Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Дъното ми има само 2 fan header-а(3 с този на процесора), какъв кабел ми трябва за да мога да свържа два вентилатора на един header.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или разклонителен или да си ги направиш сам 2 в 1. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

двоен

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щеше да е хубаво да споменеш какво ти е дъното...

http://nikem-bg.net/search.php?p=y-splitter

Зависи за какъв хедър ще връзваш(3-pin или 4-pin) и какви са вентилаторите(3-pin или 4-pin).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Genko Antonov Stefanov написа:

Дъното ми има само 2 fan header-а(3 с този на процесора), какъв кабел ми трябва за да мога да свържа два вентилатора на един header.

Ползваш молексите им.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля той има предвид 3-4pin на самото дъно, а не такива с Molex конектори. То никакви подробности не е и споменал де...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А маниака имаше предвид перките да се вържат директно към захранването чрез molex-и, ако въобще има такива, понеже

преди 10 минути, vstoitsov написа:

То никакви подробности не е и споменал де...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, hudyr написа:

А маниака имаше предвид перките да се вържат директно към захранването чрез molex-и, ако въобще има такива, понеже

И така става, но в общия случай някои перки си имат освен fan header, и молекс. В този случай можеш да ползваш молекса на единия фен за молекса на другия. Ако е направо за захранването ще се въртят по-бързо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами супер - идеяте е да ти се помогне - а аз забелязвам, че той бая помага - в смисъл дава смислени съвети. Аз не знаех за такъв кабел, вече знам.

преди 10 минути, techmaniac написа:

И така става, но в общия случай някои перки си имат освен fan header, и молекс. В този случай можеш да ползваш молекса на единия фен за молекса на другия. Ако е направо за захранването ще се въртят по-бързо.

То има 100 вида перки вече с какви ли не куплунги.. аз имам и с molex и с header , и с комбинация... не беше уточнено, какво има перката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има още варианти, като този примерно:

main-qimg-bd05d5e142ac4e419eb4287de10428

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах това предвид под Molex перка: 

perka.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от включване към дъното ако не са с импулсен контрол (PWM) вентилаторите. Отделно повечето си имат освен куплунг за включване към хедър на дъното и молекс за включване към захранването, като този; има и такива с прехосник за включване на два фана, като този. Купи си от тези видове и си решаваш проблема. И един съвет- не вързвай повече от два фана на хедър; дават го 1А, но не слагай повече от два, макар да са да речем 0.25А (за 12 волтови говоря).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четвртата жичка е за контол на оборотите, и ако иска, системата да мониторира и намалява оборотите, когато не е нужно да вее яко, му трябва header на дъното...иначе със същия успех може да ползва и външен адаптор 12V към контакта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.