Премини към съдържанието
MicraNT

С какво да изчистя надпис с молив от капсите на стара клавиатура IBM?

Препоръчан отговор

Здравейте! Заглавието може да прозвучи  майтапчийски, но шегата настрана. Вярно не е въпрос на живот и смърт, но бих желал да възкреся първата си клавиатура, която почти бях засилил в чувала с боклук, че много голяма и заема място по шкафовете. 

Оказа се, че съм разполагал с модел М, която бързо след придобиването съм сменил с по- модерни и истински боклуци, а бижуто съм сортирал в грешното направление. 

Проблемът ми е че не мога да изчистя надписи с моливи (черно/червено) от капсите на клавишите. Слагах ги навремето да се ориентирам в разположението, че тя и с френска подредба.

Приложих постъпателна агресия - от топла вода през по- леки и тежки (домашни) препарати, стигнах до белини-те и вече се замислям за шкурка. Може би трябва да се обърна към инженер химик, да ми обясни някои взаимодействия.  ( С много търкане избледняват, но пак остават следи. Лепил съм и тиксо отгоре. С 2 думи - следите от стари глупости личат:huh:)IMG_20171130_203256974.thumb.jpg.19a9608dcebc9e29e9032aa6261e8cff.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

със спирт пробвали

бензин

корселин

понякога лепилото се чисти само със стържене.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Yvan Sergeev написа:

със спирт пробвали

бензин

корселин

понякога лепилото се чисти само със стържене.

Добри идеи, точно тия - не. ще ги пробвам тия дни, че сега нямам под ръка. Пробвах със кухненски препарати основно, препарат за чистене на стъкла, ACE, Cif. Киснах ги в гореща вода, после разтвор. С паста за зъби мисля да опитам също. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

image.png.640e962570b0fcbffe8a071036b7d9a5.png

Допреди няколко години, това ми вършеше чудесна работа за премахване следи от молив по мебелите(за по-упоритите малко "накисвах"). От тогава насам не ми се е налагало, но не вярвам да са променили химията. От друга страна, твойте са на годинки, та не знам какъв ще е резултата.

Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с дезодорант, обезмаслител или спирт (ракия)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стана работата и то без много кютек, но трябваше да открия топлата вода :)

Първо си купих един Medix, както ме насочи firestarter, но  варианта за екрани и пластмасови повърхности. 

Реших да изпробвам първо нещо, което тая сутрин изплува от недрата на паметта -  загряване на капсите в топла вода на около 60 градуса и след това лъскане със Сода, навлажнена леко с оцет, за да се запази абразивния ефект. 

Медикс-а също е добър, с него излъсках покрай тая и други клавиатури , монитори и мишки.

Благодаря на участниците в темата. 

IMG_2017.jpg

IMG_201.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.