Премини към съдържанието
Гост

За какво си мислите в момента....

Препоръчан отговор

преди 2 минути, M.Николов написа:

С такива ли си мислиш, че си пишеш тук?

:D

метъл чалгътъ е на мода нескъ, утре ква чалга шъй на мода ни знам, ама знам, чи чиляка е манипулируем и утре ако джендър модата се наложи, няма да се учудя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

току-що, M.Николов написа:

Аз за това и не му се връзвам много.

Ама не става въпрос за връзване. И аз не му се връзвам.

Въпросът е, че той първо цитира човека, после тотално извърта смисъла и значението на написаното от него.

Написах два реда - в смисъл да не се косим, а да сме над нещата, защото живота е кратък, а той къде отиде - та да не сме работили, та кой щял да плаща, та да сме хвърляли салфетки и да ходим по чалготеки. Простотия след простотия, чак се чуди човек в един миг него ли са го цитирали. :D

Ми, ако не беше инженер на повече от 25 - иди дойди, ще кажа лапешка му работа. Ама не е лапе.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

джендър модата

Вече е мода..... :wink12:

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Merryl написа:

Ми, ако не беше инженер на повече от 25 - иди дойди, ще кажа лапешка му работа. Ама не е лапе.

хм, за това твърдение, не съм сигурен...тъй де, не го познавам реално

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Merryl написа:

Ми, ако не беше инженер на повече от 25

Просто огорчен и ядосан. Ако не беше една котва да ме крепи, щеше да се добави към списъка и злобен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Никой написа:

Просто огорчен и ядосан. Ако не беше една котва да ме крепи, щеше да се добави към списъка и злобен.

Ут ко имаш нужда бе никой..... Ъм тъй де..... кажи си джендър желанието..... мой та облекчи малко ...... :)

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Никой написа:

Огорчен и ядосан. Знаеш ли какво ти предлагам - защо не вземеш да се разходиш до детската окнология или до клиниката за деца, родени със сърдечни малформации... или до най-близкия съюз на слепите... Да кажеш едно добър ден. Да постоиш пет минути. Да видиш какво е битка, истинска битка и истинска болка, и истинско огорчение, и истински яд, и истинска борба, ежечасна борба за глътка въздух. Ако и тогава не разбереш колко си смешен с твоите огорчения и форумни проблеми - ще ти се извиня пред всички и никога повече няма да вляза дори във форума. Мисля, че вече знаеш, че съм пич и щом го казвам и ще го направя.

Наистина вярвам, че това ще помогне в живота ти.  

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Върви по пътя Буда, следван от учениците си и вижда ров - в него един селянин се опитва да помогне на един вол да излезе, но не му стигат силите. Буда кимнал с глава и учениците скочили в рова и помогнали на човека да извади животното. Продължили да вървят и не след дълго, отново яма, в нея пак бил паднал вол, а на ръба седи селянин и ридае... Буда продължил по пътя си, сякъш нищо не е видял. Учениците му, обаче ни издържали и го попитали:
- Учителю, защо не каза да помогне на нещастния селянин?
А Буда отговорил:
- Как да му помогнете - да плачете ли?!

Де никой да имаше вол...... щях да спася поне вола..... па той и вол нема..... :)

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който ползва excel е извратеняк. Как може да копирам вярна формула, да я поставям и да ми казва, че има грешка в нея.

преди 25 минути, Merryl написа:

Наистина вярвам, че това ще помогне в живота ти.  

Искрено се надявам да открият най-накрая лекарство и да няма онкоболни. Друго имах предвид обаче аз.
Ромео и Жулиета са били здрави и прави, но са си приключили живота...

преди 25 минути, Merryl написа:

форумни проблеми

Моите проблеми нямат нищо общо с форума. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, emmi написа:

след малко пак ми звъни - брата бил починал преди два месеца и котката му останала в апартамента и от тогава никой не е ходил да я храни

направо се вкарах във филма

два месеца? котката жива ли ще е? Сори, че така питам, но ... тази жена нямала ли е поне малко милост? да остави  живо същество така на произвола

• Тъжен 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Никой написа:

Моите проблеми нямат нищо общо с форума. :)

Но ти разбира се постоянно ни ангажираш с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BMW Маниак написа:

Но ти разбира се постоянно ни ангажираш с тях.

