Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! В момента търся лаптоп на HP, който да е ProBook, защото съм доста доволна изцяло от параметрите и възможностите на този тип лаптопи. Тъй като има много модели, бихте ли ми препоръчали някои от тях, които да стават за претоварване и то основно откъм игри? Разбира се, нека да вметна, че не играя нещо по-тежко от League of legends. Бих била искрено благодарна, ако някой ми помогне и даде обективно мнение върху темата. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересен подбор на думи "претоварване".

Какъв е бюджета Ви?

Ако ще е главно за игри, защо лаптоп?

Ако ще се ползва за друго - какво ще е то? Какво ползвате сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Mihaelavv написа:

ProBook, защото съм доста доволна изцяло

Въпрос на вкус. Аз не бих ги препоръчал.

Но ако ще е такъв, нека да е HP ProBook 450 G5 2UB66EA

За игри по-подходяш е HP Omen

Редактирано от oavramov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разглобявал съм няколко от тази серия. Уж ги водят бизнес , по-висока серия, а са евтинджийска сглобка. Като охлаждане, и там са на ръба. То кой ли нов лаптоп е нещо, по-различно.

Игри можеш да играеш на всеки лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кое му е хубавото на това HP 450? Скъпо и с вградено видео, за по-мако пари може да се вземи zbook който макар и да не чисто нов ще изкара повече от 450

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mihaelavv написа:

Здравейте! В момента търся лаптоп на HP, който да е ProBook, защото съм доста доволна изцяло от параметрите и възможностите на този тип лаптопи. Тъй като има много модели, бихте ли ми препоръчали някои от тях, които да стават за претоварване и то основно откъм игри? Разбира се, нека да вметна, че не играя нещо по-тежко от League of legends. Бих била искрено благодарна, ако някой ми помогне и даде обективно мнение върху темата. :)

Забравила си да споменеш бюджет, но от сега ти казвам, че Probook не е направен за игри, ако ще го ползваш за това. Гейм клас лаптопите са друга бира.

Какво значи, че си доволна от серията Probook, сподели си опита с конкретните модели, през годините претърпяха доста "деволюция", така хвърлени думи от човек с 1 пост са си чист СПАМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Probook са посредствени, но в сравнение с други по-гадни евтиняци...почти стават. Разглобява се за почистването, но относително лесно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dynamo написа:

Забравила си да споменеш бюджет, но от сега ти казвам, че Probook не е направен за игри, ако ще го ползваш за това. Гейм клас лаптопите са друга бира.

Какво значи, че си доволна от серията Probook, сподели си опита с конкретните модели, през годините претърпяха доста "деволюция", така хвърлени думи от човек с 1 пост са си чист СПАМ.

Лаптопът ми не съществува от много време вече, беше на 10 години, което сравнително показва, че с точност не мога да назова модела, но за краткия си живот претърпя доста повреди. Просто от моя гледна точка, смятам, че свърши добра работа и съм доволна. Питам за хубав модел до към 1500 лева, който би могъл да ме издържи достатъчно време, за да не съжаля, че съм ги дала тези пари. :) А относно игрите - искам да кажа, че ми трябва нещо, което няма да се претоваря толкова много за твърде кратко време. 

преди 3 часа, Atanas Pachov написа:

Разглобявал съм няколко от тази серия. Уж ги водят бизнес , по-висока серия, а са евтинджийска сглобка. Като охлаждане, и там са на ръба. То кой ли нов лаптоп е нещо, по-различно.

Игри можеш да играеш на всеки лаптоп.

Не съм експерт, но пък не мога да се оплача от качеството, което предлагат тази марка, от този вид модели. Аз лично не виждам лаптопа като нещо повече от средство за комуникация, гледане на филми и музика.. и игри, примерно.

преди 4 часа, oavramov написа:

Въпрос на вкус. Аз не бих ги препоръчал.

Но ако ще е такъв, нека да е HP ProBook 450 G5 2UB66EA

За игри по-подходяш е HP Omen

Благодаря за мнението. Разглеждала съм лаптопи и компютри за гейминг, но като знам, че това са много вложени пари в нещо, което е просто развлечение, ми се струва безсмислено. 

преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

Интересен подбор на думи "претоварване".

Какъв е бюджета Ви?

Ако ще е главно за игри, защо лаптоп?

Ако ще се ползва за друго - какво ще е то? Какво ползвате сега?

Под претоварване имах предвид да може да се използва по-дълго време без това да пречи на работата на самия лаптоп. Бюджетът ми е до 1500лв. Също така избрах лаптоп, защото за компютър нямам място, на първо място, а и на второ, защото използвам лаптопа главно за филми, сериали и музика. Преди използвах пак ProBook,но много стар модел от 2009, ако не се лъжа. 

Редактирано от Mihaelavv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Mihaelavv написа:

но за краткия си живот претърпя доста повреди

Както вече казах - въпрос на вкус(казало кучето..)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Mihaelavv написа:

Под претоварване имах предвид да може да се използва по-дълго време без това да пречи на работата на самия лаптоп. Бюджетът ми е до 1500лв. Също така избрах лаптоп, защото за компютър нямам място, на първо място, а и на второ, защото използвам лаптопа главно за филми, сериали и музика. Преди използвах пак ProBook,но много стар модел от 2009, ако не се лъжа. 

