Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Трети път:

преди 14 часа, hudyr написа:

@transcend92 15063 е предният официален релийз(1703). Актуалният е build 16299(1709). Част от натоварването може да идва от напъните на windows update да сложи fall creators update. Най-добре си спести евентуални главоболия и си изтегли актуален .iso файл с на microsoft инструмента, запиши го на флашка и преинсталирай на чисто. И ДА СИ ПРИГОТВИШ ДРАЙВЪРИТЕ! Не разчитай windows update да ти ги слага.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво му е на XP :)

Категорично отказвам да се съглася, че един легален Windows работи по-добре от един нелегален! И преди някой да тръгне да доказва недоказуемото да прочете отново - легален и нелегален (това няма нищо общо с крайници!).

Категорично отказвам да се съглася, че използван един и същ ISO файл с ОС на две еднакви като хардуер машини инсталирани от двама различни специалиста и ползвани от два различни човека ще се държи по един и същ начин.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега, Ундоус ъпдейтите ги спира на момента като се влезе в Сървисите и се спре Windows Update процеса. И му се сложи Ауто Старт на Disable.

Това го казвам от лични наблюдения, Ундоуса е легален. Ако тоя сложен от сервиза е такъв, значи спри тоя процес и това е.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво му е на XP
....
Категорично отказвам да се съглася, че използван един и същ ISO файл с ОС на две еднакви като хардуер машини инсталирани от двама различни специалиста и ползвани от два различни човека ще се държи по един и същ начин.

Е точно де, това имах предвид със ЗКУ (ЗадКлавиатурноУстройство). Не е версията на Уиндоус. А това с легално или не е в посока на спирането на ъпдейтите на нелегалните, че да не те хванат. Само че освен камара глупости тези ъпдейти имат и полезни неща. И като липсват в един момент ето на, проблем ;)

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

Зачетох се и ми стана интересно. Я дайте вие противниците на 10 някой тест,който да доказва че като се спре нещо то продължава да праща . Най-добре с разкодираните данни да знаем всички,какво точно праща. Защо се заблуждавате,че само 10 ги прави тези неща. Още ХР беше разграден двор и всеки следващ става все по-разграден. Това е начина по който се случват нещата в днешно време. И защо си мислите че примерно Андроида в телефона ви не ви следи още повече. Голямо плюене по 10 а 7 е най-великата система бла бла. Хайде играйтес ДХ12 на 7...ВИНАГИ проблема с ОС е ЗКУ. Затова и аз минах пътя от Виста до 10(легални) само с надграждане без нито един проблем и последния дори и с двата вече големи ъпдейта си върви без дори намек за проблем. А великата 7-ца (торенция)в ръцете на племенниците ми всяка седмица трябва да влизам че нещо са омазали. Ето затова всички категорични и единствено верни изказвания са пълна глупост. И като за начало , вземете почнете да си купувате софтуера и тогава темите с проблеми ще намалеят драстично. Глупостта със спрените ъпдейти изобщо не искам да я коментирам. Все едно сме още с 2000 или ХР...

Па, ето ти един линк от Калдата . Колкото до по-старите ОС, има разлика между разграден двор и заразен двор. Разградения двор можеш да го заградиш, ама айде обеззарази заразения. Такива лонкове като тоз от Калдата има стотици, хиляди. Даже и клипове има в нета. Колкото до това аз как правих тестове - по два начина. Със софтуер на компа и със филтриране на трафика под линукс. Уви - никъв шанс. Праща си, праща си, праща си. По спомен, само photos.exe навъртя ок. 5ГБ уплоуд само за няколко часа. Подчертавам, с максимална оптимизация. Където каквото имаше за изключване, бе изключено. Колкото пък до плащането, плащаме си, споко. И за Windows 10, и за Windows 7 и не ги ползвам. А, така като пишеш за ЗКУ, поразрови малко из форума и ми напиши при мен къде беше грешката. Ако обичаш. Бачкаше си, убдейт и капут. Писаници по форуми, ала-бала. Изръсих се 100 паунда за ОС, дет бачка няколко месеца и умря. И после не ще да върви и с новите iso образи. С 330 простотии да си прехвърля лиценза за друг комп, щото тоз видиш ли бил само за моя хардуер. Пък т'ва с ъпдейтите, иди го разправи на някой друг. Първо ОС умря след упдейт, второ - преди това всичките лайна, дет ги бях махнал през паършел си се върнаха пак след ъпдейт. Та, в крайна сметка се мъчих няколко месеца да чистя, да "оптимизирам" и само си изгубих времето. Разберете, че не от вас зависи какво ще рънва компа, не от вас зависи къде и какво ще ви събира (кейлогъри, скрийншотове и т.н.), а още по-малко къде и на колко места ще го праща. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер. И какъв ти е извода от това? Трябва да се ползва Уиндоус 7, защото при него всичко това го няма? Спора е безсмислен - пак ще повторя за Андроид и iOS. Компа можеш да го спреш а телефоните са ти до главата даже и като спиш. Какво правим тогава? Защо никой не реве да се върнем на Нокиа 3310 за да не ни слушат и гледат през телефоните нон-стоп. Като говориш за паунди, какво ще кажеш за камерите на всеки ъгъл в Англия. Не че в Германия е по-добре, но точно това се опитвам да кажа, че Уиндоуса е най-малкия проблем. Човек трябва просто да знае и да си опича акъла. Между другото не ми се търси из форума какъв ти е бил проблема ,но замислял ли си се,че точно "оптимизациите" ти може да са виновни да се сбузи след ъпдейт. Доста хора ползвали "оптимизатори" след ъпдейт не можеха да си пуснат Дефендъра например. Не че на някой му трябва,но това е просто една гледна точка. Колкото по-надълбоко ровиш в системата,толкова по-вероятно е нещо да се наака, примерно след като производителя и реши да пипне и той там,където си пипал...

