Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, лаптопът ми е НР 650, имам го от пет години, почти никакви проблеми, както ми инсталираха Уиндоуса, така и стои, веднъж драйвери преинсталирах и веднъж крак. Слаба ми е компютърната грамотност принципно.

В последните дни даде на 3 пъти син екран. Намерих и инсталирах програма, тя ме насочи да преинсталирам драйвер, намерих го в сайта на НР и реших, че всичко е приключило. Обаче днес пак даде син екран.

DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

athw8.sys+1051ae  

Qualcomm Atheros Extensible Wireless LAN device driver    

Driver for Qualcomm Atheros CB42/CB43/MB42/MB43 Network Adapter

Питам принципно, възможно ли е да не е от лаптопа, а от рутера? Който нещо е сдал багажа и свети там, дето не трябва да свети, а като извадя кабела от него, продължава да свети? Или какво може да е в лаптопа? Пускам снимка на dmp файловете.

Смених дставчика, минах на Булсат преди месец и половина. В чужбина бях няколко месеца и ми направи впечатление, че на две места там компютърът ми не хващаше WiFi, а трябваше с кабел да работя. А тук си работи без проблем. 

Рутерът е TP-Link, WR740N .

New Picture (9).bmp

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в драйвъра на мрежовата(безжична ЛАН) карта. Пробвай да го ре-инсталираш, ако е най-новият. Продължат ли, сложи някой по-старичък. 

Ще е полезно да напишеш с каква ОС си.

Редактирано от Excelsior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 8.1 Professional

Извинявам се, обаче лан картата не е ли Qualcomm Atheros?

В смисъл на страницата на НР за моя лаптоп излиза това, блутут нямам, а в тия файлове, де прикачих, излиза Qualcomm Atheros. Това е страницата на НР, свалих оттам драйверите на въпросното по-горе и ги преинсталирах. И пак даде син екран.

https://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/hp-650-notebook-pc/5225011/model/5225013?sku=C1N22EA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 8.1 32-битов или 64 ? Като гледам страницата сте избрали 64-битов, та дано е правилно. Виждам, че в списъка има още няколко варианта, може да пробвате с Ralink 802.11 Wireless LAN Adapter, като първо премахнете сегашният.

П.С. Broadcom Wireless LAN Driver for Microsoft Windows също е вариант.

Редактирано от Excelsior (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, kaily6 написа:

Питам принципно, възможно ли е да не е от лаптопа, а от рутера?

Не е възможно!

Възможно е безжичния адаптер да не прави добър контакт. Може да се почистят контактните повърхности с гумичка.

На видеото на 2:40 се вижда адаптера:

Ако за 5 години не е почистван лаптопа сигурно му е време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Excelsior написа:

Ralink 802.11 Wireless LAN Adapter, като първо премахнете сегашният.

П.С. Broadcom Wireless LAN Driver for Microsoft Windows също е вариант.

На моята страница е даден 32, сам си го избра. И е 32.

Проблемът е, че тия горните изобщо ги няма при нетуорк адаптерите, и при скритите ги няма. Идея си нямам преди това били ли са там или не. Единственото, което мога да направя, е да ги сваля и да опитам да ги инсталирам, ама дали трябва?...Пускам снимка без и със скритите.

За почистването, почистван е миналата година от фирма за пръв и последен път. Но ако се стигне до почистване, пак ще го нося, не ми стига акъла да го отварям и чистя. 

New Picture (11).bmp

New Picture (10).bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И още нещо, някъде, докато ровех, четох, че трябва да махна чавката от IPv6, защото блаблабла нещо си се ритало с рутера, ако е по-стар. Махнах тая чавка и моля някой да хвърли едно око и да ми каже трябва ли още нещо някъде да махам или да слагам?

Ето къде го четох.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_vista-networking/blue-screen-of-death-due-to-wireless-connection/458b8d11-ad10-48e9-9846-d18b3e0a76f3

New Picture (13).bmp

New Picture (12).bmp

Редактирано от kaily6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма какво да махаш.

Имаш удивителна на Qualcomm Atheros Bluetooth.

Провери си уиндоуса дали е 32/64 и изтегли правилния драйвер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз знам, че имам въпросителна, обаче аз нямам блутут на лаптопа изобщо, така че трябва ли да имам драйвер, не трябва ли?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, kaily6 написа:

Аз знам, че имам въпросителна, обаче аз нямам блутут на лаптопа изобщо, така че трябва ли да имам драйвер, не трябва ли?...

Защо си толкова сигурен, че нямаш блутут? Така или иначе имаш за него драйвер, който не работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото още като го купих преди пет години и момчетата ме навиваха да си купя друг, малко по-скъп, обаче с блутут, пък аз казах, че не ща. Само заради това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хем сам си казваш, че не си от най-грамотните в областта, хем спориш за нещо очевидно. Windows не си измисля устройства, които не съществуват в системата. Windows чете vendor и device id-та и изкарва всичко в device manager-a(ако работи съответното устройство). Щом windows ти изкарва bluetooth-a с удивителна, значи е успял да инициализира някакъв bluetooth и греда, понеже драйвърът е кофти или няма такъв.

Та - не бъди такова упорито магаре и си инсталирай драйвъра, http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp60001-60500/sp60480.exe .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дадох ти линк. Не съм казвал "дясно копче > update driver в device manager-a".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, сторих всичко още вчера, инсталирано е.

Днес пак даде син екран, тоя път имам снимка на онова, което изписа.

