Премини към съдържанието

самоубийство  

7 гласували потребители

1. 1. Бихте ли могли да ми помогнете?

Препоръчан отговор

преди 8 часа, Белгиеца написа:

На мен си ми идва отвътре психологията, щото имам усет за човешките взаимоотношения.

идва ти отвътре също и дуенето по форумите, но това не те прави психолог. По-скоро - обратното. Балами хорица си намерил лесно да заблуждаваш и манипулиураш и от това да "правиш бизнес", но ако това е "психология" която тръгва от народа за народните пишман-хитреци от типа "балкански ганьо".

Колкото до това че "познанието не се предава по полов или генетичен път" точно ти си самият пример за това - с думите си, с отношението си, с начина си, с цялото ти представление тук сред форума. Онова, дето познавачите и специалистите наричат "психопознание" ти само го подозираш и си го подокосвал оттук-оттам - колкото да си намериш начините за специалните си "бизнес-таланти". Но да пледираш че "разбираш" - само сред посредствени и неуки хора би минало. За фотографията - ти е хоби и там също си попрочел едно-друго... Имаш си своите си "таланти" да създаваш образ като имитираш сигналите на "специалист". Самият факт колко много ти харесва ролята, защото се въплъщаваш в нея и си я отстояваш неуморно, на моменти дори агресивно, говори че това ти харесва и те запълва чудесно. Отгоре на всичко тук-там си понаписал и "какво точно ти запълва", щото всичките тия игри говорят че "празното е доста и бая има за пълнене". И ти дерзаеш смело и активно, както и е естествено да е.

Колкото до казуса за психологията и мотивацията да се занимава някой с това - ти си го "надушил", защото е лесно. Над 80% от хората които учат психология, всъщност са мотивирани от един много типичен "синдром", защото е естествен компенсационен механизъм за хора, които преживяват травми и не могат да се справят с отпечатъците си от тях. Невъзможността за асимилация и отработване на дадени конфликти в личен план, естествено насочват към "разрешението" - да се науча на психология, та да помагам на хората които са преживели подобни неща като мен. От една страна това има своето смислово основание, и полезността му все пак е налице. Но от друга страна - психологията не е наука която просто "да учиш" - за нея се иска едно твърде нестандартно мислене, светоусещане, дори възприятие. В този смисъл е и факта, че повечето "набедили себе си за психолози" остават и живеят с идеята " да помагам на другите", но това е една социална игра, защото всъщност е компенсационен момент за тия, които не успяват да "помогнат" на себе си.

Все пак психодисциплините са огромен и сложен казус в познанието. Все някой намира нещо от себе си през него. По принцип социалното образование е за социален тип обучаеми. Но от друга страна, единици са случаите, когато дадени придобити знания и умения, се превръщат в разбиране. А най-рядкото явление е - същото да се стигне до употребата му за вътре-психично ползване и работа. За работа вътре в самия индивид. Самата психология се преподава и предлага само междуличностни контакти и начини на ползване - само едни на други, но не и сам на себе си. Но това си е естествено да се предлага в социална образователна система.

преди 6 часа, Win_user написа:

най-добрият български психолог щеше да е Митьо Пищова

:) ама той си е - сред народа неговото върви. елементарен субект, с толкова ниско ИКЮ - един народен използвач, нагодил се да се мери по броя на жените дето е изчукал... Вероятно е налице и някакъв "талант" в тая посока, но това не го прави "психолог". Народо-психолог... е уместно общо название за народните хитреци които имат нюх и се нагаждат да го ползват за себе си. Това минава за 'успех' и сред масата на народа това си е норма и с нея - взаимна договорка. Всеки тарикат се пробва да ползва другите за своите си щения, ползи, потребности... Това, като Митьо Пищова, е само пример за психочалгата, като средство за добиване на ползи от другите.

