Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Тази седмица си купих нов лаптоп ASUS GL553VE. Проблема е че не знам какви драйвери да му инсталирам, тъй като лаптопа е с Endless os, но в кутията ми беше пратен и диск на асус където пише че е  windows 10. Но за да го пусна трябва да отворя .exe файл което не става в endless os. И също не мога да boot-вам диска. Така реших просто да си изтегля версията на Windows 10 която е безплатна и да я сложа. Така за първи път ще преинсталирам компютър и както казах не знам кой драйвери да тегля и как да ги изтегля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Александър Банов написа:

Здравейте! Тази седмица си купих нов лаптоп ASUS GL553VE. Проблема е че не знам какви драйвери да му инсталирам, тъй като лаптопа е с Endless os, но в кутията ми беше пратен и диск на асус където пише че е  windows 10. Но за да го пусна трябва да отворя .exe файл което не става в endless os. И също не мога да boot-вам диска. Така реших просто да си изтегля версията на Windows 10 която е безплатна и да я сложа. Така за първи път ще преинсталирам компютър и както казах не знам кой драйвери да тегля и как да ги изтегля.

Не може на Endless os да инсталираш драйвери на друга ОС. Трябва първо да инсталираш 10 и след това да сложиш този диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Не може на Endless os да инсталираш драйвери на друга ОС. Трябва първо да инсталираш 10 и след това да сложиш този диск.

на диска на асус пише че това е самата Windows 10 която не мога да инсталирам защото не отваря .exe файла въпреки че на сайта им пише че може след Endless 3. Аз не я искам и аз ще инсталирам windows 10 с флашка, но няма да  имам драйвери а преди не съм правил нищо свързано с тях и не знам къде и как. 

Или това са драйверите за windows 10 може би. 

Да сега видях объркан е словореда на английския на диска и съм се объркал пише "Windows 10 64-bits This disk supports only". Значи като инсталирам Windows и го пускам този диск. Добре Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, street racer написа:

И ще се набуташ с хиляда "боклука" и ще питаш, защо компа се бави!

oот диска ли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, vstoitsov написа:

И какво общо има това с драйвъри?

Като понатрупаш практика, ще разбереш.

ПС: На конкретния лаптоп. ще подкарам и ХР!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти Господи, че ми отвори очите :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, street racer написа:

Като понатрупаш практика, ще разбереш.

ПС: На конкретния лаптоп. ще подкарам и ХР!

Мама му, опитах различни версии на  XP и все удрях на син екран по време на инсталацията, докато се опитвах да сложа на стария лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10 си намира сам драйверите ако не бъркам

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, =Ivan= написа:

10 си намира сам драйверите ако не бъркам

8.1 (8), 7, XP, 2000 - и те си ги намираха сами.

Това обаче не е гаранция за нищо.

И не винаги Windows-ките драйвери са най-добрите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

8.1 (8), 7, XP, 2000 - и те си ги намираха сами.

Това обаче не е гаранция за нищо.

И не винаги Windows-ките драйвери са най-добрите.

при мен лично 7 никога не си ги е намирал сам:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми аз го оставих сам да си ги намери и после ще видя защото май лаптопа кара с вградената 630  а не с 1050 ti.  Въпреки че я разпознава и е там.

Редактирано от Александър Банов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло вградената 630 работи винаги и се ползва за повечето приложения, а 1050 ti се пуска при тежки приложения (игри).

С GPU-Z можеш да видиш коя карта колко се използва. А от контролния панел на nVIDIA можеш да окажеш кое приложение коя видео карта да ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не мога да я направя да е само 1050 ти. Дори и така да е като се опирам да пусна doom ми излиза една грешка и като я видя в google пише че означава че играта ползва intel graphics

Редактирано от Александър Банов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш драйвери от сайта на производителя на лаптопа и слагаш за чипсет, вградена графика и външното видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато пуснах диска лаптопа се рестартира към 10 пъти показа някаква грешка при изтегляне после пак 10 пъти се ресттартира но накрая стана :)  Благодаря на всички.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Живко Раев
      Здравейте,
      моят компютър е MAC mini с инталиран последна версия на IOS. Имам скренер Canon Lide 20.
      Въпросът ми е възможно ли е да се намери програма, която да разчете драйверите и скенера да заработи?
      Мисля че проблема е в 32 и 64 битовите четения на програмите.
    • от Любослав Георгиев
      Здравейте ! Преди всичко искам да се извиня ако има подобна тема.
      Имам сравнително "добър" лаптоп, Aser Aspire f15 с видео карта Nvidia Geforce 940MX с 4 гб VRAM , Процесор Intel Core i5-7200U и РАМ 12 гб , но имам проблем с някои игри.Давам пример с играта Fortnite , която не изисква много големи системни характеристики , но при максимални настройки на графиката, енвайърмънт-а се показва размазан.Става на въпрос за по далечните обекти, също така и за по близките обекти се показват недостатъчно добре.Това се получи и с друга игра - Paragon.Детайлите се показват пикселизирани, въпреки че съм на максимални настройки. Проверих дали случайно не съм забравил да направя ъпдейт на видео картата, такъв нямаше, тоест имам актуални драйвъри.Не съм сигурен дали това може да си породи от факта, че ловя интернет през рутер, а той е на моменти е бавен.Или пък имам хардуерен проблем с лаптопа.
      С игри от рода на CS:GO или League of Legends всичко е наред, също така подкарах GTA V и с нея проблем нямаше.
      Ще съм благодарен ако някой ме доближи до решението на проблема, защото лаптопа е гаранционен , а тези от Тъпополис бавят поръчката минимум 2 месеца и накрая излиза, че нищо не пипат по него.Носил съм го за дребни проблеми. Та да конкретния проблем , нужна ми е насока дали проблема е хардуерен или нещо от настройките на играта или Win 10. Благодаря !
    • от Alexander Petrov
      Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
    • от FearZone
      Търся си изгоден и добър за парите си лаптоп за игри до 1300 лева мах.
    • от pi4a7a
      Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
      Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.