Прави ми впечатление ето какво - всеки път, когато се рестартира със син екран, моят интернет изчезва, обаче на телефона си работи. На лаптопа не се появява, докато не натисна и не вляза в комшийския интернет и тогава незабавно се появава. 

Изчаках тоя път десетина минути да се оправи само, но не стана. В момента, в който влязох в комшийския, ведната ми се появи моят интернет и на лаптопа.

New Picture (15).jpg

New Picture (17).bmp

New Picture (16).bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Качи да се види дъмп файла: C:\Windows\Minidump . Последният, или последните 2-3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми той изчезна, всичките изчезнаха. Пусках Ccleaner. Имам първите четири, запазих ги на друго място.

Но преди да изчезне, вътре видях само, че пак пишеше athw8.sys

Minidump.rar

Редактирано от kaily6 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди на HP Support-> https://support.hp.com/in-en/drivers

Въведи си серийния номер и виж от там кой е модела на лаптопа и какви драйвъри да свалиш.

Проблема е в безжичния адаптер. Драйвъра най-вероятно.

Редактирано от darco (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Taurus#
      Здравейте, започнах използването на новата си конфигурация, компютърът е сравнително бърз, прави хубави кадри в игрите. 
      Но за жалост ето, че на втория ден започнаха и проблемите. При пускането на игра (пробвал съм с Overwatch, CS:GO и L4D2) играя 10-15-30 мин. и ме изхвърля от игра и като цяло от компютъра поради различни причини. Екранът замръзва на играта, звукът се бъгва и компютърът не отговаря, единствения начин е рестарт, или показва син екран и се рестартира сам. Ето част от снимките които успях да направя, цък, като си спомням, че ми е излизала и грешката "MEMORY_MANAGEMENT" на синия екран. Прегледах доста неща в интернет, пробвах какво ли не.. без резултат. Проверих драйверите за ъпдейт, всичко си беше наред, дори върнах драйверите на видеокартата и после веднага пак ги поднових. Системна информация и Device Manager. Направих "Windows Memory Diagnostic" , чаках 50 минути, не показа, че имам проблем с паметта, но после когато компютърът се включи не показа отчет (ако е трябвало да покаже). Реално не знам от къде идва проблемът с конфигурацията, затова и не знаех къде да пусна темата (ако е нужно, да се премести). Други странни аномалии, които наблюдавам с компютъра са изключването на клавиатурата за секунда (чува се win звукът и клавиатурата отказва да работи за секунда-две). Понякога до курсорът излиза кръгчето за зареждане, без да съм пуснал нещо да се зарежда. Основни промени, които съм направил: деинсталирах geforce experience (защото излезе син екран, когато беше инсталирана, и мислех че проблемът е в програмата), спрях Xbox DVR, след като за първи път влязох в CS:GO, ми излезе известие, че имам включен Xbox DVR, и това може да окаже сривове или спад на fps в играта (следвах стъпките от How to turn off Xbox DVR through the Registry Editor), за да го спра, инсталирах 3-4 игри, и няколко програми. Вече имам съмнения да не съм разбъркал нещо кабелите за захранването и дъното, защото прибързано извадих 1, но не знам после дали навързах всичко както си беше. Сега когато пиша, имам чувството, че буквите леко "насичат". Task Manager. 
      Силно разчитам на вашата помощ, кажете ако имате нужда да дам още информация или да приложа още снимки.
      Благодаря предварително!
    • от professed
      Здравейте,
      Пиша набързо, понеже може да забие компютъра.
      Компютъра забива и трябва да го рестартирам, за да се оправи или се появява син екран и сам се рестартира. 
      Преди малко пак заби и гледам рамта от 4 гб имам само 2 usable. Нещо става.
      Прикачвам снимка от една програма, за да видите къде е проблема.
      П.С. Идеи?

• от deqn_0000
      Здравейте,колеги! От 3 дни започна да ми дава Син екран с надпис , your computer run into a problem или нещо от сорта. Онзи ден се появи веднъж, вчера 4 пъти и днес ( за сега) веднъж. Бихте ли помогнали да отстраня проблеми? Ако трябва да  качвам някакви dump файлове,нещо , моля да ми дадете насоки. С Windows 10 Pro N  съм , до преди 3 дни нямах никакви проблеми, мисля, че с ъпдейта в четвъртък се появи. Случва се ,докато играя CS:GO  или WoW . По друго време не съм забелязал проблем,но евентуално,ако  run  и някоя друга игрица, random  ще се получи същото.
    • от SouRCe
      Здравейте!
      Имам проблем със сини екрани на WIndows 10. 
      Вероятна причина за това нещо е устройството ми, с което хващам интернет, но не съм много сигурен, дали е то. 
      Ето ги и дъмп файловете: 
      https://drive.google.com/open?id=0By-EZufdA5_lTmltNy1BaV9iYTQ 
      Поздрави!
    • от Qsnovidec
      Здравейте, надявам се да може да ми помогнете. От два месеца насам се боря със син екран (краш),който ми изписва THREAD_STUCK_IN_DEVICE_DRIVER. Появява се, когато пусна видеоигра,независимо каква, а също наскоро и при гледане на филм. Първо се появи докато бях с Windows 10, пробвах преинсталация с windows 8, 8.1,7 проблема си стои. Ъпдейтнал съм всички драйвери и то неведнъж. BIOS-a също ъпдейтнах проблема не се маха. Пробвах какви ли не начини, водих го три пъти на сервиз, нищо не помогна. Ако някой има решение, моля да сподели !
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.