Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

peppone1

Проблем със зареждане на компонент за електронно подписване

Препоръчан отговор

Здравейте! 

При мен също имаше проблем с компонента stampitls.jnlpна последната стъпка преди подписване на документ ми се появяваше прозорец "Искате ли да отворите или запишете stampitls.jnlp". След като кликна на бутона "Отвори" и след това дам "Разреши", ми се появи прозорец "Unable to launch the applications" (вижте прикачения screenshot - 2) и от там не можех да продължа нататък.

Не знам от кое точно се разреши проблема (поне първо прегледах всички коментари по-темата тук), но ето какво мисля че разреши проблема:

1. Деинсталирах Java
  2. Рестартирах компютъра
  3. Инсталирах наново Java - версия 8 151 (т.е последната налична версия)
  4. Отново пробвах да подпиша документ в е-услугите на НАП https://inetdec.nra.bg/ > Този път като ми се появи прозореца за отваряне или изтегляне на stampitls.jnlp избрах "Запиши" и след това "Отвори с" > Избрах да го отвори с Java > компонента се зареди
  5. След това тествах сертификата през "Тестови услуги" https://inetdec.nra.bg/testservices.html > Вход със сертификат > Успешно подписах документа

1.png

2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.12.2017 г. в 14:08, peppone1 написа:

Друг проблем е че този компонент всеки път трябва ръчно да се стартира за да ме допусне до страницата. Не може ли някак си да се запамети?

Малко късно, но пък за някой може да е полезно. На десктопа се създава един шорткът "stampit local services", вземаш го и го слагаш в папка startup. Така ще се стартира с уиндолса и няма да има нужда всеки път да се сваля и потвърждава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, profan4o написа:

На десктопа се създава един шорткът

шотркът на какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"C:\Program Files (x86)\Java\jre1.8.0_141\bin\javaws.exe" -localfile -J-Djnlp.application.href=https://inetdec.nra.bg/ls/stampitls.jnlp "C:\Users\user\AppData\LocalLow\Sun\Java\Deployment\cache\6.0\42\f6e6aea-71d49895"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.12.2018 г. в 10:06, profan4o написа:

Малко късно, но пък за някой може да е полезно. На десктопа се създава един шорткът "stampit local services", вземаш го и го слагаш в папка startup. Така ще се стартира с уиндолса и няма да има нужда всеки път да се сваля и потвърждава.

Работи! :wors:. Май тъпнята идва от това че IE не знае с какво да отвори stampitls. Нещо се е загубила асоциацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 37 минути, gydi написа:

IE не знае с какво да отвори stampitls

Не IE не знае, а Windows не знае как да отваря файлове с разширение .jnlp. И това е проблем или на java - не е асоциирано разширението със съответна програма - java за web.
Изтегля се на десктопа https://inetdec.nra.bg/ls/stampitls.jnlp кликва се с десен бутон по файла, избира се Properties >[Change...], навигира се до файла 
C:\Program Files (x86)\Java\jre1.8.0_141\bin\javaws.exe

или 
C:\Program Files\Java\jre1.8.0_141\bin\javaws.exe 
(зависи каква java
е инсталирана)
и се потвърждава асоциирането.
И няма нужда от такова принудително ръчно стартиране.
ЗАБЕЛЕЖКА: Може да се гледа и тук с карртинки как да се направи асоциирането.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...