Относно "да се използва по-дълго време без това да пречи на работата" какво разбираш? Всеки лаптоп може да се ползва, докато работи. Относно греене и температури при игра - всички греят и то доста, няма как да ги сравняваш с десктоп машини с големи охлаждания. Откъм този бюджет няма кой знае какви варианти за игри особено - каквото и да вземеш, освен ако не е нещо втора употреба, трябва да е с някое отделно видео и ще става за игри на ниски резолюции и минимални настройки, особено при по-тежките игри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Радослав Матев написа:

Относно "да се използва по-дълго време без това да пречи на работата" какво разбираш? Всеки лаптоп може да се ползва, докато работи. Относно греене и температури при игра - всички греят и то доста, няма как да ги сравняваш с десктоп машини с големи охлаждания. Откъм този бюджет няма кой знае какви варианти за игри особено - каквото и да вземеш, освен ако не е нещо втора употреба, трябва да е с някое отделно видео и ще става за игри на ниски резолюции и минимални настройки, особено при по-тежките игри.

Разбирам, благодаря. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Mihaelavv написа:

Лаптопът ми не съществува от много време вече, беше на 10 години, което сравнително показва, че с точност не мога да назова модела, но за краткия си живот претърпя доста повреди. Просто от моя гледна точка, смятам, че свърши добра работа и съм доволна. Питам за хубав модел до към 1500 лева, който би могъл да ме издържи достатъчно време, за да не съжаля, че съм ги дала тези пари. :) А относно игрите - искам да кажа, че ми трябва нещо, което няма да се претоваря толкова много за твърде кратко време.

Нема такова чудо дето го търсиш в тези пари към момента и да e гейм лаптоп. Ще греят всичките когато ги товариш, защото не са проектирани за игри. Избирай според гаранцията най-добре. Т.нар. "бизнес серии" нисък клас в бюджета ти са с орязани видео карти, не може да очакваш добър гейминг с техните, другите пък са компромис откъм материали и клас. Бих ти обърнал винимание на Dell Vostro с поне 3г. гаранция.

Колкото до това, което си ползвала, преди 10-на години все още правеха някои добри неща, сега - до края на гаранцията. ;) Още повече, че ти искаш машина, която да ползваш извън проектираните му възможности - за игри, е кеф цена няма. :tongue2:

Редактирано от dynamo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Ivan Minyov
      Здравейте, постоянно играя на компа и вчера малко се бях запалил и потроших старата клавиатура. Та както и да е търся си нова и нямам никаква идея каква да е тя. Спрял съм се на тази клавиатура на Cougar. Някой има ли я имате ли мнение за нея и ще издържи ли, защото понякога доста се вкарвам във филма.
    • от sidopk
      Здравейте, не знам дали линковете към други сайтове са позволени, но имам абсолютно същия проблем като този: https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-error-no-amd-graphics-driver-is-installed/

Допълнителната информация, която мога да дам, е че при включването на компютъра ми даде BSOD с грешка 0x00000116 (като преди това си работеше нормално и нямаше никакви индикации, освен в батълнет приложението за игри, където ми казваше, че драйвера е стар, но всичко вървеше). През сейф мод се подкарваше нормално, като двете видео карти стояха с иконки, с удивителен знак, като на снимката. Пробвах много драйвери, дисейбъл, ънинстал, преинсталирах и уиндоуси, като при Win10 след инсталирането драйверите ги захапа и всичко тръгна нормално, но след 1-2 рестарта на лаптопа пак се показа BSOD. В момента съм с Win 7 и не съм инсталирал драйвери. След преинсталациите, когато не захапваше драйверите всичко си вървеше (явно което не се рендира през видеокартите) HD  видео, клипове, филми, приложения във фейсбук. Ако някой има идеи или се е сблъсквал с това, ще се радвам да чуя мнения. Оставам на линия за още допълнителна информация. Благодаря предварително и хубав ден
    • от Krasis
      Здравейте, имам настолен компютър HP media center pc m9000 с инсталиран Windows 7, SP1. Открих при скениране с Есет вирус, който не успях да унищожа. Реших да сменя харда с нов докато намеря лек за стария. От този момент не мога да продължа тъй като нямам контрол над компютъра. Това, което виждам е единствено стартовия екран, на който пише какви опции имам с клавишите F2, F10, F12. Клавиатурата присветва в самото начало но при натискане на който и да е клавиш не дава никакъв резултат. Отново върнах стария хард и все тая.  Накаква идея как да излезна от това положение.

• от rdalei
      Здравейте на всички,
      Купих лаптоп  HP 250 G6 1WY50EA и инсталирах Windows 8. Всичко вървеше нормално, докато не опитах да пусна един филм - започна едно забиване, все едно върви на забавен кадър. Реших да го отнеса в сервиз, за да видя какъв е проблема, тъй като съм половин идиот на тема компютри и периферия Казаха ми, че има 4ГБ РАМ памет и в това е проблема. 
      Та, знаете ли възможно ли е да се сложи допълнително РАМ на този модел лаптоп и дайте някакви предложения ?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.