Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

@Roujin Z, изгледай клипчето ,което Мариан е пуснал и помисли пак за безсмисленото дъно. Дори и без клок ,той ще ползва 8/16 процесор, а на много от евтините дъна това ще им запали чаркалаците. Особенно тези без адекватно охлаждане. На някаква кутия без добър поток още повече. Скъпото дъно не е само за SLI , при всички положения не. Ако си на много стегнат бюджет и с малък процесор ,да, но тук вече отиваме към сериозна машина. И да сложиш някакво дъно дори без охлаждане на ВРМ-те е несериозно. Единия коментар на индивида е много добър, че да , ще издържат кондензаторите , но живота им при тези температури няма нищо общо с нормалното...

Иначе също съм твърдо против "някакво" захванване и кутия. По-добре си вземи малко по-малкия процесор 1600 отколкото голям процесор и китайска пуканка. Шефа на филиала на фирмата направи така. Взе си 7700К,960Еvo, сериозно дъно и рам, както и Quadro P4000 и сложи захранване за 35 евро с бранда на магазина,който му го сглоби. Направо ми прилоша като отвoри кутията (CM Silencio)...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tommygun хората масово слагат 1700 (без Х) без клок на супер евтини дъна за около 150 лв. с цел видеообработка и са много доволни.

Не само като производителност но и от охлаждането на АМД и като цяло температурите въпреки че и кутиите обикновено са бюджетни за около 100 лв.

Между другото никъде не съм препоръчал евтино или скъпо просто дори скъпо B350 с добро охл. на vrm, фази и споменатото топ-аудио е по-евтино.

https://www.msi.com/Motherboard/B350-GAMING-PRO-CARBON.html vs https://www.asus.com/us/Motherboards/PRIME-X370-PRO/

250 лв. е горното а Асуса е поне 300 лв. което е минимум 50 лв. разлика. Между другото Азиса с прехвалената поддръжка още ли не може да подкара рам на 3200MHz?

Сега за мизерните 50 лв. това е едно по-добро охлаждане ако сме такива маниаци на температурите.

А по-надеждното SSD реално е по-евтино което са още спестени пари тоест може да се подобри кутията от там и въздушния поток ако е избрана няква дървена.

Въобще чужди пари се харчат лесно и всеки си има някви мераци но трябва да се действа балансирано и да се гледа цялата машина не само дъното още по-малко марки.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2
  • Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Tommygun

Сега погледнах какво съм поръчал.

Кутия: Zalman Z1 Midi-Tower ATX

Захранване: be quiet! Pure Power 10 600W CM 600W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването става. Не те знаем за колко пари е за да почнат дискусии по темата "можело и по-добре", но това си има всичко. Кутията тук много я препоръчват за бюджетен вариант, там не мога да ти  кажа нищо. Поне има 2 вентилатора - нищо че като гледам долния е запушен...

преди 11 часа, Roujin Z написа:

Между другото Азиса с прехвалената поддръжка още ли не може да подкара рам на 3200MHz?

Поддръжката изобщо не е прехвалена, особенно ако става дума за Райзън. Повярвай ми за това, моля те. Едва ли си си играл да следиш по вече над 2000 страници форумни дискусии на тема дъна,памет и Райзън като цяло. Камара народ смениха дъна и на МСИ и на ГБ, примерно с въпросното Х370 pro и нямат забележка на фона на предишните им преживявания. Даже последната AGESA за моето дъно още я няма а за това я пуснаха. 3200 е като цяло проблемна стъпка при Райзън, това няма нищо общо с произвоителя на дъното. Заради заложените страпове и много лесно да се пусне на 2933 и над 3200(моята си върви на 3466). Но точно 3200 става с ръчно въвеждане в повечето случаи. Има и памети естествено ,които тръгват. аКато цяло нещата се подобриха при всички от няколко месеца насам, но това продължава да е моята препоръка. Карбона между другото (големия) ми беше хванал окото и на мен ,но беше марамалад с биоса когато купувах.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Genady Y написа:

@Tommygun

Сега погледнах какво съм поръчал.

Кутия: Zalman Z1 Midi-Tower ATX

Захранване: be quiet! Pure Power 10 600W CM 600W

Кутията е много голям боклук. Аз съм с нея.

