Премини към съдържанието
proxy97

Лаптопа не тръгва след разлята вода.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам едно лаптопче lenovo m30-70. Сестра ми играела на него и разляла чаша с вода на клавиатурата, но докъто е бил в спящ режим явно, и после го остаяила да се оттече водата от клавиатурата. Но сега лаптопът не тръгва. Слагам го на зарядно и даже не показва че се зарежда, нищо. А спейса и още едно две копчета са прецакани(не се натискат като хората) някви идеи от какво може да е? И какво да пробвам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, proxy97 написа:

Здравейте. Имам едно лаптопче lenovo m30-70. Сестра ми играела на него и разляла чаша с вода на клавиатурата, но докъто е бил в спящ режим явно, и после го остаяила да се оттече водата от клавиатурата. Но сега лаптопът не тръгва. Слагам го на зарядно и даже не показва че се зарежда, нищо. А спейса и още едно две копчета са прецакани(не се натискат като хората) някви идеи от какво може да е? И какво да пробвам?

Лаптопа си е заминал. Трябвало е веднага след заливането да се изключи и да се занесе максимално бързо в сервиз, където да се почисти с контактен спрей. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, proxy97 написа:

някви идеи от какво може да е?

преди 15 минути, proxy97 написа:

разляла чаша с вода

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, proxy97 написа:

А дали е било само вода?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

А дали е било само вода?

Може и от вода само да стане. Гумата просто се раздува. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Може и от вода само да стане. Гумата просто се раздува. 

Аха благодаря, то като натискам спейса се чува пукане сякаш нещо се е надуло вътре. Сега да си прая ли труда да го нося в сервиз или да му продавам харда рамта и каквото работи и да си търся друг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, proxy97 написа:

Аха благодаря, то като натискам спейса се чува пукане сякаш нещо се е надуло вътре. Сега да си прая ли труда да го нося в сервиз или да му продавам харда рамта и каквото работи и да си търся друг?

Ами все пак ако искаш го занеси. Може пък след почистване да минеш само с една клавиатура. Ако не стане си купуваш друг.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма еднозначен отговор - трябва да се отвори и да се види.

Също така няма гаранция, че диска и паметите още са здрави - все пак те са някъде там под клавиатурата. :(

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, proxy97 написа:

и после го остаяила да се оттече водата от клавиатурата.

Така като е оставила да си оттече... това не ти е улука на покрива. Аз обърнах бутилка с бира и веднага го изгасих и обърнах наобратно. Разминах се само с нова клавиатура.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък лаптопа от подписа го залях с ракия :)

Прецака му се клавиатурата, отворих го, откачих я (преди това го суших 2-3 дена) и си го ползвах с външна. После клавиатурата се пооправи (имаше проблем с бутона за включване, който е бутон от клавиатурата и лаптопа сам се изключваше, но като поизсъхна 2 месеца беше добре), но някои бутони правеха проблеми и си взех външна bluetooth и си карах така няколко месеца, че бях в чужбина, а сервиза (и лаптопа) бяха в България (там не съм търсил сервизи, не ми беше спешно, все пак си ползвах лаптопа и си работеше). После тука се разминах само със смяна на клавиатура в сервиза (дори беше гаранционно и безплатно) и лаптопа още си го ползвам (вече станаха над 3 години).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.