Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Главно искам да попитам дали има разлика между тях при работа с AutoDesk продуктите - Autocad, Revit, 3dmax (при ползването на лаптоп или работна станция).

Примерно между тези две дали би имало голяма разлика при работа с програмите и след това в рендерирането - Quadro P3000 / GTX 1070.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тук да видиш какво препоръчва производителя на програмите

Иначе 3000 е доста по-зле по бенчмарковете от 1070, ама дали не е по добре за рендиране не може да се каже от случаен човек, а само от човек работещ с тези продукти конкретно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли има по-начетен човек от @tux на тая тема във форума.

Ако реши да се включи разбира се, изчакайте.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи какви симулации правиш на CAD-а.gtx сериите страдат от доста по-малък dp(double precision )функции които във куадрото са в пъти по-бързи (естествено това ограничение идва от драйверите )Игрите използват sp и заради това им помага и високата честота на ядрото.хардуерната имплементация на dp изстрелва dp изчисленията.Именно при симулации се използват dp изчисления.Но все пак трябва да кажеш с какво точно се занимаваш, че за да можем да дадем коректен отговор. Разлика в картите има но зависи за какво я ползваш. Ако е за игри те са равни, за времева разлика във рендерер пак са равни,оубаче за профи изпълнения cfd- та и всякви други щуротии куадрото е много напред.

Редактирано от tux (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за игри въобще не са равни, по-скоро Quadro P3000 е на нивото на GTX 1060.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Радослав Матев написа:

Точно за игри въобще не са равни, по-скоро Quadro P3000 е на нивото на GTX 1060.

Само че разликата между мобилната и десктоп версията на един и същ видео ускоретел е 10/15 процента.Нека автора да каже

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така де, значи е много по-слаба при игри от 1070.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,

Главно мисля да го ползвам за архитектурни чертежи, които са големи като размер и сложност. Става въпрос за BIM модели в Revit, Archicad, а след това рендерирани в същата програма или в 3dsmax. Също работа с AutoCad, Lumion, Photoshop и други подобни. Като продължителност планирам машината да се ползва интензивно - средно 10-12 часа дневно, а понякога и повече. Игри мисля да не ползвам.

Има много мнения по темата, но главно искам да знам дали си заслужава даването на повече пари за Quadrо. И коя от двете е по-добра за работа в програмата и евентуално след това в рендерирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай картата със повече памет ти трябва.Щом се споменава карта от типа на p3000 във бюджета ро тогава предполагам, че може да отделиш и за 1080 или 1080ti

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама и друго се сетих ,щом ще експортваш във Макс то със кой енджин работиш. ?Защото в случая може видеото да не ти е необходимо  (за ренд ) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, trunkzzz написа:

Vray

Грабвай gtx-а .А процесора какъв е ? Питам дали има вградено видео защото ако е само една видео карта и рендваш само с нея ....много лаг много нещо и не може да работиш едновремно по друг проект.Аз съм със три видео карти две за ренд и една за Уиндоуса :)

на 12/1/2017 в 12:00, Julius Decimus написа:

Едва ли има по-начетен човек от @tux на тая тема във форума.

Ако реши да се включи разбира се, изчакайте.

Брей брей :) Най незнам ама имам някакви познанийца ;)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е в лаптоп с комбинация 7920HQ, няма ли шанс да го прегрея и амортизирам бързо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, trunkzzz написа:

Ако е в лаптоп с комбинация 7920HQ, няма ли шанс да го прегрея и амортизирам бързо?

Че ще грее ще грее,оубаче колко пари е въпрсния лаптоп ? Като за замисля нито една мобилна станция не е по-бърза от стационарната такава за същите пари.Какво се цели в случая ? Да сме мобилни или имаме определен бюджет ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като искаш да не грее, сменяш термопастата с течен метал, правиш софтуерно вентилаторите на 80-100% и няма проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая целта е да сме мобилни наистина. Най-лесно ми е иначе да си взема настолен, но просто ми се налага постоянно да съм в движение. Точно и затова е притеснението да не прегрява.

Радослав Матев

Това ще свърши ли работа с течния метал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, trunkzzz написа:

В случая целта е да сме мобилни наистина. Най-лесно ми е иначе да си взема настолен, но просто ми се налага постоянно да съм в движение. Точно и затова е притеснението да не прегрява.

Радослав Матев

Това ще свърши ли работа с течния метал?

Гаранция искаш ли ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами за моя лаптоп от подписа, макар и не с течен метал, а с Arctic MX-4, като пусна да кажем по-тежка игра или някой бенчмарк и направя вентилаторите над 70%, температурите на видео и процесор са под 80 градуса. С фабричната паста имаше постоянно тротлинг. Има тестове на лаптопи с течен метал в интернет, като температурите са още по-ниски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, tux написа:

Гаранция искаш ли ?

