Премини към съдържанието
galinore

Какъв процесор е най-подходящ за това дъно ?

Препоръчан отговор

Здравейте.
Поръчах си това дъно ASUS H81M-K   от "Extreme digital" магазина тъй като там го намерих на по добра цена. 
Интерисува ме някои от Вас, които е запознат по добре  да ми препоръча CPU,  " Intel I3'    или  "Intel I5" които ще се държи добре на това дъно.

- процесора е нужен за игри, Photoshop, Illustrator,  Corel Draw,  Autocad, Sony Vegas

- Сокет на процесора: Socket 1150

И заслужава ли си според Вас това дъно като параметри.

Предварително  благодаря за отговорите Ви. 

Редактирано от galinore (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, galinore написа:

Здравейте.

И заслужава ли си според Вас това дъно като параметри.

Предварително  благодаря за отговорите Ви. 

Здрасти,

след като вече си го купил, кво значение има дали си заслужава ?
За реклама на магазин върши чудесна работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, galinore написа:

Поръчах си това дъно ASUS H81M-K

След като търсиш евтина антика, да си беше взел направо компютър втора употреба.

Поддържани процесори

Редактирано от oavramov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам  желание да правя реклама на  магазина.  Имам желание от Вашия съвет за това писах тук. 
Дъното само поръчано не съм го купил още. Може  да го откажа. Какво не му харесвате на дъното? И ако може да предложите  някое по добро до 100 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано е почти без значение какво ще вземеш.

Очевидно говорим за нисък клас дъно и единствено Асрок трябва да се избягват заради калпавото аудио при тоя сокет.

Иначе може да сложиш всеки процесор за сокета а тях ги пише на оф. страница ако не ги знаеш.

п.с. Линка е към търсачка която дава резултати към различни "магазини" за сравнение на цените...

Edit; Ако си падаш по-малки машинки има учудващо евтино Mini-ITX - http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-H81I-PLUS--1150/description.html

Не че не може да се сложи в нормална кутия но ако някога решиш да вземеш мъничка като тази ще се събере и в нея - 

http://nikem-bg.net/computer-components/SHARKOON-CA-I-BLACK/description.html

http://www.vario.bg/thermaltake-core-v1-ca-1b8-00s1wn-00

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, galinore написа:

Какво не му харесвате на дъното?

Това че е остаряло преди да го купиш. Ако трябва да направиш цял компютър с него ще ти излезе като цена почти на нов.

А иначе дъното си е супер за подмяна на изгоряло подобно.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли смята да купува процесора от магазина. Смисъла е че за около 200 лв. ще вземе I5 а в Хасуел определено има хляб пък и за тия пари нов максимума е Пентиум.

Колкото до дъното въпреки че е от магазина то също излиза евтино сравнение с актуално.  

https://www.olx.bg/ad/protsesor-intel-core-i5-4460-up-to-3-40-ghz-6m-lga-1150-ID76Zuw.html#2f81eee02c

https://www.olx.bg/ad/protsesor-intel-core-i5-4460-s-garantsiya-ID7657l.html#2f81eee02c

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Roujin Z   за 200лв.  видях процесора но нямам никаква гаранция, че не е клокван по някакъв начин.  В OLX стоките съм  резервиран и не смея да купувам от там. Също така се продава и без  охладител. Предпочитам да го купя от магазина както дъното.
 Като се има на предвид, че сегашното ми дъно  е на баба ми на годините GF7025-M2 TE Ver. 6.x   и с процесор  -  AMD Athlon 64 X2  но си работи дълги години без никакви проблеми  както и процесора със Windows 8.1 но реших малко да пообновя нещата. Е няма да са супер. Но на мен това ми стига.
Сега, станаха много  устроиствата  и нямам (SATA)  слотове къде да ги накача та затова не ми трябва  много мощна машина за сглобяване. Мисля, че това дъно (ASUS H81M-K) ще е добро както писахте по горе и вчера гледах този процесор  Intel Core i3-4170 Dual-Core 3.7GHz LGA1150   / от 231,64 лв  този другия  ми идва малко скъп на 324,40 лв. Заслужава ли си да дам още + 90 лв за да го имам него ?
Това са  устройствата , които имам в +  за да ги сложа на новото дъно
SSD - 250 GB  /  1 HDD - 3 TB /  1 DVD RW /  NVIDIA GeForce GT630  и мисля след нова година да му взема още  едно HDD 3TB  или нова видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубаво си взел всичко това, но като гледам стария ти процесор е с DDR2, а новото дъно и процесор работят с DDR3 - такава памет имаш ли? И аз за това дъно бих взел втора употреба I5/Xeon 4-ядрен процесор поне - както казаха колегите, намират се по около 200 лв., ако нямаш подходящо охлаждане ще си търсиш с фабрично, би трябвало да има оферти. При покупка, дори от OLX имаш право на тест 20-30 мин. във вас - идва куриера, изчаква те, слагаш процесора и тестваш - по принцип или ще работи или няма.

Също вариант е да си вземеш някоя маркова машина втора употреба пак с Intel или I или Xeon процесор 4-ядрен с или без HT за около 300-400 лв., добавяш видеокарта 1050ti ако искаш по-бюджетна, слагаш си и твоите дискове и ще може да си подкарваш и най-новите игри.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, galinore написа:

Roujin Z   за 200лв.  видях процесора но нямам никаква гаранция, че не е клокван по някакъв начин.  В OLX стоките съм  резервиран и не смея да купувам от там. Също така се продава и без  охладител. Предпочитам да го купя от магазина както дъното.
 Като се има на предвид, че сегашното ми дъно  е на баба ми на годините GF7025-M2 TE Ver. 6.x   и с процесор  -  AMD Athlon 64 X2  но си работи дълги години без никакви проблеми  както и процесора със Windows 8.1 но реших малко да пообновя нещата. Е няма да са супер. Но на мен това ми стига.
Сега, станаха много  устроиствата  и нямам (SATA)  слотове къде да ги накача та затова не ми трябва  много мощна машина за сглобяване. Мисля, че това дъно (ASUS H81M-K) ще е добро както писахте по горе и вчера гледах този процесор  Intel Core i3-4170 Dual-Core 3.7GHz LGA1150   / от 231,64 лв  този другия  ми идва малко скъп на 324,40 лв. Заслужава ли си да дам още + 90 лв за да го имам него ?
Това са  устройствата , които имам в +  за да ги сложа на новото дъно
SSD - 250 GB  /  1 HDD - 3 TB /  1 DVD RW /  NVIDIA GeForce GT630  и мисля след нова година да му взема още  едно HDD 3TB  или нова видео карта.

Ако е 4460, то със сигурност не е клокван дори да е бил на Z дъно. Доста по- стари се клокваха по шина, както и опити за следващото поколение с моднат биос. Дори да е клокван, дори да е К процесор, да не мислиш, че е като двигател на кола и се износва- нищо му няма- само зверски издевателства на азот или с изключен тротлинк биха се отразили или смяна на пастата под капачката, ама само от някой, който се е гаврил или не е знаел какво прави. Спокойно, взимай проц и ако всичко е наред- изгрее, няма дерт с памети и канали, контролер, графики и тн- ще си работи колко му е писано.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/27/2017 в 17:14, Радослав Матев написа:

Ти хубаво си взел всичко това, но като гледам стария ти процесор е с DDR2, а новото дъно и процесор работят с DDR3 - такава памет имаш ли?

Намерих   тази памет по изгодна дали ще стане ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.