Това вече отиде обаче много офтопик, трябва в отделна тема тези принципните неща. Аз лично съм доволен че като пуснаха господин плачещия аз не бях с Уиндоус 7, след като 98% от заразените компютри са базирани на 7-ца. Ето ви една добра причина човек да е винаги с най-новата и ъпдейтната докрай система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Tommygun написа:

И какъв ти е извода от това? Трябва да се ползва Уиндоус 7,

Да. Стига да ползваш специфичен софтуер. Ако нямаш - Линукс. И за смартфони все още няма читава ОС създадена от общности. Ама за десктопи и лаптопи има. Иначе си прав, че натам отиват нещата. Ама е така, щото масата са катъо теб - не им дреме. Да върви, пък другото майната му. Колкото до моите оптимизации, бяха ръчни без отделни програми. И, загина след упдейт не от опитите ми за оптимизация, а поради самите ъпдейти. Пазех логове от системата преди и след ъпдейта, показвах им ги по форумите на М$ и гредица. Да съм бил пуснел бекъпа. Не че нямах, ама за тфа ли платих? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Превърнахте темата във спор.

Преди час направих ръчна проверка за ъпдейти. От 1703 минах на 1709. Всичко се ъпдейтна, като свалянето и инсталирането ми отне почти 50 минути. Процесора се товареше от 3% до 60% Сега се товари както и преди ъпдейта от 0 до 4%.

Проблема му едва ли е, че windows му търси ъпдейти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, velislavvasilev написа:

Ама е така, щото масата са катъо теб - не им дреме.

Oоо повярвай ми, дреме ми и още как. Само че това е нещо,което не мога променя. Все едно да променя това, че колата ми постоянно снася на производителя си разни работи. Искам чисто нова кола от "премиум" марка, плащам цената за това да съм Connected. Искам да играя най-новите и модерни игри, под най-новите библиотеки,ползвам Уиндоус 10 и си нося последствията. Същото щеше да е и ако имах Фейсбук, но там вече ми е прекалено и затова няма и да имам ;)Затова със знанието за това как са нещата, аз винаги имам едно наум като правя нещо. И тъй като човек никога не може да бъде абсолютно "чист" онлайн, номера е да гледаш да си достатъчно чист за да не привличаш ненужно внимание.Било то от престъпници или власти...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големи професори се извъдихте тук няколко човека.  Дреме му на някого за Велислав, Пламен, Тихомир. Не се втелявайте толкова и си ползвайте машините по предназначение. Вече с развитието на ИИ ще има огромни проблеми в бъдеще. Това да ви е ясно, но имаме още време да се справим. Въпреки че мисля, че няма да успеем. 

П.П. Да разбирам ли, че BMW не е премиум марка?:D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, XECUTIONER написа:

Вече с развитието на ИИ ще има огромни проблеми в бъдеще.

Ние сме 100 години на зад. Мисля, че ще го преживеем леко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tommy, по-бъгава ОС от 10 е може би Vista и то само първоначалния релийз.

Досега с 10 съм имал какви ли не проблеми - от самоинсталиращи се програми до невъзможност да се инсталират аудио драйвери. Да не споменавам как някои програми на 7 и по-стари вървят,а на 10 правят така че "антивирусната" яде 100% процесор и рам.

DX12 не е нищо особено, а и все още игрите имат опция за DX11.

Така че не ми обяснявай колко велик бил win 10. Тотален бо*лук е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от transcend92
      здравейте отново мили потребители
      имам следното проблемче  
      записвам с obs нямам проблем със картината  и звука  
      когато пусна клип през  плеъра на windows се чува нормално
      Но когато го кача в Youtube някак си се чува по слабо  тоест за да го чуе някой 
      трябва да засили от иконката на макс а на макс би трябвало да дъни
      Ето клип от моят канал 
      Каквото трябва ще помогна и дам ако трябва и настройки ще пратя само и само да го оправя този звук 
    • от Niderland
      Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.
      Бюджет 2000 - 2500 лв.
      Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).
      Няма да овърклоква
                             2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.
                             Има монитор 1920х1080
            Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS
      Процесор  Intel 4 ядрен
      Видеокарта AMD 2 гигабайта
      RAM  8 гигабайта
      Захранване  700 - 750 вата
      SDD 100 - 120 гигабайта
      DVD - 30 -50 лв.
      Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

• от transcend92

какво означава  Windows7 ultimate -No Maher  от компютърен сервиз е  за сега няма забележни 
      благодаря 
    • от internetreklama2
      Геймърските компютри ни дават възможност да се учим и да надграждаме себе си с нови знания и умения.Не се бойте от бързото развитие на новите технологии и бъдете част от тях с новите компютри на изгодни цени,предложени от нас.Не чакайте и се обадете на посочените от нас контакти в сайта ни.
    • от transcend92
      4.3 out of 5 st Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti съм опасявам се че не ми се пускат вентилаторите на картата проверих с aida 64 и там  gpu беше на 50 % . Реших да отворя кутията  и да се уверя докоснах картата и беше топла . Веднъж докато хледах стрийм в twich ми заби компа и се чуваше само звук . Наскоро правих ъпгрейд на рам паметта незнам какво може да е но мисля че е видео картата . Съвети как мога да я натоваря за да видя дали работят вентилаторите също така и как да проверя рам  паметта дали не ми прави тя проблема.Благодаря ви предварително
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.