Гаранция за какво (за машината ли)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, tux написа:

Гаранция искаш ли ?

Гаранция за машината или за това, че течния метал ще му смъкне температурите? Ако е за първото зависи от марката и най-вече дали има някакви лепенки по машината. При доста от производителите на лаптопи е разрешено отварянето на машината с цел почистване и други дейности, стига да няма механични повреди. Това може да се уточни преди покупката със съответния сервиз, обслужващ марката. Ако сложи течен метал и се наложи лаптопа да се дава за ремонт, винаги може да го смени с нормална термопаста, ако това ще е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, trunkzzz написа:

Гаранция за какво (за машината ли)?

Да за машината.Защото при тази операция ти заминава гаранцията.

преди 17 минути, Радослав Матев написа:

Гаранция за машината или за това, че течния метал ще му смъкне температурите? Ако е за първото зависи от марката и най-вече дали има някакви лепенки по машината. При доста от производителите на лаптопи е разрешено отварянето на машината с цел почистване и други дейности, стига да няма механични повреди. Това може да се уточни преди покупката със съответния сервиз, обслужващ марката. Ако сложи течен метал и се наложи лаптопа да се дава за ремонт, винаги може да го смени с нормална термопаста, ако това ще е проблем.

Хм не съм сигурен зя гаранцията  И аз ползвам течен метал върху моя процесор и разликата спрямо пастата не е кой знае колко голяма

Разликата е около  седем осем градуса

Screenshot_1817.png

Screenshot_1805.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, tux написа:

Да за машината.Защото при тази операция ти заминава гаранцията.

Хм не съм сигурен зя гаранцията  И аз ползвам течен метал върху моя процесор и разликата спрямо пастата не е кой знае колко голяма

Значи има шанс да си прегрява дори с течен метал?

Говоря за интензивна работа - 12 часа и повече

Редактирано от trunkzzz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално за лаптопи съм гледал, че има много големи разлики. Тук в края на клипа има малко графика с температури > 20 градуса разлика:

https://www.youtube.com/watch?v=1ZWTuRdtbJ4

При мен с MX-4 паста имаше над 10 градуса подобрение.

Относно гаранциите, наистина трябва да се говори със съответния сервиз и да се проучат нещата, ако ще се правят такива манипулации. Преди време Dell имаха национален телефон, при проблем им звъниш и обясняваш проблема, пращаха ти направо резервната част за подмяна, като само искаха да им върнеш старата - всичко ставаше с куриер. За Асус също сервиза не правеше проблеми за отваряни лаптопи, дори са оправяли гаранционно не гаранционни проблеми (на мен ми смениха безплатно клавиатура, залята с ракия). Сега незнам как са нещата, може да са ги променили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, trunkzzz написа:

Значи има шанс да си прегрява дори с течен метал?

Говоря за интензивна работа - 12 часа и повече

12 часа ренд. ? Гледай и от позитивната страна на нещата , аз на моя мога и да готвя :)

