Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам лаптоп Dell Studio 1735. Когато работя с него ме парят очите. Нося очила. Мислех, че проблема ми е от очите. От 1 седмица работя на лаптоп HP ProBook G4. Забелязах, че при него не ме парят очите толкова много. 

Как да разбера, дали Dell - а излъчва по някакъв особен начин, така че да ми дразни повече очите? 

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ти вече си го разбрал :) . Какво всъщност питаш?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дисплея е със TN матрица е възможно от това да дразни очите , както и от неравномерна подсветка, в предвид че машината е доста стара.

Имате ли инсталирани драйвери на видео картата и каква е ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, RudeBoy написа:

Е ти вече си го разбрал :) . Какво всъщност питаш?...

Питам, дали има начин да разбера  дали излъчва "вредно", защото на външен вид нищо не се забелязва, нещо да е странно. Пробвах и с камерата на телефон да видя екрана при max яркост няма проблем, при ниска се получават едни черти. Щото ако е от него това нещо, ще хвръкне през прозореца. Аз при една камара доктори минах преди 1 месец. Една торба лекарства ми изписаха и една торба пари дадох.

преди 16 минути, oic написа:

Ако дисплея е със TN матрица е възможно от това да дразни очите , както и от неравномерна подсветка, в предвид че машината е доста стара.

Имате ли инсталирани драйвери на видео картата и каква е ОС?

Ползвам Linux Mint и Windows. Има си драйвери.  

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, П.Петров написа:

Питам, дали има начин да разбера  дали излъчва "вредно", защото на външен вид нищо не се забелязва, нещо да е странно. Пробвах и с камерата на телефон да видя екрана при max яркост няма проблем, при ниска се получават едни черти. Щото ако е от него това нещо, ще хвръкне през прозореца. Аз при една камара доктори минах преди 1 месец. Една торба лекарства ми изписаха и една торба пари дадох.

Ползвам Linux Mint и Windows. Има си драйвери.  

Питам защото наскоро бях инсталирал Windows 10, на по стара настолна машина ( от 2011), и се оказа че драйвера за вграденото видео

(нямаше по нов Intel-ски, в предвид старият чипсет) работеше ужасно.

За 10 минути и започва да то се премрежва погледа като гледаш към монитора. За това разкарах 10-ката и сложих 7-ца.

И всичко заспа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, П.Петров написа:

Питам, дали има начин да разбера  дали излъчва "вредно", защото на външен вид нищо не се забелязва, нещо да е странно. .... Щото ако е от него това нещо, ще хвръкне през прозореца.

Прочети какво е ШИМ , ако не знаеш, и провери дали дисплея на твоя лаптоп има такава.

А ако ще го хвърляш - подари ми го :) . Поемам си транспорта.

Или по-правилното решение - добави към него един flicker-free монитор, и си го ползвай с кеф.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално, като ги гледам този DELL е много стар модел и със много по-скапан дисплей най-вероятно, докато HP е с по-добър екран, а и ако яркостта му е над 40% го дават, че няма ШИМ:

https://www.notebookcheck.net/HP-ProBook-450-G4-Y8B60EA-Notebook-Review.187950.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Токущо направих 2 видиа от камерата на телефона при различна яркост. При Линукс и при Windows. Може ли да ви помоля да погледните за какво става на въпрос. 

https://mega.nz/#F!QO5lgYpA!cfuuM2VyNLGQ644Vd9kS0g

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да правиш каквото и дфа е - на каква честота работи монитора? Явно е някаква ниска или interlaced. Въпрос на драйвер и поддържан режим. Сравни с каталожните. И нагласи резолюцията, ако не е точно фабричната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Филипов написа:

Преди да правиш каквото и дфа е - на каква честота работи монитора? Явно е някаква ниска или interlaced. Въпрос на драйвер и поддържан режим. Сравни с каталожните. И нагласи резолюцията, ако не е точно фабричната.

Изписва ми че работи на 60 Hz, Resolution 1440x900 - фабрично резолюцията я дават толкова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.