:

Човече, говори по ясно! Какво значи "wifi продължава на няма" Не виждаш SSID, не можеш да се конектенш, или се конектваш, а няма нет? Радиото на рутера пуснато ли е? ssid broadcast-a разрешен ли е на двете устройства? Дай малко смислено инфо за цялата топология

Не разбирам много.

Под wifi няма имам предвид, че не се появява като ново устройство.

Сега се замислих дали въобще трябва да се появява ново и по-горе попитах.

Другите неща за които ме питаш не ги разбирам. А както казах и страницата за конфигурация не ми се зарежда вече.

П.п. репитера е свързан с кабел към компютъра.

А wifi-то го проверявам на смартфона

преди 10 минути, hayduk22 написа:

да не си вързан с кабел, че нямаш wifi , или си мислиш че си вързан с рутера по wifi ,

в списъка с wifi ще виждаш само по нивото на сигнала. Докато си вързан с него и имаш нет не можеш да му влезеш в настройките/страницата

Точно така - мисля, че вифи то на смартфона е от рутера ми, а не от репитера.

Нивото на сигнал е еднакво защото са близо. Сега ще пробвам и това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извади кабела и се свържи по wifi

коригирах преддния пост, че стана много объркан

За да си сигурен, че получаваш сигнал от репитера го включи по-далеч, в друга стая и с телефона до него пробвай

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда, че не е имало проблем (особено с wifi) :D Извинявам се за загубеното време.

Понеже репитера и рутера са близо не съм осъзнавал, че репитера си работи. Но не знаех, че той няма да се появява като самостоятелно устройство.

Изглежда, че работи въпреки разминаването което се вижда на скрийншота :no-no: Сигурно трябва да си поиграя повече

Screenshot_2017-11-22-16-07-48.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблем Host SSID и Extended SSID да са различни и съответно безжичните клиенти да се закачат ръчно. Роуминга зависи от възможностите на wifi картата на клиента (и драйверите му). Принудителното, автоматично "прехвърляне", става по друг начин (minimum rssi value) и е невъзможнo при тези кутийки.

Дори, това е по добрия вариант, защото трудно ще накараш телефон или карта на лаптоп за 800 лв да се справи сам. Така или иначе клиентите ще са в един субнет и ще комуникират по между си, ако изрично не е забранено!

Така и не разбирам, защо се мъчите да си осакатите допълнително скоростите? Ако няма добро покритие в дадена зона, се пуска един кабел и се слага АР! Дори коментираната кутийка има такъв режим.

ПС: "Устройство" няма нищо общо с SSID. Това, което показваш е името на wifi мрежата (SSID), а не "Устройство"

ПС2: погледни шотовете:

11_a.jpg

11_b.jpg

Редактирано от street racer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, street racer написа:

Не е проблем Host SSID и Extended SSID да са различни и съответно безжичните клиенти да се закачат ръчно. Роуминга зависи от възможностите на wifi картата на клиента (и драйверите му). Принудителното, автоматично "прехвърляне", става по друг начин (minimum rssi value) и е невъзможнo при тези кутийки.

Дори, това е по добрия вариант, защото трудно ще накараш телефон или карта на лаптоп за 800 лв да се справи сам. Така или иначе клиентите ще са в един субнет и ще комуникират по между си, ако изрично не е забранено!

Така и не разбирам, защо се мъчите да си осакатите допълнително скоростите? Ако няма добро покритие в дадена зона, се пуска един кабел и се слага АР! Дори коментираната кутийка има такъв режим.

ПС: "Устройство" няма нищо общо с SSID. Това, което показваш е името на wifi мрежата (SSID), а не "Устройство"

ПС2: погледни шотовете:

11_a.jpg

11_b.jpg

Благодаря за коментара, но не разбрах какво искаш да ми кажеш.

Устройството не е за вкъщи и не съм го купувал аз. Даже не знаех, че има такива джаджи :D

преди 9 минути, gorgi12322 написа:

Да знам. Но доколкото разбрах друго не трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да кажа, че:

1. Тези режими на работа (повторител на сигнал) режат от скоростите, както "навън" - към интернет, така и в LAN

2. Ако Extended SSID е различно, ще знаеш (или ще си избираш), за кое хардуерно устройство си се свързал

3. Ако споделиш, каква е целта на добавянето на подобно устройство (какъв е проблема, който трябва да се реши), независимо в домашни или офисни условия, мога да вече да коментирам решения. Репитъра е крайно (дори след PLA) решение.

4. Повторителя НЕ Е УСИЛВАТЕЛ!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2. А има ли смисъл да го ровя и това? Ще подобри ли нещо

3. Трябва да има безжичен интернет в 4 помещения.  Сега има интернет от рутер в коридора. Не знам защо е купено точно това устройство.

4. Ок, вече разбрах. Подвел съм се по руския сайт към който съм дал линк и в него пише усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.