Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

от доста време не бях писъл във форума, но ето че пак се завръщам с един въпрос специално за Zotac GTX 1060 3GB.

Ще се взима следната конфигурация главно за игри, но без някакви големи изисквания, като бюджета е макс 1100лв.

1. AMD Ryzen 3 1200

2. AsRock A320M AM4

3. 8GB DDR4 2133Mhz - марка и модел още не е избран

4. Захранване - 350-450W - за сега съм се спрял на Seasonic

5. Кутия що годе добра за 70-80лв.

6. Диск 1ТБ Seagate

7. Видеокарта - до сега бях решил да е 1050Ti, но днес ми изкочи една реклама за Zotac GTX 1060 3GB - 409.90лв. с 5год. гаранция. Zotac GTX 1060.

По-принцип като живях в Германия срещах доста често тази марка видеокарти, но никога съм нямал досег до тях. Какво ви е мнението за въпросната карта, защото като цена никъде не мога да видя GTX 1060 под 450лв.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това дъно не можеш да клокнеш процесора. Стискам ти палци да уцелиш 8-ядрена бройка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

С това дъно не можеш да клокнеш процесора. Стискам ти палци да уцелиш 8-ядрена бройка.

Клок изобщо няма да се прави, затова и избора на дъно е такъв. :) Иначе ако се вземе Zotac-a май ще може да се вмести Pro4 дъно.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tommygun написа:

Стискам ти палци да уцелиш 8-ядрена бройка.

Какво? Не разбирам... (имам едно предположение)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, hudyr написа:

Какво? Не разбирам... (имам едно предположение)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БЛИН!!! Явно при производството не са били спрени по две ядра от двата комплекса поради някаква грешка и бум. Дано да удари кьоравото.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Jotto_del написа:

Здравейте,

от доста време не бях писъл във форума, но ето че пак се завръщам с един въпрос специално за Zotac GTX 1060 3GB.

Ще се взима следната конфигурация главно за игри, но без някакви големи изисквания, като бюджета е макс 1100лв.

1. AMD Ryzen 3 1200

2. AsRock A320M AM4

3. 8GB DDR4 2133Mhz - марка и модел още не е избран

4. Захранване - 350-450W - за сега съм се спрял на Seasonic

5. Кутия що годе добра за 70-80лв.

6. Диск 1ТБ Seagate

7. Видеокарта - до сега бях решил да е 1050Ti, но днес ми изкочи една реклама за Zotac GTX 1060 3GB - 409.90лв. с 5год. гаранция. Zotac GTX 1060.

По-принцип като живях в Германия срещах доста често тази марка видеокарти, но никога съм нямал досег до тях. Какво ви е мнението за въпросната карта, защото като цена никъде не мога да видя GTX 1060 под 450лв.

Благодаря предварително!

Здравей, Джото. Радвам се, че си отново тук!

Конфигурация няма да предлагам, но относно видеокартата - вземи GTX 1060.

преди 1 час, hudyr написа:

БЛИН!!! Явно при производството не са били спрени по две ядра от двата комплекса поради някаква грешка и бум. Дано да удари кьоравото.

За каква палачинка иде реч? И не. Няма да ''удари кьоравото''.:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, XECUTIONER написа:

Няма да ''удари кьоравото''.:)

Нищо не му пречи да се надява. Така или иначе, няма да е на минус. ;) Пък че няма да му излезе късмета - то е ясно, че не става толкова просто.

Spoiler

"Палачинката" е просто руска цензура.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше в кръга на шегата защото четох оня ден новината. Иначе е твърде вероятно да е маркетинг трик на АМД да си дигнат малко акциите/имиджа. Ето виждаш ли,купуваш евтинджос пък то вътре нещо страшно...;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми поръчах следните неща докато са намалени:

Ryzen 3 1200 - 209.90лв

Zotac GTX 1060 - 409.90лв

И един диск Seagate 1TB - 89.90лв.

Ще видим като сглобя нещата дали са се объркали с Ryzen-a ама на дали. :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hudyr написа:

Нищо не му пречи да се надява. Така или иначе, няма да е на минус. ;) Пък че няма да му излезе късмета - то е ясно, че не става толкова просто.

Затвори скритото съдържание

"Палачинката" е просто руска цензура.

Нека не употребяваме този производен език тук! Нормалните хора получаваме уртикария.:D

А за надеждите...надежди говежди. И такова понятие като късмет си го избийте от главата(без да мислите за мляко).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 27/11/2017 в 22:13, XECUTIONER написа:

Нека не употребяваме този производен език тук! Нормалните хора получаваме уртикария.:D

А за надеждите...надежди говежди. И такова понятие като късмет си го избийте от главата(без да мислите за мляко).

Вчера получих нещата и закачих процесора ама нъцки, не съм оцелил бройката с 8 ядра. :D

Днес мисля да поръчам и другите неща: дъно, памет и захранване. Кутия намерихме така, че останаха 390лв. и се вместват Asrock A320M Pro4, 8GB DDR4 2133, Seasonic 350W Bronze.

Иначе Zotac-a oще не съм го тествал.

IMG_20171130_093854.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да сложим край на темата ето и резултата при тотал 1200лв. AsRock A320M-DGS, Ryzen 3 1200, Zotac GTX1060, 8GB DDR4 2133Mhz, SSD Apacer 120GB, 1TB Toshiba, Chieftec Eco 600W Bronze, Spire кутия. :)

IMG_20171218_165401.thumb.jpg.aa9426ecf73786e7dfc1dfa4899d8647.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ти е честит.

Обаче защо А320, бе човече :D? Стария пентиум къртачка на дъно за клок а Райзъна при който има много повече смисъл от това, на единственото ,което не става за клок.

Все пак това не е критика, така си решил, така си направил.

Дълга и безпроблемна работа с машинката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Tommygun написа:

Да ти е честит.

Обаче защо А320, бе човече :D? Стария пентиум къртачка на дъно за клок а Райзъна при който има много повече смисъл от това, на единственото ,което не става за клок.

Все пак това не е критика, така си решил, така си направил.

Дълга и безпроблемна работа с машинката.

Конфигурацията е за на близък мой познат детето (10годишно) и клок няма да се прави, затова и избора е такъв. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.