Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

закупих нов лаптоп, на чиито дисплей в долните ъгли има леко "сияние" (нещо като сияние което се появява като натиснеш дисплея с пръст). Видимо е на тъмен черен фон преди да започне да се зарежда Windows-a и също така е видим когато се гледат филми в долната черна лента на филма. Ефекта се усилва ако се натиснат лайсните на дисплея на лаптопа.  Това някакъв дефект на дисплея ли е, за смяна ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Петър- написа:

Здравейте,

закупих нов лаптоп, на чиито дисплей в долните ъгли има леко "сияние" (нещо като сияние което се появява като натиснеш дисплея с пръст). Видимо е на тъмен черен фон преди да започне да се зарежда Windows-a и също така е видим когато се гледат филми в долната черна лента на филма. Ефекта се усилва ако се натиснат лайсните на дисплея на лаптопа.  Това някакъв дефект на дисплея ли е, за смяна ли е?

Носиш го от там откъдето си го купил и подаваш рекламация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно. Надявах се, че може да има някакви настройки, с които да се оправи.

А някой имал ли е подобен проблем и какво се е оказало всъщност?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Петър- написа:

Ясно. Надявах се, че може да има някакви настройки, с които да се оправи.

А някой имал ли е подобен проблем и какво се е оказало всъщност?

Няма как да правиш настройки щом като при натискане на лайсните на монитора ти се променят цветовете на диспея. Или нещо не е сглобено както трябва или си има дефект. И в двата случая си за сервиз. Понеже лаптопа е нов се възползваш от гаранцията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно си е така, едва ли ще е по-различен при друга бройка. Предполагам става въпрос за някоя бюджетна машина с нискокачествен дисплей с ниска резолюция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, тъй като, като снимам екрана  не се получава хубава снимка съм приложил снимки от интернет на монитори със същия проблем с матрицата. След диагностика ми излиза че моделът на матрицата на лаптопа е BOEhydis NV156FHM-N43 , (15,6" (1920x1080) IPS матов дисплей). Има ли решение на този проблем? Да се калибрира нещо матрицата, да се смени цялата, неравномерна е подсветката ли?

Явно проблемът с т.нар. "сияние, кървене (backlight bleed)" на дисплея с бяла светлина на тъмно и на тъмен фон е често срещан.

1.jpg

2.jpg

3.PNG

4.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако толкова ти е проблем това и наистина е видимо го връщаш за ремонт/замяна. При търсене на тази матрица в Гугъл или на модела на твоя лаптоп, който ми прати на ЛС, не се забелязват такива проблеми. Може да е дефектна партида или бройка:

https://www.google.bg/search?ei=J0slWqD5FcTWwQKAgp_QBw&q=BOEhydis+NV156FHM-N43+bleeding&oq=BOEhydis+NV156FHM-N43+bleeding&gs_l=psy-ab.3..33i21k1.510.2951.0.3006.11.10.1.0.0.0.226.1049.0j6j1.7.0....0...1c.1.64.psy-ab..3.6.908...33i160k1.0.2Wo04SXbstU

https://www.notebookcheck.net/Asus-FX553VD-7700HQ-GTX-1050-Laptop-Review.213522.0.html

При този модел го дават, че има леко изсветляване, но не съм сигурен, че е със същата матрица:

https://www.notebookcheck.net/Asus-ROG-GL503VD-DB74-7700HQ-GTX-1050-Laptop-Review.259452.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от магазина, сервиза, хората, които работят там и много други фактори :)

Ако го е купил онлайн и не са минали 2 седмици, направо да го връща, без обяснения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех го online от коректен търговец, а и все още не са изтекли дните за връщане. То добре ще се върне, но и ако следващия е такъв и по-следващия - ще си играем на връщанки до пролетта или пък другото което си мисля - може ли човек да ходи по магазините и да казва "я дайте да загасим за малко осветлението да видим за неравномерна подсветка", А и на мен ми харесва модела, който съм взел, само като се гледат филми или се играе нещо вечер на изгасено осветление и има тъмен фон е леко кофти тази неравномерност.

Редактирано от Петър-
техническа грешка при писане (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задаваш въпрос, даваме ти решения. Какво ще правиш от тук нататък си е твой проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.