Премини към съдържанието
broadway

Търся климатик за малък кабинет 12м2 40m3 с бързо затопляне през зимата

Препоръчан отговор

Търся климатик за кабинет <=40м3 без изолация с пвц дограма. Лятото е горещ, зимата много студен. Кабинетът се ползва  по 2-4 часа на ден, но дори не всеки ден. За това идеята е ако може бързо да затопли зимата (дори първия половин час с помощта на 1-2духалки). Напълно разбирам, че това е много трудно постижимо, но все пак с две духалки не става, да не говорими че са шумни. Бюджетът е до 1200-1300лв. Надявам се с него да постигна смислен компромис. Иначе от изчетеното допускам че един Мицубиши Зубадан 12-ка вероятно би бил ок, но е за почти двоен бюджет.

Благодаря предварително за съветите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

интересно какво ще стане с тоя климатик, в студен зимен ден, като го включиш?!!!
ами зимно време всичко замръзва и като включиш климатика, ще изгори.
въпреки, че за такива условия, климатик не е подходящ, ако все пак сложиш такъв, ще трябва да е постоянно включен за да може външното тяло да се размразява
нагласи го на 18 градуса, а когато ползваш кабинета, можеш да вдигнеш градусите 

надявам се, че не съм изръсил някоя глупост, за да ме сложат в бисерите на форума...ъ-ъ-ъ...тъй де, тая техника не я разбирам, ама си мисля, че е логично външното тяло да замръзне ако не работи климатика при зимни условия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои модели "Дайкин" имат опция за управление през Wi-Fi. Взимаш такъв и го пускаш през интернет /андроид/ 2 часа по-рано. Като отидеш в кабинета вече ще е топло. Това е само идея, решението си е твое.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, andreygg написа:

Някои модели "Дайкин" имат опция за управление през Wi-Fi. Взимаш такъв и го пускаш през интернет /андроид/ 2 часа по-рано. Като отидеш в кабинета вече ще е топло. Това е само идея, решението си е твое.

и какво ще стане, ако външното тяло е замръзнало, а той го пусне дистанционно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, дръндю написа:

и какво ще стане, ако външното тяло е замръзнало, а той го пусне дистанционно?

А да си запознат, че има климатици, разчетени да работят до минус 25-30 градуса и имат реотан във външното тяло. Ако си запознат, би трябвало да знаеш, че външното тяло не се включва, докато не се "размрази". По-нагоре си написал, че тая техника не я разбираш и не знам, защо я коментираш.

Друг вариант е и конвектор, например:

http://tesy.bg/produkti/otoplenie-i-grija-za-vyzduha/elektricheski-panelni-konvektori/heateco-cloud-cn-03-s-upravlenie-prez-internet

Редактирано от andreygg (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, andreygg написа:

Ако си запознат, би трябвало да знаеш, че външното тяло не се включва, докато не се "размрази"

това значи ли, че мога да си изключа климатиците и когато си дойде дъщеря ми за коледа, тогава да ги включа?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, дръндю написа:

това значи ли, че мога да си изключа климатиците и когато си дойде дъщеря ми за коледа, тогава да ги включа?

А ти от октомври ли ги "подгряваш"? Помисли малко. И в твоите разсъждения има логика, но зависи от климатика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

че е логично външното тяло да замръзне ако не работи климатика при зимни условия

Малко наопаки стоят нещата. Външното тяло се заскрежава, когато климатика работи и топли вътре, а отвън охлажда.

преди 14 часа, broadway написа:

За това идеята е ако може бързо да затопли зимата

За бързо затопляне трябва да е много по-мощен от препоръчвания за съответното помещение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.