Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

В заглавието е събрано основното - търси се стар хардуер за един проект.

По-точно търся стари дъна и процесори. Под стари имам предвид преди socket7. Ако са работещи супер, но дори и да не работят ще се опитам да ги оправя. 

Да уточним не желая да въртя бизнес с електронна скраб, а целта е да го накарам тоя хардуер да работи.

Памети имам предостатъчно, така че не са приоритет.

Дискове също имам доста та ако не са под 1GB също не са ми нужни.

АТ кутии и захранвания биха представлявали интерес, тъй като тези които бях запазил вече се използват.

Някой екзотики като 3D ускорители ще ми свършат работа, както и 1Mbit мрежови карти както BNC така и combo.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тези неща, нещо трябва ли ти? На тавана имам 2 стари кутии с разни стари чарколяци, тези дни може да се кача да ти разгледам и ще пиша пак. Намерих и един процесор Pentium MMX ми се въргаля, от някоя от кутиите горе съм го изтръгнал. По принцип съм ги тествал нещата преди време и всичко си работеше.

20171127_191754.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pconline написа:

АТ кутии и захранвания

Може да изровя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тези мрежовата 3Com е точно комбо UTP и BNC, би ми свършило работа, а и аудиото в срета ми е интересно да го видя. Хардове между 1 и 10GB имам стотина. S3-ката също не е интересна както и звуковата долу в ляво, но пък могат и да влязат в употреба. Pentium 1 също имам няколко работещи, както и К5. Имам дъно super soket 7 та накоя К6-2/3 би била интересна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ти ги подаря тези неща, че само ми пречат и се чудя какво да ги правя, ако искаш като видя и горе какво има ще ти пратя снимки, да кажеш кое и къде да ти пратя, ако искаш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще видя и аз имам такива неща, каквито търсиш. Ще проверя, снимам и пратя снимките.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е, че не съм, но изчакай да видя какво още мога да изровя и какво ще ти хареса и ще го измислим.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещата, които изрових. Виж дали нещо ще ти свърши работа.

IMG_20171208_104149.jpg

IMG_20171208_104201.jpg

IMG_20171208_104206.jpg

IMG_20171208_104224.jpg

IMG_20171208_104231.jpg

IMG_20171208_104236.jpg

IMG_20171208_104243.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са и машините от тавана. Compaq машината е Pentium mmx 233 с 16Mb RAM - вградена и имам една плочка 32Mb, мъчих се да слагам XP тръгва да инсталира до DOS режима, след това иска рестарт и седи на мигащ курсор и нищо не става, има 2 USB порта. Имам и 2 CD устройства, едното уж работи, но не можах да boot диск от него, пробвах с няколко. Другото също работи уж, но има проблем с механиката, не приема дискове. След това пробвах с Windows 2000 пак по същия начин, като сложих Windows 98 работи, но е много бавно. Другата машина също работеше последно, сега незнам, някъде съм запилял охлаждането на процесора и не ми се занимава да я включвам, а и нямам клавиатура за нея, няма USB, процесора пак е някакъв Pentium MMX - така пише на него. Ако нещо ти хареса от това + горните платки пиши.

20171210_112452.jpg

20171210_112459.jpg

20171210_112511.jpg

20171210_112516.jpg

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/8/2017 в 11:22, vstoitsov написа:

Ето нещата, които изрових. Виж дали нещо ще ти свърши работ

Определено видеото на ISA и харддиска представляват най голям интерес :)

72 пинови памети пазя около 200 на винаги маже да послужат както двете дъна и процесора на AMD 133MHz.

Единственно разширителната карта от третата снимка едва ли ще мога да я използвам защото е за специфично дъно на НР.

на 12/10/2017 в 11:24, Радослав Матев написа:

Ако нещо ти хареса от това + горните платки пиши.

Compaq машинката ще е почти невъзможно да се приведе в приличен вид. Липсва част от лицевия панел също и трея за твърдия диск подозирам, че дъното е направено специално за тази кутия и няма да стане в друга..... Втората машинка е от популярните през 90-тте кутии с дисплей, така че лесно ще я окомплектовам. Горните неща също биха влезли в употреба. 

Отново да поясня, не е задължително всичко да е тествано и със ясен статус. Част от проекта е хардуерен кръжок в който ще се направи опит да се стигне до работещ вариант. Нещата които ще получа безвъзмездно (естественно ще поема куриера) ще бъдат описани и заведени на името на изпратилия ги. Пък знае ли чавек може и да ги видите функиониращи :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам оригиналното CD, което както казах не приема дисковете, само бръмчи, ако това се оправи може и да проработи. Имам и 2 големи флопи дискови устройства, едното трябва да е от COMPAQ машината, налично е и оригиналното флопи дисково устройство, само незнам дали не е имало някаква вратичка отпред. Иначе от няколко дена се мъча да и инсталирам нещо с друго CD устройство, успях Windows 2000 да подкарам, но е мъка, дори и с допълнителна платка 32 мб памет. Има някаква вградена памет 16 мб, общо стават 48, но пак е много зле, той и процесора си е бавен. Пробвах едно Ubuntu от първите версии, текстовия режим работи горе-долу, но графичната среда отново е мъка - видеото е вградено 2 мб, а другите платки, които имам, не са по-различни. Ако решиш нещо пращам когато и където кажеш, пари не искам, само си поемаш куриера :)

Между другото по коледа брата ще идва от софия, че после като се прибира ако има място мога да го питам дали може да ги замъкне нещата натам и да ги вземеш от него.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Радослав Матев написа:

Между другото по коледа брата ще идва от софия,

Ще е супер 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.