Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,
    Проблемът е следния: имам видео карта Asus Nvidia GTX 560 Ti и един ден включвам компютъра и няма картин, картата спря да работи. Занесох я в сервис RESET (София), обаче там ми казаха че не могат да установят какъв е проблема. Въпросът ми е някой може ли да ми препоръча някакъв сервиз който се занимава с такава техника и ще може да ми помогне. 
    Благодаря

TOP-02-big.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

На колко пари оценяваш картата си?

За диагностика обикновено се вземат от 30 лв. нагоре и това не значи, че тя става за поправка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

На колко пари оценяваш картата си?

За диагностика обикновено се вземат от 30 лв. нагоре и това не значи, че тя става за поправка!

Картата е нова не е ползвана от както е купена и се справя доста добре с новите заглавия. просто искам да разбера какво и има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как хем е нова, хем не е ползвана от както е купена, но знаеш че се справя доста добре с новите заглавия? Тези 3 неща си противоречат - само да си знаеш.

Кога и от къде е купена картата, гаранция има ли? Ти колко време си я ползвал?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

Как хем е нова, хем не е ползвана от както е купена, но знаеш че се справя доста добре с новите заглавия? Тези 3 неща си противоречат - само да си знаеш.

Кога и от къде е купена картата, гаранция има ли? Ти колко време си я ползвал?

Картата я купих пред 3 години чисто нова (няма гаранция) след това заминах в чужбина преди месец се върнах сглобих един компютър играх седмица на него. Една сутрин ставам пускам го и няма картина. 

преди 10 минути, Joro Ne написа:

Картата я купих пред 3 години чисто нова (няма гаранция) след това заминах в чужбина преди месец се върнах сглобих един компютър играх седмица на него. Една сутрин ставам пускам го и няма картина. 

Абе човек аз питам дали някой може да ми каже къде мога да я занеса да установят проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така добива логика казаното от теб.

За 3 години могат и кондензатори да и заминат, но в сервиза щяха да забележат това, както и всякакви визуални проблеми с нея - нагар, изпушило и т.н.

Ако е обаче отлепил се чип или някой друг не видим с просто око проблем трудно биха установили, а дори и да установят ремонта й може да е нерентабилен.

Една 1050Ti би трябвало да я замести без проблеми и е около 340 лв. нова с гаранция 3 години, ако мислиш обаче пак да ходиш в чужбина гледай моделите с по 5 години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нова на 3 години и не работи... изводите си правете сами..

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Така добива логика казаното от теб.

За 3 години могат и кондензатори да и заминат, но в сервиза щяха да забележат това, както и всякакви визуални проблеми с нея - нагар, изпушило и т.н.

Ако е обаче отлепил се чип или някой друг не видим с просто око проблем трудно биха установили, а дори и да установят ремонта й може да е нерентабилен.

Една 1050Ti би трябвало да я замести без проблеми и е около 340 лв. нова с гаранция 3 години, ако мислиш обаче пак да ходиш в чужбина гледай моделите с по 5 години гаранция.

Благодаря

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абе хора само ви гледам спамите темите, най-вече vstoitsov с някакви безполезни коментари. Вместо да кажете нещо, което е от полза само обяснявате на търсещият помощ, колко е зле и как сам си е виновен....

По темата: Всеки уважаващ себе си сервиз ще направи нужната диагностика. За съжаление аз не мога да препоръчам такъв. Хрумва ми възможност проблема да не е във видеото, а в захранване или дъно. Какви са всички компоненти на компютъра? И можете ли да опишете по-подробно симптомите (ако се сещате за нещо допълнително).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Игнатов написа:

Абе хора само ви гледам спамите темите, най-вече vstoitsov с някакви безполезни коментари. Вместо да кажете нещо, което е от полза само обяснявате на търсещият помощ, колко е зле и как сам си е виновен....

По темата: Всеки уважаващ себе си сервиз ще направи нужната диагностика. За съжаление аз не мога да препоръчам такъв. Хрумва ми възможност проблема да не е във видеото, а в захранване или дъно. Какви са всички компоненти на компютъра? И можете ли да опишете по-подробно симптомите (ако се сещате за нещо допълнително).

Здрасти колега,
    проблемът не е в компютъра или в дъното защото пробвах nvidia 750ti на pci express слота и нямаше никакъв проблем. Също така я занесох в обикновен компютърен сервиз (преди да я занеса в Reset) и те ми казаха, че проблема е в видеото обаче нямат нужната техника за тестване. А относно симптомите картата има 2 лампички които си светят зелено (мисля че те показват че 2та 6 пинови кабела са в изправност). Най - странното е че изведъж спря да работи даже комютъра не я намира като устройство в device menager ili aida64/everest) все едно че я няма. Нямам представа какво може да е станало.