Мда, по-интересно е да четем колко си безотговорен и как бягаш с хапчета ескапел, докато не искаш никоя да махне твойто..
Дете..заченато..и родено..извън брак...
Да чета емми какво е сготвила не ми пречи, ама ти с нищо не си по-различен от мен. Същото мрънкало си.
Просто мрънкаш за различни неща. Ти си ми по-крадливото братче! :D

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.online.rhetoric.bg/custom structure /джендър-реторика-теоретични-параме/

Охо..... очертава се сериал.... грабвам пуканките.....:burger: чакайте малко обаче, че в момента хапвам.... :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Никой написа:

Да чета емми какво е сготвила не ми пречи, ама ти с нищо не си по-различен от мен.

А тактично ли я пропусна няколко други потребителки ? Къде в последно време само ги чакаш да се появят онлайн и си дежурен след тях?
И такива от сорта че ти е много приятно да си пишеш не на мен.
Кажи ми една потребителка в калдата къде може да се оплаче от мен от сексуален тормоз ? А ти не ги оставяш да си починат в напъните ти да ги преследваш и да завоалираш мераците си под форма че ти е приятно да си пишеш.
А Ралева отписа ли я вече ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Maleficient написа:

два месеца? котката жива ли ще е? Сори, че така питам, но ... тази жена нямала ли е поне малко милост? да остави  живо същество така на произвола

Нормално да не е. Без ядене не знам, ама без вода не може да се оставя толкова. Ако е избягала през някъде навън, може и да не я намерят въобще де и да си е жива.

Тия ако бяха едно време в Египет, ще увиснат на бесилото за такова отношение към котки ;).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, BMW Маниак написа:

приятно

Виж сега, за да стана пределно ясен. На мен ми е приятно да си комуникирам с хора, с които имам какво да си кажа, които не се опитват да ме поучават или да ми дават наклон на.... Ти не си от тези хора. Подмятанията селски тарикати също нищо не правят, освен да дразнят.
И няма значение хората дали са мъже или жени. Може да се закачам с Борнофаш или Николов..Или Скалата...
Но никога нищо лошо не съм им мислил или не са ме подразнили сериозно.
А ти си от тарикатите, които си мислят че ще изпъкнат какви са велики на гърба на другите. И обичаш да риташ падналите.
Какъвто и да е човек, постоянно да му припомнят нещо си..не помага. Виждам, че така си помпиш егото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Диман Дюминич написа:

:) ...

Примерно..... до към 10 години човек се налага да го ориентираш към какво да проявява интерес....

Между 10 до 16 - човек се ориентира дали туй каквото са го ориентиране е наистина негов интерес....

Между 16 до 18 - човек дет се вика прай първи ненаказуеми грешки....

След 18 (поне по наше законодателство) нема какво повече - човек сам си носи отговорността. Дали отговорността ще е споделена или не - той си решава.

В повечето случаИ вместо да убедиш някой, се получава, че си го обидил като си му казал че греши.... :)

Както казваш твоите принципи са различни....

Направено е трудно, за да се откажеш лесно.... :)

В България е срамота да си търсиш правата.... щото ни е лесно.... :)

Нямам особено ясни спомени дали някой ме е ориентирал до 10-годишна и дали се е налагало и съм осъзнавала въобще на тази възраст, че нещо е в мой интерес. Интересите ми по онова време бяха доста неопределени и невероятно натоварени с предразсъдъци от наблюденията ми на приятелки и съученички, които харесвах или не харесвах съответно. Бях си доволно чавдарче, което си караше балканчето на брат си, играеше пред блока и ... се опитваше да бъде послушно.