Вентилаторите са шумни. Единият пак поне може да се контролира през дъното, но другият се захранва през молекс и съответно върти на максимални обороти. Необходимо е да се закупят нови и тихи вентилатори.

Крачетата на кутията са пластмасови и всичките вибрации доста добре се предават по бюрото. Необходимо е да се подложи нещо под тях за гасене на тия вибрации.

Единият страничен капак не се затваря плътно и заради вибрациите изпада в резонанс. Необходимо е да се използва нещо за уплътняване. При другият страничен капак няма такъв проблем, защото се подпира на кабелите, тъй като няма кой знае какво място за кабелен мениджмънт.

И т.н.

Не забравяй, че като си вземеш читава кутия, ще можеш да я използваш и за бъдещи конфигурации и съответно тогава да си спестиш пари от нова.

Не мога да дам съвет за кутия, тъй като нямам опит с други.

Редактирано от саби (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/25/2017 в 22:45, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Трудно ми е да повярвам,че ще ти предоставят 5 години гаранция за Samsung 960 EVO. Да не си гледал спецификациите на 960 PRO NVMe SSD, цената е съвсем различна спрямо ЕVO както и 3D-NAND MLC за Pro срещу 3D-NAND TLC при Еvo.

960 Evo с 60 месеца гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Петко К написа:

Гаранция: 60 месеца
Warranty: 3 години

Гаранцията е от продавача на юнашко доверие, освен ако не е сгрешена като число.

Но дали са 3 или 5 години голяма разлика няма, а след 3 години 4 ТБ ще струват същите, ако не и по-малко пари.
Затова пък потребителят през тези 3 гарантирани години, ще е ползвал топ скорости за NVMe от Самсунг, вместо някакви мижави от АДАТА и близки по скорост за запис с обикновено ssd.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

960 Evo винаги е бил с 3 години гаранция и винаги е бил страхотен продукт!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това с падането на цените на SSD-та го слушахме и преди но реално и те и паметите излетяха и вече излизат от слънчевата система...

Колкото до тава че гаранцията не е важна и A-DATA са мижави въобще няма да си правя труда да го коментирам.

п.с. Самсунг като марка никога не са били изгодни без значение от продукта им а не е като да не е имало всякакви издънки.

Ама като чета коментарите в тоя форум или имате акции в тая компания или друг ви плаща сметките.

Между другото още на времето когато бяха sata по-изгодния избор беше Sandisk включително във високия клас.

Но това е като да убеждавам фен на Noctua че може да си купи също толкова добър охладител за по-малко пари....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Roujin Z написа:

Колкото до тава че гаранцията не е важна и A-DATA са мижави въобще няма да си правя труда да го коментирам.

п.с. Самсунг като марка никога не са били изгодни без значение от продукта им а не е като да не е имало всякакви издънки.

Ама като чета коментарите в тоя форум или имате акции в тая компания или друг ви плаща сметките.

Много ми е смешно как определяш на хората какво им е нужно като техника, от коментарите ти прозира един ограничен технологичен поглед с липса на виждане за провижънинг за система, която да е актуална поне 3 години. Към днешна дата този АДАТА SX8000 e в долния спектър на бързодействие за NVMe,  представи си след 3 години къде ще бъде.

Бе какво ли съм седнал да ти обяснявам, че 5 годишната гаранция на пикливата АДАТА не от значение и не може да е главен довод пред 3 годишна гаранция на в случая на почти 2 пъти по-бързо NVMe.

След 3 години въпросния подведен потребител ще се чуди къде да завре бавната си АДАТА, купена още в самото начало под средната производителност за класа си. A тогава вече ще се продават NVMe PCIe 5.0 сторидж.

Редактирано от whitepixel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, whitepixel написа:

A тогава вече ще се продават NVMe PCIe 5.0 сторидж.

....., пред който ево-то ще е горе-долу също толкова по-бавно....:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно съм се прецакал с кутия :)

Писах да я сменя или поръчам още една.

Какво ви е мнението за:

Corsair Carbide 270R
Corsair Carbide 300R

Давати да държaт хлад.

