Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам един компютър (LG 34UM58-P; Intel Xeon E3-1231 v3@3,8GHz; ASROCK Z97 Extreme6; 2x8+2x8 2400MHz CL11-13-13 (сборно32gb); PowerColor 290PCS+rev1; 960 EVO 512GB; KINGSTON SV300S37A120G (111 GB), HUNTKEY X7 900W;LG BH16NS55;), който в момента използвам за всичко.Той достатъчно силен ли е за звукозапис?  Мислех да си купя още един за да мога да ползвам единият за интернет, а другият само за работа без интернет (да не го свързвам към интернет или локална мрежа, никаква връзка, и никаква антивирусна да не му слагам, а да го ползвам Само за Работа.

После обаче ми хрумна друг по-финансово оптимален вариант. Единият (по-слаб) да ползвам за интернет и звукозапис. А на другия (по-мощен) да обработвам записаните неща.

Значи дали не бъркам, че за звукозапис не ми е необходим кой знае колко мощен компютър (трябва ми хубава звукова карта/предусилвател/миксер/микрофони/мониторни колони/слушалки), но за тежкият софтуер за ефекти и семплиране със зареждането на тежки библиотеки от семпли, предполагам ще има нужда от доста обем на RAM (Проблема е, че не знам колко? Сегашните ми 32 ще стигнат ли?).  Мисля да семплирам индъстриъл метъл/метълкор и да си обработвам дет метъл/метълкор вокали.

Имам и M-Audio Delta 1010 LT; YAMAHA HS50M; Audio Technica AT4040, Behringer mic800, които обаче в момента не мога да използвам, защото асроковското ми дъно няма pci slot за античната ми звукова карта. Ако пъхна старото ми ASUS Z97-К  всичко тръгва, НО тогава пък не мога да ползвам бързата скорост на 960 EVO 512GB, a то ми е необходимо за видеообработка (разни ефектчета, анимации).

Разполагам и с ;LG W1934+ACER ET430KWMIIPPX+HP LP2475w, а от 3 седмици и със Zoom H6 и Sennheiser MKH 416-P48U3. Доколкото разбрах това рекордерче може да се ползва за звукова карта, демек ще мога вместо страта ми звукова карта да го ползвам и на него да закача: YAMAHA HS50M; Audio Technica AT4040, Behringer mic800. Бъркам ли? Удачно ли е? Качеството на Zoom H6 по-ниско ли ще е от M-Audio Delta 1010 LT? Опасно ли е да пъхам Audio Technica AT4040 и колоните в Zoom H6? Смисъл да не изгори зума заради липсата на фантомно захранване на аудиотехника микрофона?

Щом ще сглобявам нов компютър (ползващ се само за интернет и звукозапис) колко минимум обем на RAM смятате ще ми е нужен и колко мощен процесор за тоя звукозапис?

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ти е достатъчно добър. 32 GB RAM са доста добре дори и за графична обработка, какво останало за звукозапис.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, techmaniac написа:

Компютъра ти е достатъчно добър. 32 GB RAM са доста добре дори и за графична обработка, какво останало за звукозапис.

Да ама аз искам да купя втори компютър, който да ползвам самоза интернет и звукозапис :) Затова ми трябват минимални изисквания за процесор и рам на такъв компютър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ignorant написа:

Да ама аз искам да купя втори компютър, който да ползвам самоза интернет и звукозапис :) Затова ми трябват минимални изисквания за процесор и рам на такъв компютър.

Като хардуер за звукозаписа не ти трябва нещо кой знае колко мощно. Нещо от типа i3 + 16GB RAM + някакво SSD и голям твърд диск, някаква що-годе видеокарта. 

i5 е по-добрия вариант, но и i3 ще се справи според мен. То зависи от конкретния софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, techmaniac написа:

Като хардуер за звукозаписа не ти трябва нещо кой знае колко мощно. Нещо от типа i3 + 16GB RAM + някакво SSD и голям твърд диск, някаква що-годе видеокарта. 

Разполагам със ASUS Z97-К (старото ми дъно), мисля на него да градя. имам 2 терабайта външен хард празен за трупане. и блурей записвачка за сториджа. SSD  за какво ми е? Смисъл нали само ще записвам звук без да го обработвам(обработката ще е на другото по-мощно pc), за кво ми е ssd в тоя случай? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ignorant написа:

Разполагам със ASUS Z97-К (старото ми дъно), мисля на него да градя. имам 2 терабайта външен хард празен за трупане. и блурей записвачка за сториджа. SSD  за какво ми е? Смисъл нали само ще записвам звук без да го обработвам(обработката ще е на другото по-мощно pc), за кво ми е ssd в тоя случай? :)

SSD за бързината на системата, не че толкова за друго. Ако искаш можеш и без SSD да минеш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, techmaniac написа:

i5 е по-добрия вариант, но и i3 ще се справи според мен. То зависи от конкретния софтуер.

a какъв i5? щото има с най-различни цени .. гледам i3 даже за 666долара..

Дай моля те дай нещо по-ориентировачно като цена  и пораметри за i5?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви помагайте. Разполагам със ASUS Z97-К (има вградена видеокарта) на което искам да градя новата система. Помогнете (препотъчайте някакви примерни варианти) да избера максимално бърз процесор за 200-300лв втора употреба : (

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто отваряш продавалника и търсиш "Хасуел". Ако не си наясно това са тези започващи с цифрата 4.

Примерно - https://www.olx.bg/ad/protsesor-intel-core-i5-4460-ID7657l.html#9523aac8a9

Дъното ти е подходящо за клок но отключен вариант би отишъл на 300 лв. а ще трябват пари и за читав охладител.

Примерно най-добрия вариант които е най-скъп - https://www.olx.bg/ad/prodavam-intel-core-i5-4690k-processor-6m-cache-up-to-3-90-ghz-ID740HT.html#8024e76015

Ако решиш да взимаш отключен търсиш тези двата (задължително с К в името) - https://ark.intel.com/compare/80811,75048

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.