После, нямаше как да се ориентирам сама, защото преди това не е имало кой да ми "насочи" погледа. Не е било нужно. Не го казвам като упрек. Беше си някак сигурно, че след основното образование, следва средно в гимназия с УПК или в техникум с гарантирана професия и не е задължително да се стига до виШу. Да, ама зе че дойде Демокрацията, и опцията с вчерашното сигурно стана една такава много лъзгава. Правенето на грешките и безобидните и онези, за които можеш да поемаш реална отговорност по-отрано започна. Но това с поуките, и независимо от наказуемостта, идва в доста късен етап, дори и след 20-25 години.

В един момент се получава така, че Да, моите си Принципи са си стабилни и си имам основания, за да са такива. Не е да си ги харесам като сентенция или цитат от някоя книга, не е и като да са ми предадени от мъдрец ... някак наготово, а са достатъчно изстрадани и осмислени, за да ми помагат на мен!, а не да са в услуга на идеология или авторитет.

Относно убеждаването и ... критикуването, съденето или оценката към някого, че "греши", бих казала, че това не е обида ( за мен), а елементарно неуважение. Което не ме засяга. Ако е обида, би ме засегнало. Неуважението е присъщо на повечето непознати, които имат самочувствие от техния си опит и ерудиция, че разбират повечето неща във вселената. Преживяли са. Знаят. Чели са. Видяли са. Абе въобще са едни такива стабиляги и непризнати академици. А обективно е много относително да се определи дали някой греши.

Не винаги "отказването" означава, че не е обмислено, за да е лесно. А че, ако може да ти е лесно, защо да си го правиш трудно. Когато от трудното няма полза, а още повече е свързано със загуба на време, тогава няма смисъл.
С няколко думи, Благодаря за отзива и твоето виждане по въпроса, но аз се чувствам добре с моите си принципи, действия и бездействия, за които си понасям отговорността без да съжалявам за изпуснати ползи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Никой написа:

Но никога нищо лошо не съм им мислил или не са ме подразнили сериозно.

Само къде искаш да им показваш солниците инак нищо лошо както каза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, BMW Маниак написа:

Само къде искаш да им показваш солниците инак нищо лошо както каза.

По въпроса с Ралева. Радваше ме, че в известна степен е творческа натура. Тя ме провокираше да помисля.
Да може човек да води пълноценна комуникация, трябва да е на едно ниво със събеседника си. Аз го виждах като самоусъвършенстване.
Това е и причината да обичам да споря.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Никой написа:

По въпроса с Ралева. Радваше ме, че в известна степен е творческа натура. Тя ме провокираше да помисля.
Да може човек да води пълноценна комуникация, трябва да е на едно ниво със събеседника си. Аз го виждах като самоусъвършенстване.
Това е и причината да обичам да споря.

Така ли му викали вече на мерака ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, BMW Маниак написа:

Така ли му викали вече на мерака ?!

Само толкова ли можеш? Банален си. И честно казано - не си достатъчно интелигентен да разбереш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Никой написа:

..не си достатъчно интелигентен да разбереш.

Аз съм. Само не видях от Ралева от кое точно отверстие и изтичаше интелигентността. Не че много съм си говорил с нея, ама ми направи впечатлени на не особено светло парче.

пп. Мразиш ли ме?

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Ст. Сестра Патрашкова написа:

Брей, много любовен, много простителен уйкенд тука. Браво, браво. :D

Патрашкова колко ви е IQ ? Питам тука за един познат съфорумец къде му е гот да си пише със свръх интелигентни потребителки.
Така де има недостиг на кадри в неговата ниша и се търсят кандидатки.

преди 2 минути, Silvering написа:

Аз съм. Само не видях от Ралева от кое точно отверстие и изтичаше интелигентността. Не че много съм си говорил с нея, ама ми направи впечатлени на не особено светло парче.

Аве може да не пращи от интелигентност според теб ама според мен за друго би му свършила перфектна работа а пък и кой ти гледа колко си интелигентен в днешно време!

Та какво беше казала Рени Ковачева ?
- Аве кой ти гледа как пееш ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Silvering написа:

пп. Мразиш ли ме?

Спокойно, теб по принцип не те харесвам. :P
Теб ако те видя на пешеходната пътека - ще дам газз! А ако те видя на строежа, ще те бутна в кофата с бетона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.