Редактирано от Genady Y (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спора с ССД-то е безсмислен. Обикновения потребител нито ще усети разликата в скоростта , нито пък някога ще стигне лимита на TBW. Дори и при само 100-те тб на EVO-то(при 5 години ползване трябва човек да пише по над 50гб на ден...всели ден...). После като се прибера мога да ви кажа аз от април колко съм изписал на моето ЕVO. И аз дори няколко пъти свалях целия блокчейн на етера, както и си местих заради вас WOW (50гб) напред назад.

Значи опира до парите накрая. Ако вече човек може да използва пълноценно скоростта на NVME M.2 , то Adata-та просто е много зле откъм резултати и в никакъв случай не си струва парите според мен. По-добре човек да си купи SATA 6G ССД и да спести още пари. 

Пак да повторя , да не се почуства някой засегнат - това си е мое лично мнение. 

И също прехвърлих набързо ето тази статия:

https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/storage/41561-adata-xpg-sx8000-ssd-mit-256-gb-und-nvme-im-test.html

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички продукти се делят на 3 категории:

1.боклуци /няма нужда от обяснение/

2.изгодни /предлагат изгодна цена и сносно качество/

3. качествени (доказани с времето и  надеждни -цената им не се гледа от ъгъла ИЗГОДНО)

Всеки сам си избира кое да си купи като всичко се свежда до финансови възможности.

Ако всички имахме пари никой никога нямаше да си купи a-data или sandisk.

Ако имах пари диска ми щеше да е самсунг и охладителя ми щеше да е ноктуа но нямам пари и не са...

офтопик. Автомобилте на Ферари никога не са били изгодни но ако имахте пари всички щяхте да ги карате.

Точка по въпроса , продължавайте по темата да си обсъждате ;)

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Писах им на фирмата и смених SSD-то и кутията.

Сега финалната машина изгледжа така:

MB:        ASUS PRIME X370-PRO

CPU:         AMD Ryzen 7 1700 BOX

RAM:         G.SKILL Ripjaws V Series (2x16) 32GB DDR4 3000MHz C15

SSD:         Samsung 960 EVO 500GB

HDD:         2хToshiba 3TB 3.5" 7.2k SATA 6Gb/s 64MB

VIDEO:       EVGA GTX 1060 6GB SC Gaming ACX 2.0

Case:        Corsair Carbide 270R

PSU:        be quiet! Pure Power 10 600W CM 600W

+ 2x   Monitor DELL U2415, 24", IPS, 1920x1200  

Благодаря за съветите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се че пиша в тема на колегата, но и не мисля че за двата ми въпроса трябва да отварям нова тема.

1. Какъв външен хард диск ще ми препоръчате? Ще се ползва на тв плеър с usb2.0, да си меткам  филмите по мрежата. До колкото знам се препоръчват такива с ниска консумация. Обем между 250GB - 1TB за да мога да имам и резервно копие на снимките си. Ще ми се да с по голям живот и надеждност.

2. Поръчах си видео карта, която още не е пристегнала и поразгледах клипчета как да си я монтирам. Въпроса е трябва ли след монтажа да се настройва нещо в биоса? Да се забрани използването на вградената или пък нещо друго? Дъното е MSI B250M PRO-VDH.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Genady Y написа:

Писах им на фирмата и смених SSD-то и кутията.

Сега финалната машина изгледжа така:

MB:        ASUS PRIME X370-PRO

CPU:         AMD Ryzen 7 1700 BOX

RAM:         G.SKILL Ripjaws V Series (2x16) 32GB DDR4 3000MHz C15

SSD:         Samsung 960 EVO 500GB

HDD:         2хToshiba 3TB 3.5" 7.2k SATA 6Gb/s 64MB

VIDEO:       EVGA GTX 1060 6GB SC Gaming ACX 2.0

Case:        Corsair Carbide 270R

PSU:        be quiet! Pure Power 10 600W CM 600W

+ 2x   Monitor DELL U2415, 24", IPS, 1920x1200  

Благодаря за съветите.

Честита машинка, дълго и безпроблемно ползване. Може и някое фото като дойде и я събереш,както и впечатления о забележки като мине малко време. Това са неща,които помагат доста,както колегата по-горе ти сподели за неговата кутия например.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, bobivg написа:

Извинявам се че пиша в тема на колегата, но и не мисля че за двата ми въпроса трябва да отварям нова тема.

