Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Видеокартата е Nvidia GT220 1GB

Дъното е Biostar H55 HD

Тези резултати не ви ли се струват прекалено лоши? Каква друга видеокарта да си купя и да бъде съвместима с дъното?

1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази видеокарта е нормално. На теория всякаква видеокарта може да сложиш. Но ако захранването на системата не е качествено, е ограничение. Също така на толкова стара система, процесорът ще спъва видеокартата. Какъв е процесорът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, plamenbm86 написа:

За тази видеокарта е нормално. На теория всякаква видеокарта може да сложиш. Но ако захранването на системата не е качествено, е ограничение. Също така на толкова стара система, процесорът ще спъва видеокартата. Какъв е процесорът?

Здравей, процесора ми е IntelCore i3-540 3076MHz... въпроса ми е дали са съвместими новите видеокарти... защото на дъното ми пише PCI-Express 2.0, а новите май са 3.0

Въпроса ми е в съвместимостта. Например едно GeForce GTX 1050 би ли станало? Има и некви хубави оферти.. GeForce GT730 4GB за 190 кинта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко става. Можеш и 1080ti да включиш, пак ще тръгне. Ако ще вземаш GT730, по-добре си вземи чисто нова 1030 - много по-мощна и икономична и на цена под 150 лв. По-добрите варианти разбира се са 1050 и 1050ti.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този процесор 1050 му е ненужна. По-скоро си купи GT 1030 и мирувай. Другият ти вариант е GTX 750 TI на старо.

И недей да съдиш за видео карта по FurMark.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си намери и по-добър процесор за това дъно, има разни обяви втора употреба за 40-60 лв някъде

http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=473#cpusupport

някой от 4 ядрените i5/i7 и няма да има проблеми дори и с GTX 1060.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

200+ лева за умряла платформа. На мен ми се вижда леко безсмислено. Компютърът в момента струва толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално ще даде 50-60 лв. за процесор и ще си ползва останалите компоненти, за видео карта колко ще даде вече според зависи, но ако тръгне да взема нещо по-модерно, дори втора употреба, ще тръгне минимум 200+ лв и отделно още 150+ за видеокарта. Ако има излишни пари, може да сглоби нещо по-читаво, но ако не този вариант мисля, че е достатъчен на първо време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

50-60 за процесора, а видеото? Понеже той в момента иска това да смени. Вече стана ясно, че дали чистак, или употребявана, подходяща карта за процесора плава около 150 лева. Не виждам смисъл да дава и тоя половин стотак за процесор. Тия пари може да си ги трупа към нещо малко по-съвременно, вместо да прави крачка назад откъм наличен бюджет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре момчета, слушам съветите ви и днес поръчвам GT1030.. има някакви и с пасивно охлаждане.. те имат ли нужда от допълнително захранване или само ги пъхам в слота? Защото сегашната ми карта няма такова захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой от моделите няма нужда от допълнително захранване, няма проблеми. Ако не те притеснява шума (който ще усетиш евентуално при голямо натоварване/игри), си вземи с вентилатор. Сега гледам тук сравнение между активно и пасивно няма разлика в температурите и при товар - дават ги, че не минават 65 градуса! Ако имаш що-годе добър въздушен поток в кутията вземай пасивното охлаждане:

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gt-1030-2gb,5110-10.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.