Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Налага ми се спешно да закупя нов лаптоп за графична обработка - предимно Adobe Photoshop и Adobe Illustrator. Работя с големи файлове: 50 - 60 MB при резолюция 4000 Х 6000 px. Често ми се налага да преглеждам в оригинал значителен брой row-файлове с физически размер подобен на посочения, а също да ги конвертирам в JPEG или PNG.

Бюджетът ми за нов лаптоп е от порядъка на: 1500 до 1800 лв.

Колебая се между тези двата:

https://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-legion-y520-80wk00npbm.html

https://www.pcstore.bg/bg/laptop-lenovo-y50-70-59-444745.html

(за Lenovo Legion Y520 в съответния магазин пише, че е изчерпан, но го има на много други места - давам линковете за сравнение на параметри)

Коя от двете машини ви се струва по-разумен избор и защо? Можете ли да ми препоръчате подходящ лаптоп в ценовия диапазон: 1500 - 1800 лв.?

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За целите ти това е основополагащо 15.6 инча / 39.62 см 4K Ultra HD 3840x2160 матов LED с IPS матрица т.е. търсиш лаптоп първо по екран според нуждите ти и лични предпочитания харесваш резолюция, след което е хубаво да проучиш колко качествен е панела. Като харесаш няколко такива после гледаш карантията вътре и кое би могло да се спести на първо време (ако мислиш да правиш ъпгрейд!) и т.н.

Хубаво ще е лаптопа да има SSD+HDD, GTX 1050Ti 4GB, HQ - процесор, но всичко това е пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Rumen Gotsev
      Здравейте, имам жизнено важни въпроси, на които сам се опитвам да отговоря, но не съм запознат с термина "industrial standard - индустриален стандарт". Просто се опитвам да намеря някакъв отговор на други въпроси от типа на:
      Защо се използват продукти като Adobe Photoshop, Adobe InDesign, Adobe Illustrator за растер, за предпечат, за вектор обработка - графичен дизайн, и Autodesk AutoCAD, Autodesk 3D Studiomask за проектиране на чертежи и визуализация на сгради за интериорен дизайн, а не Gimp, Inkscape, Scribus, FreeCAD, LibreCAD и Blender?
      Ето моите въпроси:
      Може ли с програми с отворен код, т.е. свободни като Inkscape, Gimp и Scribus да се извършват професионална обработка на векторни и растерни изображения при липса на Pantone и TRUMATCH® цветови библиотеки? до колкото знам при Scribus има CMYK библиотеки за печат в областта на графичният дизайн и типографията? Има ли някой, който да е работил професионално? А възможно ли е да има такъв стандарт за качество като Open Industrial Standard в печатните издания? Защо ви задавам този въпрос ли? Ще се опитам и аз да отговоря, до колкото зная: При определеноп условие някои не могат да си позволят скъпоструващите продукти на компании като Adobe Creative Cloud, която се плаща като услуга и месечно. Дали биха предпочели техните алтернативи, с които да извършат подобни дейности? Освен това продуктите на Adobe са се наложили като индустриален стандарт. цитирам: "Adobe е основен лидер на пазара и техният софтуер е признат за индустриален стандарт от 1990 година насам." Между Gimp и Photoshop, Illustrator/CorelDraw и Inkscape, Adobe indesign и Scribus разликата е огромна. 
      Източник за цитата е: http://www.kak-da.com/grafichen-dizain.html
      При определено условие, при което човек няма възможност да използва платени продукти, може ли да използва безплатните за професионален графичен дизайн? Моето желание е да се внесе яснота върху тази тема. По принцип всеки може да върши минимални манипулации с Gimp за обработка на снимки, определени манипулации като създаване на лого или визитка с Inkscape. След това растерът обработен с Gimp и векторът обработен с Inkscape се вмъкват в Scribus, съхраняват се в .PDF формат, подготвят се за предпечат и pdf файлът се носи в печатницата. А другата ми идея, е да се занесе за отпечатване в цифрова печатница или на място, където се отпечатват цифрови изображения с подобна технология.
      По същият начин могат ли да се използват подобни продукти за чертане на елементи - FreeCAD, LibreCAD и други подобни с Blender за изготвяне на проекти в строителството, при определено условие, че платените продукти като 3D Studio Max, Autodesk Autocad, Cinema 4D не могат да се закупят. Искам да попитам, ако човек познава свободните алтернативи на AutoCAD и 3D StudioMax, възможно ли е да се изготви чертеж с FreeCAD, да се визуализира с Blender? За мен това е много важно от морална гледна точка. Благодаря за вниманието.
    • от Vanquish
      Здравейте,когато избера "Blending Options" и след това "Color Overlay" правоъгълничето,от което се сменят цветовете липсва.Пробвах с почти всички версий от ЦС2 до ЦС6 (снимката е правена с ЦС6) Ако някой знае как може да се фиксира този проблем моля да сподели.Благодаря ви!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.