Редактирано от _ramus_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, _ramus_ написа:

Онова, дето познавачите и специалистите наричат "психопознание" ти само го подозираш и си го подокосвал оттук-оттам - колкото да си намериш начините за специалните си "бизнес-таланти". Но да пледираш че "разбираш" - само сред посредствени и неуки хора би минало. За фотографията - ти е хоби и там също си попрочел едно-друго... Имаш си своите си "таланти" да създаваш образ като имитираш сигналите на "специалист". Самият факт колко много ти харесва ролята, защото се въплъщаваш в нея и си я отстояваш неуморно, на моменти дори агресивно, говори че това ти харесва и те запълва чудесно. 

Виж сега заблудени ми човече, психологията не е от точните науки.
Две и две прави три или пет и понякога 4 в психологията.
А ти не разбираш темата, щото си инвалид по отношение на алтруизма.
Неспособен си да проумеш защо някои човеци са съгласни да помагат на други непознати човеци.
Не си достатъчно еволюирал все още.
Не те знам как би могъл да се грижиш за дете, умът ми не го побира.
Ти си насочен единствено към собственото ти съществуване, а другите примати да умират хич не ти пука за тях.

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Белгиеца написа:

Не те знам как би могъл да се грижиш за дете, умът ми не го побира.

вече не са МИ деца, а са големи хора. Това, което са, е достатъчно показателно доколко съм се 'погрижил', доколко не. :) 

А иначе - умът ти не побира и твърде много други явления и вселени... Но проблемът не е в явленията или вселените... а в умът (ти). Колкото е - толкова е, приеми го или се хаби в говорилни, но колкото навлизаш в дълбокото повече се излагаш че ти не разполагаш с нищо в него. Имитацията и подражанието си имат лимити - те по принцип са театър - повторяем, схематичен - само и само на актьора да му върши работа за пред него и като маска за пред другите актьори.

Глупости за "алтруизма" е типично точно ти да ги говориш, като ясно си разписалсал че си инвалид в това положение. От друга страна си толкова манипулативен че всяка от личните ти истории за "баламите" дето вярвали... е всъщност легенда - твоя лична легенда... или за пред форума. :) Всъщност няма никакво значение, както и целия ти театър. Прескачаш от тема в тема и играеш ролята с която се запълваш. Пляскаш си по сценария за брат ти, за родителите ти, за жена ти... или за "баламите" и фукането колко много пари си изкарал в белгията... Но си просто актьор, при това слаб. Други са къде по-добри в това поприще, а ти наваксваш с настояване и дуене.

Редактирано от _ramus_ (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господин Белгиец, ами че сега като разгледах темата включая твоите постове, ти сам си подавал версии на авторката, тя ти ги връща като нейни собствени. И ходенето при директорката, и психиатъра, и анорексията. И ти се радваш какъв си прозорлив. 

преди 3 минути, _ramus_ написа:

От друга страна си толкова манипулативен че всяка от личните ти истории е всъщност легенда - твоя лична легенда... или за пред форума. :)

Нарича се митомания.)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, witness написа:

Господин Белгиец, ами че сега като разгледах темата включая твоите постове, ти сам си подавал версии на авторката, тя ти ги връща като нейни собствени. И ходенето при директорката, и психиатъра, и анорексията. И ти се радваш какъв си прозорлив. 

Я да видиме дали ще познаеш дали не съм аз тази мистериозна авторка, щом като така сме синхронизирани.

преди 8 минути, _ramus_ написа:

..., приеми го или се хаби в говорилни,...

При мен хабенето в говорилни е като за спортистите хабенето на тренировките, поддържат си тялото в добро здраве, а аз мозъкът да не забрави да мисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. Днес разговарях с един чатбот да видя как е... Ами, не е зле, или по-точно още по-зле ще става. 

току-що, Белгиеца написа:

Я да видиме дали ще познаеш дали не съм аз тази мистериозна авторка, щом като така сме синхронизирани.

