Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Предстой ми покупка на рам..

Та гледам тези на Team Group или както там се казват и съм се спрял на Това и евентуално ще взема 2 кит-а (16гб)

Та въпроса ми е някой ползвал ли е рам на въпросната марка и как се представя тъй като не съм ги чувал като марка (вероятно са нови на пазара)

И също може да препоръчате нещо друго..

Държа да са китове примерно 2х4гб или 1х8гб тъй като първоначално ще карам с 8гб и после евентуално ще ъпгрейдна към 16,защото в момента финансите са ограничени

Също си мислех и да не си губя акъла и да се ориентирам към g skill,вие как мислите?

Edit: със msi z170 mortar съм,така че може да предлагате до 3200 mhz

Редактирано от onufrii74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като фен на Корсар трудно ми е да преценя, но това си е памет като всяка друга. Кингстън е алтернативен вариант. 

Та разгледай LPX версията на Corsair Vengeance. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При такъв обем на рам и разходване на толкова пари за рам и аз бих заложил на Kingston или нещо друго. Така, както си го замислил трябва дъното ти да има поне 4 слота за рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има 4 слота споко,до 64 гб и 3200 мога да РЪГЯМ хехе

Иначе до сега съм карал със кингстън и нямам оплакване,просто исках да видя мнение за тази рам,тъй като не я знам каква е що е

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, onufrii74 написа:

Има 4 слота споко,до 64 гб и 3200 мога да РЪГЯМ хехе

Иначе до сега съм карал със кингстън и нямам оплакване,просто исках да видя мнение за тази рам,тъй като не я знам каква е що е

На мен не ми хареса особено тая на Team Group. Фаворит са ми на Corsair паметите. Kingston донякъде също. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха,а ползвал ли си тъкава или лично мнение?иначе да,за кингстън и корсар съм съгласен,както казах не я знам каква е и затова питам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек не е хубаво да има фаворити. Иначе винаги би препоръчвал Нокиа за телефон, Сони за телевизор и Мерцедес за кола, независимо от това с колко ги превъзхождат конкурентите.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ти давам съвети, според теб ? :)

Само дето не съм срещал гребенчести DDR4-ки, но и Low Profile са окей. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста време знам, че ги има тези Team Group, но не съм купувал и не съм срещал. Иначе ако не е DOA или да се прецака бързо ако не знаеш надали ще има разлика, с която и да е друга марка памет с тези параметри от към пърформънс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе честно казано мисля да си остана към g skill или ще е нещо на corsair

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранцията е първото важно нещо, след параметрите. За България, 96 месеца или 8г. е тази, която я водят lifetime. TeamGroup предлагат толкова.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имай в предвид, че ако вземеш рам с висок профил, понякога се случва да пречи на охладители за процесори, ако решиш да поставяш нещо по-сериозно. Погледни си дъното и ако видиш че слотовете за рам са много близо до процесорния цокъл, не рискувай да взимаш висока рам. Един приятел ряза малко от охладителя на рама за да може да си монтира охладителя за процесора. А има случаи когато най-близкият до процесора слот става неизползваем.

Редактирано от ivaylo71 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилен съвет, но това се нарича лош дизайн на дънна платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Корсарките които му предложих са Low Profile, т.е. няма да си пречат с никой афтърмаркет охладител. То дори и няма Vengeance DDR4-ки с гребенчета, или поне не съм виждал до сега. 

Едит: Сега потърсих, и се оказа че има гребенчести, но цената е без коментар.

http://www.vario.bg/corsair-vengeance-rgb-dimm-kit-16gb-cmr16gx4m2c3200c16

http://www.vario.bg/corsair-vengeance-rgb-dimm-kit-16gb-cmr16gx4m2d3200c16

http://www.vario.bg/corsair-vengeance-led-dimm-kit-16gb-cmu16gx4m2c3200c16b

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логото и светлинките наистина дигат цената но принципно в момента рам на 3200MHz е над 400 лв.

Разликата с по-евтините китове е около 20 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодарим за съветите :) с охладителите нямам проблем,с водно съм..

Та спрях се на corsair-a,поръчал съм като за начало 8гб,пък след нова година като има повечко парици ще взимам още..

Пък кой знае,дядо мраз може да пусне нещо през кумина :)

Поздрави и пак благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.