Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравеите, появи ми се проблем с принтер  HP 1515n.  Пуснах текст да принтирам и на екрана на принтера изписа Printing.... и така остана, изчаках дулго време и нищо. Извадих кабела и пробвах с принтера да отпечатам пробната страница и пак сущото- не отпечатва нищо. Така го оставих цял ден и същотото.  Принтера не прави нищо, нито взима листа нито нищо. На екрана изписва Printing и това е. Върнах фабричните настройки на принтера и нищо.  Тонерите са пълни. Дайте мнение Благодаря ви предварително

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в коя ОС възниква проблемът?
Варианти за решаване на проблема:

1. Услугата Print spooler не е стартирана
1. Изчистване на Print spool
2. Изтриване на принтера и повторното му инсталиране

Виж туктук и тук

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Iliya Tsvetkov написа:

Извадих кабела и пробвах с принтера да отпечатам пробната страница и пак сущото- не отпечатва нищо

Горното е по-притеснително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, street racer написа:

Горното е по-притеснително!

Е, като не работи print spooler и запълнен буфер на принтера как да работи. Освен това ако е задръстена опашката пак няма да печата.
Пробната страница от бутони на принтера или през драйвъра пусна?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, аз го разбирам, като опит през панела на принтера - без връзка и комуникация с драйвера! Просто не ми се иска да предлагам процедурата с чистене на NVRAM, защото......не знам до колко автора е наясно с материята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ръководство на принтера на английски с картинки

Четеш секцията Trobleshoоting (около 90 стр.) и гледаш какво е положението при тебе. Успех.

Редактирано от krassleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах го през пробната страница на принтера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.11.2017 г. в 14:35, ExaFlop написа:

Е, като не работи print spooler и запълнен буфер на принтера как да работи. Освен това ако е задръстена опашката пак няма да печата.

обясни по подробно какво искаш да кажеш аз опитах от принтера без да е свързан с компютъра и после опитах и с компютъра но нищо не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kолегата иска да каже, че самия принтер не може да "поеме" повече заявки за печат (той си има памет) и когато тя е фулл няма да стане нищо, докато не се изчистят предните заявки. Щом изписва, че печата, а нищо не се случва, е възможно проблема да е чисто хардуерен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го разбирай така, просто "дистанционно" е  много трудно и рисково да се дават съвети!

Аз (ако принтера беше при мен), щях да първо да видя, дали няма нещо като фабричен ресет (factory reset) или нещо подобно

Ако горното не помага - в сервиза, където знаят (и разполагат със) сервизната документация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.