Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Понеже вградената звукова карта на дъното издъхна и питането ми е: Може ли да ми направите някакво предложение за звукова карта, която като качество да е на нивото на вградената на дъното (дъното е Asrock B85 Pro4) , от която си бях доволен? Търся бюджетно решение с PCI слот или PCI-E. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как точно издъхна Realtek ALC892?

Колко бюджетно решение търсиш?

Какво е захранвала звуковата ти карта?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, plamen_petrov_80 написа:

1. Как точно издъхна Realtek ALC892?

2. Колко бюджетно решение търсиш?

3. Какво е захранвала звуковата ти карта?

1. Ами не отчита че има включени жакове... - тук е темата ми, където съм описал какво се случи:

Пробвах с друга и установих, че е хардуерен проблема.

2. Ами може би нещо до 40 лева, като може и да е втора ръка, като се придържам на качеството на вградената, но не държа да е нещо по-добро от нея.

3. Захранваше една стара уредба (по-скоро касетофон с LIne in кабел)

Пробата е направена с тази и се чудя дали да не остана с нея. Не знам дали може да сравнява с вградена...
d1aa54c064b7c040.jpg

Иначе си харесах тази, но след това видях, че май не става за моя PCI порт - тази е с PCI 2.2... моят изглежда по друг начин, като на тази от пробата

https://www.olx.bg/ad/zvukova-karta-asus-xonar-dg-ID78QHX.html#030539779a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако тази която си пробвал ти върши работа (а и зависи какви пари ще ти е) можеш да си я оставиш.

Тази която си си харесал не би трябвало да не може да се ползва на твоето дъно. Пък и градски ти е - уговаряте се пробваш я и яко по ти е на сърце (уши) вземаш нея.

Ще прегледам темата за проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако тази която си пробвал ти върши работа (а и зависи какви пари ще ти е) можеш да си я оставиш.

Тази която си си харесал не би трябвало да не може да се ползва на твоето дъно. Пък и градски ти е - уговаряте се пробваш я и яко по ти е на сърце (уши) вземаш нея.

Ще прегледам темата за проблема.

Тази, която съм я харесал виждам, че има две резки, а слотовете на дъното са ми с една резка, както е и на тази, която пробвах, също е с една резка, като слотовете на дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1280px-PCI_Keying.svg.png

Твоя PCI е 32bit на 5V, както и картата която сега тестваш, а тази която си загледал е с универсален PCI 32bit 3.3V/5V т.е. ще работи и в слот PCI 32bit на 3.3V (мисля по-старите дъна бяха с такива). Казаното до тук не включва PCI 64bit!

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го разбирам така, че карта 2 и 3 от ляво на снимката пасват на най-долния слот от ляво на снимката. Ако греша поправи ме.

Цитат

Твоя PCI е 32bit на 5V, както и картата която сега тестваш, а тази която си загледал е с универсален PCI 32bit 3.3V/5V т.е. ще работи и в слот PCI 32bit на 3.3V (мисля по-старите дъна бяха с такива). Казаното до тук не включва PCI 64bit!

Аха, разбрах. Значи става. Благодаря!

Редактирано от Атанас Славов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така!

Единствената карта която не би могъл да сложиш на твоето дъно е с резка само в предната част на слота (PCI 32bit 3.3V) - то няма и как физически да я вкараш.

Все пак пробата на работоспособността на заглежданата от теб карта все още си е под въпрос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, plamen_petrov_80 написа:

Точно така!

Единствената карта която не би могъл да сложиш на твоето дъно е с резка само в предната част на слота (PCI 32bit 3.3V) - то няма и как физически да я вкараш.

Все пак пробата на работоспособността на заглежданата от теб карта все още си е под въпрос.

Мхм, да то наистина физически няма как да я пъхна.

Ще видя се уговоря с човека за тази карта и така... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В крайна сметка останах с тази звукова карта, която тествах (дадоха ми я за 10 кинта). Удовлетворява ме звука, не усещам разлика от вградена на дъното. Предложиха ми и използвана на креатив за 30 лева, но ми се досвидяха, че и други разходи имам. Та вече си свирка уиндоуса на воля. :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.