Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам 2 фирмени флаш памети /не пише кой е производителя/. Когато ги включа се виждат и в тях може да се пише/чете. Когато рестартирам компютъра с включена флашка след рестарта тя не се появява в my computer. Трябва да я извадя и да я вкарам на ново и тогава тръгва. Проблема е че искам да ги използвам за boot-ващи. Други флашки буутват нормално. Window -са е 10Pro.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли да ги направиш Boot - като рестартираш намира ли го компютъра в Boot устройствата? Също е от значение как ще ги запишеш - дали за UEFI инсталация или MBR, също и на какъв BOOT ти е настроен BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Радослав Матев написа:

А пробва ли да ги направиш Boot - като рестартираш намира ли го компютъра в Boot устройствата? Също е от значение как ще ги запишеш - дали за UEFI инсталация или MBR, също и на какъв BOOT ти е настроен BIOS.

Направил съм го boot ващо с media creation tool. Не знам на каква система го е направило. Не е ли редно след рестарт флашката пак да се вижда, без да се налага да я вадя и пак да я поставям? Ръчно задавам boot устройството. 

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип трябва да се вижда, но ако нещо е правено по софтуера на машината може и да има подобен проблем. На друг компютър как е положението? В BIOS вижда ли се на Boot устройства, включено ли е UEFI Boot?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Радослав Матев написа:

По принцип трябва да се вижда, но ако нещо е правено по софтуера на машината може и да има подобен проблем. На друг компютър как е положението? В BIOS вижда ли се на Boot устройства, включено ли е UEFI Boot?

Не се виждат в BIOS. Пробвах на друг компютър - същата работа. Двете флашки ми са дадени днеска, чисто нови и двете с еднакъв проблем. Флашките се виждат ако се поставят в usb при заредила система. Имам други 2 флашки от същият модел, нямат проблеми. Такова нещо виждам за първи път през живота си. Включен е UEFI boot.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включен е UEFI boot - а като го изключиш  - save & restart - какво е положението?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да направиш едната с последната версия на Rufus - за UEFI и MBR

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Пробвай да направиш едната с последната версия на Rufus - за UEFI и MBR

Форматирах само с Rufus, няма промяна. Понеже имам работеща флашка на Win инсталация дали мога да направя клониране на usb ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Държиш да е точно на тази флашка?

преди 44 минути, П.Петров написа:

Форматирах само с Rufus, няма промяна.

А инсталира(разопакова) ли с rufus? А с какви настройки на BIOS пробва зареждането?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, ExaFlop написа:

Държиш да е точно на тази флашка?

А инсталира(разопакова) ли с rufus? А с какви настройки на BIOS пробва зареждането?

Дадоха ми 2 бр. флашки и двете с такъв проблем.  При boot-a ги вижда като USB Disk 000000006D4B, вместо пълното име.  Имам още 2бр. такива, при които няма проблеми. BIOS е с UEFI. След рестарта или от момента от който BIOS зарежда флашките не се виждат. След като е заредила OS и ги изключа и включа работят нормално. 

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За целите на пробата - превключи в BIOS да е MBR/Legacy, разреши и USB Support и виж как е положението

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, whitepixel написа:

Нещо ми изглежда както проблем с дялове(партишъни).

Що не пробваш да нулираш флашките. т.е. да запълниш целия им обем с 0-ли и по този начин забършеш всякаква съществуваща организация и флагове за дялове, а след това да  направиш чисто нова  организация на дяловете.

Как да направя това с 0-те?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, whitepixel написа:

Нещо ми изглежда както проблем с дялове(партишъни).

Що не пробваш да нулираш флашките. т.е. да запълниш целия им обем с 0-ли и по този начин забършеш всякаква съществуваща организация и флагове за дялове, а след това да  направиш чисто нова  организация на дяловете.

Със същия успех може да ги ззатрие с clean в diskpart

Бих предложил да подготвиш флашката с Bootice:

BootICE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стана, проблема е във флашките и се реши да идат в коша за боклук. Благодаря ви за съдействието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.