Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, опитвам се да си истегля филм чрез utorrent, но ми го сваля с 0.8 КБ/s, и не се качва, обикновено тегля с поне 11 МБ/s, но последните 3-4 филма които тегля правят този проблем, но след време се оправя, като почна да рестартирам utorrent, като пускам и спирам филма да се тегли.

Някой може ли да ми каже как да оправя проблема?

Направих си SpeedTest на интернета и това е резултата. http://prntscr.com/hgtd0k

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Only Fools and Horses написа:

Скоростите зависят от сийдърите.Ако ги има виж си настройките на клиента.

По-конкретно?

Къде да цъкна а-у, тъй като не намирам настройки.
~ Опитвам се да си изтегля Guardians of the Galaxy, но не става, спрях го на пауза, пуснах да се тегли епизод на The Walking Dead и се изтели с 10/11 МБ/s, (без проблеми), пуснах отново G oft G, но пак не стана, изтрих го и дръпнах друг торент на същият филм, но пак не става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли достатъчно seed-ери торента? Ако са малко или никакви може и да не може да се изтегли, като няма от кого....или ако са малко и им е бавен upload-а ще чакаш много.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, WhiteTooth написа:

По-конкретно?

Къде да цъкна а-у, тъй като не намирам настройки.
~ Опитвам се да си изтегля Guardians of the Galaxy, но не става, спрях го на пауза, пуснах да се тегли епизод на The Walking Dead и се изтели с 10/11 МБ/s, (без проблеми), пуснах отново G oft G, но пак не стана, изтрих го и дръпнах друг торент на същият филм, но пак не става.

С магнит ли го сваляш торента, или с торент файла ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което правя е следното..

Влизам в з*мунда, цъкам в/у полето за теглене, стартира ми uTorrent-а, без да бутам абсолютно нищо филма започва да се тегли, в период от 5-6 секунди филма се тегли с около 8 - 9 МБ/s, но щом стане 9.4 МБ/s започва да спада и стига до 0.8 КБ/s - 0.4 КБ/s, преисталирах програмата, но отново имам същият проблем. Пускам я като администратор, но отново нищо, гледах около 3 - 4 клипа в които показват как се отстранява проблема, но никой от тях не ми помогна особено.

Download Speed/ 110.9 КБ/s ; Upload Speed/ 0.5 КБ/s ; Seeds/Peers/ 0.003

Това има ли вероятност да е от самият торент, или е от мен?

Редактирано от WhiteTooth (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава сваляш с магнита, а не с торент файла. Някога не иска самия клиент да намери пиъри, и е по-добре да си свалиш торент файла.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, techmaniac написа:

Тогава сваляш с магнита, а не с торент файла. Някога не иска самия клиент да намери пиъри, и е по-добре да си свалиш торент файла.

Какъв е този магнит, как да сваля с него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, WhiteTooth написа:

Какъв е този магнит, как да сваля с него?

Ти фактически сваляш с магнитен линк, а не с торент файлчето. Щом ти тръгва автоматично...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това последното "Seeds/Peers/ 0.003" показва, че няма достатъчно сийд дадения торент. Във всеки сайт към даден торент си пише колко са сийдъри и колко лийчъри - по това може да ориентираш кое ще може да теглиш нормално.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Радослав Матев написа:

Точно това последното "Seeds/Peers/ 0.003" показва, че няма достатъчно сийд дадения торент. Във всеки сайт към даден торент си пише колко са сийдъри и колко лийчъри - по това може да ориентираш кое ще може да теглиш нормално.

Под филма в сайта пише следното.

Пиъри

1 сийдър(и), 304 лийчър(и) = 305 пиър(и) общо

Това добре ли е, или не е добре?
И ако не е добре на колко трябва да се вдигне за да мога да го сваля?

Редактирано от WhiteTooth (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, WhiteTooth написа:

Пиъри

При 1 сийдър какво очакваш ? :D 

Нямаш проблем с клиента в случая...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, techmaniac написа:

Пробвах от магнита, както и от торента, но нищо не става.