1. Какъв външен хард диск ще ми препоръчате? Ще се ползва на тв плеър с usb2.0, да си меткам  филмите по мрежата. До колкото знам се препоръчват такива с ниска консумация. Обем между 250GB - 1TB за да мога да имам и резервно копие на снимките си. Ще ми се да с по голям живот и надеждност.

2. Поръчах си видео карта, която още не е пристегнала и поразгледах клипчета как да си я монтирам. Въпроса е трябва ли след монтажа да се настройва нещо в биоса? Да се забрани използването на вградената или пък нещо друго? Дъното е MSI B250M PRO-VDH.

Без никакво колебание Seagate Barracuda 1TB  http://hdd.userbenchmark.com/. Просто по форумите всеки си дрънка каквото му падне, без да е работил с  продукта , който коментира, но един на всеки 10 ще ти даде компетентно мнение. Тук хората имат възможност да тестват и да дават компетентно мнение. Та на въпроса: в бюджетният клас без конкуренция е въпросната марка с 1 до 4 ТВ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.11.2017 г. в 16:18, Can Oa написа:

Ако всички имахме пари никой никога нямаше да си купи a-data или sandisk.

Ако имах пари диска ми щеше да е самсунг и охладителя ми щеше да е ноктуа но нямам пари и не са...

офтопик. Автомобилте на Ферари никога не са били изгодни но ако имахте пари всички щяхте да ги карате.

Точка по въпроса , продължавайте по темата да си обсъждате ;)

Не съм милионер но си ценя труда а Самсунг нито ми предлагат по-голяма надеждност за по-високата си цена имаха и проблем с температурите а и с фърмуера (и с последния пак имат).

Дори да се върнем в миналото и да не гледаме цената пак бих взел Sandisk Pro пред Про-то на Самсунг но маркетинга им наистина е №1 това го признавам.

С охладителя същата работа. Noctua са добри но има по-евтини които са също толкова добри а логото по-никакъв начин не ми е приоритет.

Ферари не бих си купил дори да съм милиардер не милионер. Не говоря за цената просто не ме влекат подобен род коли. Обичам да ми е удобно и сигурно не екстремни изживявания в сапунерка.

Ако толкова бързам има хеликоптери с които ще избегна задръстванията а и при тия пътища ферарито ще си .... За писта ако се търси има и по-добри варианти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Roujin Z написа:

Не съм милионер но си ценя труда а Самсунг нито ми предлагат по-голяма надеждност за по-високата си цена имаха и проблем с температурите а и с фърмуера (и с последния пак имат).

Дори да се върнем в миналото и да не гледаме цената пак бих взел Sandisk Pro пред Про-то на Самсунг но маркетинга им наистина е №1 това го признавам.

С охладителя същата работа. Noctua са добри но има по-евтини които са също толкова добри а логото по-никакъв начин не ми е приоритет.

Ферари не бих си купил дори да съм милиардер не милионер. Не говоря за цената просто не ме влекат подобен род коли. Обичам да ми е удобно и сигурно не екстремни изживявания в сапунерка.

Ако толкова бързам има хеликоптери с които ще избегна задръстванията а и при тия пътища ферарито ще си .... За писта ако се търси има и по-добри варианти. 

Ти си ми ясен , и 100 милярда марки да имаш пак ще си купиш евтино да спестиш 2 лева и 27 стотинки.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/29/2017 в 16:03, Tommygun написа:

Спора с ССД-то е безсмислен. Обикновения потребител нито ще усети разликата в скоростта , нито пък някога ще стигне лимита на TBW ...

Със зеленото съм съгласен, с червеното не. Следващата логична стъпка за обсъжданата конфигурация е добавка на шлем за VR. Към момента фокусът на препоръка за сглобяване на системи за VR окончателно вече се измести от SSD SATA 3 към NVMe/PCIe 3.0.  Дали е плацебо или не не зная, но е факт че притежатели на  VR споделят, че с обикновени  SSDта имат накъсвания при изживяванията  с VR.

