Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, искам да попитам дали за следните модели на самсунг(J5, J5(2016)) ще получат новият андроид и дали някои от Вас го е получил и ако да,нека сподели впечатляния, предимства и недостатъци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

J5 2016 - Да. би трябвало да го получи (официално), но не знам дали е достъпен в момента ... ето тук има инфо, че е "надграждаем" до Nougat: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5_(2016)-7869.php

По мое мнение:

Всеки по-нов Android е по-тежък (разбирай по-бавен) от предишния. Устройствата - телефони и таблети работят най-добре със софтуера/операционната система с която се продават, а ако ги обновяваш до нови версии те просто не могат да смогнат на новите добавки в системата и се затрудняват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Freem@n написа:

J5 2016 - Да. би трябвало да го получи (официално), но не знам дали е достъпен в момента ... ето тук има инфо, че е "надграждаем" до Nougat: https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j5_(2016)-7869.php

По мое мнение:

Всеки по-нов Android е по-тежък (разбирай по-бавен) от предишния. Устройствата - телефони и таблети работят най-добре със софтуера/операционната система с която се продават, а ако ги обновяваш до нови версии те просто не могат да смогнат на новите добавки в системата и се затрудняват.

Аз също четох че е надграждаем но така и не получавам ъпдейта и продължавам да чакам.Съгласен съм с теб по въпроса, че всяка по-нова версия е по тежка и ,че фабричния софтуер си е най-добре за дадено устройство но Nougat-а ми е краста:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от оператора към който си,кога на тях ще им хареса да пуснат новия ъпдейт.Иначе виж тук - https://www.sammobile.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо се мъчите с bloatwiz, след като имате AOSP алтернативи? Вярно е, че има някой бъг тук-там, но устройството работи далеч по-гладко.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първият Samsung J5 няма да получи ъпдейт до Nougat. За J5 (2016) вече е излязъл, въпрос на време е да го пуснат и за България. Ако не ти се чака - теглиш си ROM-а от sammobile, и го флашваш с Odin.

Аз го направих това, само че съм с J7 (2106). Сега телефонът ми работи по-бързо, по-гладко, батерията държи повече, има и доста екстри, които го правят по-приятен за работа, в сравнение с Android 6.0.1 . Така че приказките, че новите версии са по-тежки, не винаги са верни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, dimi073 написа:

Всичко зависи от оператора към който си,кога на тях ще им хареса да пуснат новия ъпдейт.Иначе виж тук - https://www.sammobile.com/

Как така от оператора,а ако си извадя сим картата ?

преди 40 минути, RudeBoy написа:

Първият Samsung J5 няма да получи ъпдейт до Nougat. За J5 (2016) вече е излязъл, въпрос на време е да го пуснат и за България. Ако не ти се чака - теглиш си ROM-а от sammobile, и го флашваш с Odin.

Аз го направих това, само че съм с J7 (2106). Сега телефонът ми работи по-бързо, по-гладко, батерията държи повече, има и доста екстри, които го правят по-приятен за работа, в сравнение с Android 6.0.1 . Така че приказките, че новите версии са по-тежки, не винаги са верни.

За първият J5 и аз си мислех, че няма да има ъпгрейд.Гледах доста такива клипове с флашване но малко ме е страх затова ще почакам.

преди 55 минути, hudyr написа:

Защо се мъчите с bloatwiz, след като имате AOSP алтернативи? Вярно е, че има някой бъг тук-там, но устройството работи далеч по-гладко.

Колега нямам си понятие от тези неща но иначе ти благодаря че се опита да ми помогнеш.

Редактирано от bulldozer x8 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами разгледай ги в sammobile и ще видиш,че всеки оператор си има  негова си версия и отделно една независима от тях.Пробвал съм ги на моя S5 и всяка има по някое нейно си приложение и излизат по различно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/23/2017 в 18:00, dimi073 написа:

Ами разгледай ги в sammobile и ще видиш,че всеки оператор си има  негова си версия и отделно една независима от тях.Пробвал съм ги на моя S5 и всяка има по някое нейно си приложение и излизат по различно време.

Добре благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.