преди 9 минути, techmaniac написа:

При 1 сийдър какво очакваш ? :D 

Нямаш проблем с клиента в случая...

На колко сийдъри трябва да се качи за да мога да го истегля?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави го да се тегли, или си го намери от друго място. Иначе чакаш...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, techmaniac написа:

Остави го да се тегли, или си го намери от друго място. Иначе чакаш...

Значи, в крайна сметка и в сайта ще си остане с 1 сийдър и няма да се вдигне, това да разбирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, WhiteTooth написа:

Значи, в крайна сметка и в сайта ще си остане с 1 сийдър и няма да се вдигне, това да разбирам?

Не нали ти казвам остави го, той ще си се сваля торента по малко....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сийдъри са тези, които разпространяват - ъплоадват даден торент, лийчъри са тези, които теглят. Когато вторите преобладават или на първите им е бавна скоростта на качване и ти ще теглиш бавно, според зависи. Колкото повече сийдъри на теория толкова по-бързо ще изтеглиш даден торент, въпреки, че пак няма гаранция, ако те сийдват още 10-20+ торента и тези торенти също се теглят.....предполагам горе-долу вече придобиваш някаква представа за мрежата на торентите. Те не са качени на сървър, а зависят от хората, които ги разпространяват на компютрите си. На сървъра е качен само файла, който съдържа информация, която се ползва от торент клиента и е за самия торент файл общо казано. Това дали към даден торент ще има в последствие други сийдъри никой не може да ти каже - може да има хора, които по принцип да го сийдват, но да кажем са си спрели торент клиента или компютъра и ги няма на линия в момента, може да се появят, а може и да изчезнат всичките и накрая торента да не може да се тегли. Общо взето всичко е на доброволни начала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, WhiteTooth написа:

Здравейте, опитвам се да си истегля филм чрез utorrent, но ми го сваля с 0.8 КБ/s, и не се качва, обикновено тегля с поне 11 МБ/s, но последните 3-4 филма които тегля правят този проблем, но след време се оправя, като почна да рестартирам utorrent, като пускам и спирам филма да се тегли.

Някой може ли да ми каже как да оправя проблема?

Коя версия на utorrenta ползваш?!

преди 8 часа, techmaniac написа:

С "магнита" най - много да му спадне рейтинга в регистриран торент тракер! Ако е фрий торент тракер , нека го ползва тогава! Иначе е добре да си активира DHT ( "distributed sloppy hash table"  ) в торент клиента!

преди 8 часа, WhiteTooth написа:

Пиъри

Когато е един е сийдър не е добре , трябва да са поне 2-ма , или трима,за де се увеличи скоростта ти на сваляне! Един сийдър ( даващ връзката) и 304 човека свалят от него разбира се , че ще се сваля много слабо!

преди 1 час, Радослав Матев написа:

Сийдъри са тези, които разпространяват - ъплоадват даден торент, лийчъри са тези, които теглят. Когато вторите преобладават или на първите им е бавна скоростта на качване и ти ще теглиш бавно, според зависи. Колкото повече сийдъри на теория толкова по-бързо ще изтеглиш даден торент, въпреки, че пак няма гаранция, ако те сийдват още 10-20+ торента и тези торенти също се теглят.....предполагам горе-долу вече придобиваш някаква представа за мрежата на торентите. Те не са качени на сървър, а зависят от хората, които ги разпространяват на компютрите си. На сървъра е качен само файла, който съдържа информация, която се ползва от торент клиента и е за самия торент файл общо казано. Това дали към даден торент ще има в последствие други сийдъри никой не може да ти каже - може да има хора, които по принцип да го сийдват, но да кажем са си спрели торент клиента или компютъра и ги няма на линия в момента, може да се появят, а може и да изчезнат всичките и накрая торента да не може да се тегли. Общо взето всичко е на доброволни начала.

Seeder is someone from whom you can download a piece of file. Hence they affect the overall availability of file on P2P network.

Leecher is someone who has downloaded a file but is not sharing it back to P2P network. Hence, overall availablity of file decreases.

Peer is someone who is involved in file sharing activity. It is a generic term.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.