SATA интерфейсът  няма бъдеще - нито като развитие, нито като скорости и е въпрос на броени години да се присъедини към баща си PATA.  Най-вероятно няма да видим SATA4, макар че спецификацията му е  готова още в далечната  2003. То и няма логика да се разработва повече - HDD скоростите са наполовина от  скоростите на  на SATA2 интерфейса, а сегашните  NVMe превишават скоростите на нереализирания SATA4 интерфейс

Редактирано от whitepixel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VR, е частен случай и там все още картата играе огромна роля. Аз също съм си сложил WoW на EVO-то, просто защото от харда телепорт в главния град отнема 5 минути с всичките ми ад-они. Но това е една игра. Субективно няма разлика в поведението на машината с Nvme и старото ми SSD Samsung 830. Като цъкна някоя програма или браузъра и веднага си е веднага. Затова натъртването е на обикновения потребител.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dan7es
      Здравейте, бихте ли ми предложили конфигураиця до 2000-2200лв. Предимно ще се използва за игри(League of Legends,World Of Warcraft,CS GO и други по-тежки заглавия) нямам предпочитания амд или интел бих искал рамта да е 16гб ще се използва и за стрийм. Благодаря предварително!

• от Даниелл
      Здравейте,
      дойде време да изоставя стария ветеран (лаптоп) и да се преместя на настолен компютър на който да се наслаждавам качествено на филмите за възрастни в 4К резолюция и спокойно да играя и някоя друга игра от по-ново поколение.
      Ще се радвам ако вие ми помогнете да избера най-доброто на пазара спрямо цена-качество и разбира се, да се вместим в бюджета.
      ПС: Понеже мисля да пазарувам на Черния петък, не всички части от предложените от вас може да бъдат намалени.
      Ако е възможно, моля добавяйте и заместители ( част подобна на първоначалната, евентуално като заместител и по голям шанс да хвана някое друго намаление).
      Бюджетът ми е от около 2000 лева за машината и ~500 лева за монитор (или два).
      Компромис от 100-150 лева може да се направи , стига да си заслужава.
      Относно конфигурацията:
      Процесор: не съм привърженик на нито една от добре познатите ни два вида: Intel или AMD. Нямам предпочитания. Компютърът главно ще се използва за играене на FPS игри и Stream.
      Нямам представа кой от двата вида се представя по-добре.
      Като цяло съм чувал че интел са по-добре, но и са по-скъпи.
      Не мисля да използвам машината за "добиване" на криптовалути или тежки видеообработки.
      Дънна платка: Нямам предпочитания. Обмислям вариант за DDR4. Какво ще кажете по въпроса?  Видеокарта: Спрямо процесора. Отново нямам предпочитания. Оперативна памет: За начало мисля да спестим от малко памет и да инвестираме малко повече в останалите части, мисля че една плочка от 8 GB ще е достатъчна, а по- нататък ще взема още две. Твърдия диск: Тук също може да спестим от бюджета. Мисля че едно 240 GB SSD + 1 TB диск на 7200 оборота ще удоволетворят нуждите ми и ще поберат всички филми за възрастни без проблем. Захранването: Нямам предпочитания. Кутията: Нямам предпочитания. Охлаждане: Какво мислите за идеята за водно охлаждане ?   
      Предварително благодаря на всеки отзовал се.
      Мисля да се възползвам от части с намаления на 24 ти ноември (добре познатият ни Черен Петък), като най-вероятно ще закупя повечето( може и всички) части тогава. 
      Поздрави, успешен и усмихнат ден !
      Дани
    • от Venom2004
      Продавам процесор: AMD Athlon X4 845
      дъно: Asrock FM2A88M-Pro3 има 4слота за рам
      рам: Corsair Value Select DDR3 8GB 2133mhz (2x4GB)
      ПРОДАВАТ СЕ САМО ЗАЕДНО!!!
      Частите са на 10месеца и нямат гаранция, но работят перфектно.
      Вършат си работата и подкарват почти всички игри на средни-високи (най-новите на ниски-средни) настройки, но зависи и от видеокартата. Причина за продажбата е ъпгрейд. За реални снимки или повече инфо пишете на лично. 

• от pi4a7a
      Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
      Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
    • от Стефан Георгиев
      Здравейте група ами имам един много сложен проблем поне според мен инсталирам драйверите на видео картата и бааам черен екран в сейф мод е ок всичко незнам от какво е преди работеше всичко
      конфигурация:
      i3 6100 
      rx 460 4gb
      8 ram

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.