Пс

Не вземай на сериозно горното изречение 

Пс2

Лаптопа е с пасивно охлаждане все пак ...Щом искаш да си мобилен нямаш друг избор .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от Даниелл
      Здравейте,
      дойде време да изоставя стария ветеран (лаптоп) и да се преместя на настолен компютър на който да се наслаждавам качествено на филмите за възрастни в 4К резолюция и спокойно да играя и някоя друга игра от по-ново поколение.
      Ще се радвам ако вие ми помогнете да избера най-доброто на пазара спрямо цена-качество и разбира се, да се вместим в бюджета.
      ПС: Понеже мисля да пазарувам на Черния петък, не всички части от предложените от вас може да бъдат намалени.
      Ако е възможно, моля добавяйте и заместители ( част подобна на първоначалната, евентуално като заместител и по голям шанс да хвана някое друго намаление).
      Бюджетът ми е от около 2000 лева за машината и ~500 лева за монитор (или два).
      Компромис от 100-150 лева може да се направи , стига да си заслужава.
      Относно конфигурацията:
      Процесор: не съм привърженик на нито една от добре познатите ни два вида: Intel или AMD. Нямам предпочитания. Компютърът главно ще се използва за играене на FPS игри и Stream.
      Нямам представа кой от двата вида се представя по-добре.
      Като цяло съм чувал че интел са по-добре, но и са по-скъпи.
      Не мисля да използвам машината за "добиване" на криптовалути или тежки видеообработки.
      Дънна платка: Нямам предпочитания. Обмислям вариант за DDR4. Какво ще кажете по въпроса?  Видеокарта: Спрямо процесора. Отново нямам предпочитания. Оперативна памет: За начало мисля да спестим от малко памет и да инвестираме малко повече в останалите части, мисля че една плочка от 8 GB ще е достатъчна, а по- нататък ще взема още две. Твърдия диск: Тук също може да спестим от бюджета. Мисля че едно 240 GB SSD + 1 TB диск на 7200 оборота ще удоволетворят нуждите ми и ще поберат всички филми за възрастни без проблем. Захранването: Нямам предпочитания. Кутията: Нямам предпочитания. Охлаждане: Какво мислите за идеята за водно охлаждане ?   
      Предварително благодаря на всеки отзовал се.
      Мисля да се възползвам от части с намаления на 24 ти ноември (добре познатият ни Черен Петък), като най-вероятно ще закупя повечето( може и всички) части тогава. 
      Поздрави, успешен и усмихнат ден !
      Дани
    • от vELiNiO
      Здравейте!
      От известно време обмислям ъпгрейд на своята видео карта (Sapphire Radeon HD 5670 512MB 128bit GDDR5) с една от посочените в заглавието на темата. Въпросът ми е главно оправдана ли е откъм производителност GT 1030 спрямо другите две, тъй като евентуалното ѝ закупуване би ми спестило смяната на захранването заради ниската ѝ консумация. Разгледах някои бенчмаркове и се колебая, затова реших да попитам и Вас.
      Благодаря за вниманието.
    • от jorkata9898
      Добър ден, имам следния проблем. Преди няколко дни закупих MSI GTX 970 4G Gaming. Инсталирах я на дъното и всичко дотук беше добре. Същият ден закупих и 8gb Corair Vengeance ram ddr3 и чисто ново захранване Raidmax Thunder V2 735w 80+ Bronze.
      Всичко работи както трябва, но забелязвам голям Performance drop&low gpu usage в игрите, в сравнение с други карти като тази и в сходни конфигурации в интернет. Процесора ми е i3 4170-3'7 Ghz, знам, че малко или много ботълнеква картата, но чак пък толкова.. В The Crew на минимални настроики Off/Low Не мога да кача над 55fps, GTA V-1280x1024, Medium to High, 50-60 fps без Vsync.. Следя поведението на картата докато играя с MSI Afterburner и не вдига над 60 градуса over load, не вдига над 50-60% gpu usage, процесора не грее над 70 градуса.. Кутията има добър поток на въздух от 2 120мм вентилатора, така, че за thermall throtling не може да се говори. Използвах DDU за да изчистя старите драйвери на старото видео, инсталирах новите със Geforce Experiance, без нея също, няма резултат. Махнах едната плочка РАМ, (защото преди да взема 8, имах 4+2, и сега съм с 12), също няма резултат.. Настроих от опции на захранването всичко да е на High Prformance, в Nvidia Control Panel  in Global Settings също избрах Prefer Maximum Performance, но уви. А да спомена, че на бенчмарковете картата бичи на 99-100% и вади страхотни резултати на 1080р и 1440р.. Проблема идва когато играя игри.. На Unigine Valley Extreme HD Preset вади 3441 резултат - 1080р.
      Комфигурация:
      CPU: Intel Core i3 4170 3.7Ghz
      MOBO: Asrock H-81M-DG4 LGA 1150
      GPU: MSI GTX 970 Gaming 4G
      PSU: Raidmax Thunder v2 735w 80+ Bronze
      RAM: Corsair Vengeance 8GB DDR3 1600Mhz
      2x 120mm Fans
      1 TB Seagate HDD 3.5
      ..
      Благодаря ви предварително, силно де нуждая от адекватен отговор и решение, защото е ужасно чувството да имаш horsepower и да не можеш да я използваш..
    • от bulio911
      Искам да ви попитам ще ми пасне ли това видео на дъното, ще влезне ли в кутията и захранването ще стигне ли?
      SAPPHIRE DUAL-X Radeon R9 280X DirectX 11.2 3GB 384-Bit GDDR5
      В момента конфигурацията ми е такава 
      Дъно: Gigabyte GA-780T-D3L
      Процесор: Amd Fx-6300, 3.50 GHz, 8MB, Socket AM3
      Видеокарта: GIGABYTE GeForce GTX 650 OC 2GB GDDR5 128bit PCIe
      Захранване: http://www.njoy.ro/PSU/600wrx
      Рам памет: 8GB не знам подробности за нея
      Хард диск: Seagate HDD ST1000DM003 1TB 64MB Cache SATA 6.0Gb/s 3.5"
      Кутия: Colorful PS-601  http://gtsmarket.com/Компютърна кутия Colorful PS-601
      И евентуално ако пасне какво ще постигна с поставянето и ? Примерно ще подкарам ли GTA V, Battlefield 1 на ултра настройки ?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.