Редактирано от Joro Ne (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Игнатов написа:

Захранването какво е?

Corsair Builder Series CX 80+ Bronze, 750 Watt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвал ли си да ресетнеш биоса ? Или да го ъпдейтнеш ? Вентилаторите завъртат ли се като го включиш ? Какво ти е дъното ? Има ли 2ри -PCIE слот да а пробваш и там дали ще я намери като устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Картата просто е издъхнала внезапно. Електрониката има кофти свойството да "сдава багажа" изведнъж, особено ако не е включвана с години. Картата, според мен, е "амин". Освен това не знам какво разбираш под "и се справя доста добре с новите заглавия"? 15-20 фрейма на минимални ли?

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Метни я във фурната за 10 мин. на 180 градуса предварително загрята фурна, като предварително махнеш охлаждането и изчистиш термопастата внимателно. Покрий всичко с алуминиево фолио освен процесора. След процедурата я извади и остави да изстине, после сложи нова термопаста, сглоби всичко обратно и тествай. Може да изкара още някой и друг месец. Имах 8800GT, преди време съм я пекъл около 4-5 пъти и изкарваше по 2-3 месеца, но след последния път вече не иска да запали, така че все е някакъв вариант да си я ползваш още известно време ако стане процедурата. За повече инфо:

https://www.google.bg/search?q=gpu+baking&ie=UTF-8&oe=UTF-8https://www.google.bg/search?q=gpu+baking&ie=UTF-8&oe=UTF-8https://www.google.bg/search?q=gpu+baking&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 11/25/2017 в 15:56, Azhen написа:

Пробвал ли си да ресетнеш биоса ? Или да го ъпдейтнеш ? Вентилаторите завъртат ли се като го включиш ? Какво ти е дъното ? Има ли 2ри -PCIE слот да а пробваш и там дали ще я намери като устройство.

Да пробвах всичко изброено. Тествана е и на други компютри

на 11/27/2017 в 18:20, Agentpat™ написа:

Картата просто е издъхнала внезапно. Електрониката има кофти свойството да "сдава багажа" изведнъж, особено ако не е включвана с години. Картата, според мен, е "амин". Освен това не знам какво разбираш под "и се справя доста добре с новите заглавия"? 15-20 фрейма на минимални ли?

На средни се справя

на 11/27/2017 в 19:31, Радослав Матев написа:

Метни я във фурната за 10 мин. на 180 градуса предварително загрята фурна, като предварително махнеш охлаждането и изчистиш термопастата внимателно. Покрий всичко с алуминиево фолио освен процесора. След процедурата я извади и остави да изстине, после сложи нова термопаста, сглоби всичко обратно и тествай. Може да изкара още някой и друг месец. Имах 8800GT, преди време съм я пекъл около 4-5 пъти и изкарваше по 2-3 месеца, но след последния път вече не иска да запали, така че все е някакъв вариант да си я ползваш още известно време ако стане процедурата. За повече инфо:

https://www.google.bg/search?q=gpu+baking&ie=UTF-8&oe=UTF-8https://www.google.bg/search?q=gpu+baking&ie=UTF-8&oe=UTF-8https://www.google.bg/search?q=gpu+baking&ie=UTF-8&oe=UTF-8

мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 31 минути, Joro Ne написа:

На средни се справя

На средни се справя с и новите заглавия ли? Може ли да дадеш пример с няколко нови игри и колко (средно) фрейма е държала?

Аз до преди 5 години имах GTX 570 и мога да си представя какво слайд-шоу ще е с някоя нова игра на средни детайли. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 32 минути, Agentpat™ написа:

На средни се справя с и новите заглавия ли? Може ли да дадеш пример с няколко нови игри и колко (средно) фрейма е държала?

Аз до преди 5 години имах GTX 570 и мога да си представя какво слайд-шоу ще е с някоя нова игра на средни детайли. ;)

gta 5, far cry 4, the witcher 3, новата доом, rise of the tomb raider , fifa 18

Редактирано от Joro Ne (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Joro Ne написа:

gta 5, far cry 4, the witcher 3, новата доом, rise of the tomb raider , fifa 18

И това на каква резолюция и с колко фрейма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Интересно пича тества с Ryzen 1200 8gb ddr 4 и почти всичко се играе на 720p с около 35кадъра. 

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.