Пускаш теми, за да разговаряш със себе си във форум? Не е зле. Аз пък днес разговарях с един чатбот да видя как е. Не е зле, по-точно все по-зле ще става. Чак на втория разговор заби без отговор.

Упс, нещо си дублирах думите, извинявам се.

Напоследък ставам все по-безсловесна твар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, witness написа:

Пускаш теми, за да разговаряш със себе си във форум? 

Това ти го казваш, не аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Белгиеца написа:

Я да видиме

и в двата случая няма никакво значение и не променя нищо игрите ти сред форума.

Да обърна внимание на нещо просто - когато става въпрос за психология и висши образования - вижда се че ползваш "ме"-кането. Някак си... твърде народно и махленски върви - точно според ролята и актьора в чалго-психологията и умението да си тарикат. Също сред народа, на такъв типаж са го нарекли "селски тарикат". А иронията идва, че същия се е научил да говори за 'алтруизъм' :) Постно, постно... направо за вегани.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Белгиеца написа:

Това ти го казваш, не аз.

Ти го подаде като версия, питам те дали е вярно.

преди 8 минути, Белгиеца написа:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво на вас! Заблестяхте ослепително, изобличавайки тариката-селяндур, простак, профан и фейк, спете сега спокойно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Белгиеца написа:

а аз мозъкът да не забрави да мисли.

о, да... мозъкът мисли... :)

Поддържането на форма... е когато вече "спортистът" е подминал пика на възможностите си за развитие. И само се поддържа - заради формата... Но е обречено да е в една посока, която е съвсем проста и ясна, защото последва всеки "пик".  Играта на роля не е възможно да спреш да я "поддържаш"... просто ти живееш от нея, за нея, чрез нея... там в любимите ти книжки от снимката е написано кога става, защо става и как протича... И кога се превръща до маниакалност и обсесия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Xtreme_design написа:

Браво на вас! Заблестяхте ослепително, изобличавайки тариката-селяндур, простак, профан и фейк, спете сега спокойно. 

Честно, това последното от него изобщо не би ми хрумнало. Че той е "детето"? Нее) 

Питаме гугъл какво долу-горе е митоманията, пък и върви с развоя на темата... на един клик разстояние, както се вика. 

http://www.puls.bg/health/mind/news_20690.html 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Белгиеца написа:

При мен хабенето в говорилни е като за спортистите хабенето на тренировките, поддържат си тялото в добро здраве, а аз мозъкът да не забрави да мисли.

"Първоначално Форд Префект развиваше следната теория, за да си обясни това странно поведение. Ако човешките същества не мърдат устните си постоянно - разсъждаваше той - устите им навярно се слепват. Но след неколкомесечни размишления и наблюдения той се отказа от тази теория в полза на друга. Ако не мърдат постоянно устните си - установи той, - започват да работят мозъците им."

Дъглас Адамс, "Пътеводител на галактическия стопаджия"

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, witness написа:

Честно, това последното от него изобщо не би ми хрумнало. Че той е "детето"? 

А той сега ще излезе да отиде да си прибере детето от училищния стол и после като спре да вали снегът, ще прави снежен човек и ще снима с видеокамерата синчето да си се има за спомен като порасне.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.12.2017 г. в 18:48, Not My Fault написа:

Така, това за мен е доста трудно. Преди не съм споделяла на много хора за това. Единствено двама човека от обкръжението ми знаят за това. И все пак никой не е желал да стигне до дъното на всичко. Да, говоря за самоубийство. Аз съм на 14 години, не съм като другите тийнейджъри, харесвам рок, рап и метал, обичам видео игри, обожавам да рисувам и пиша. Не съм най-силният ученик и малко ме е срам, че го признавам. Майка ми е доста разочарована от този факт, както и баща ми. Писането и рисуването ми се отдават и аз правя това през повечето време, ако не чета някоя книга или се взирам през прозореца със слушалки в ушите. Повечето хора ми лепват етикета, за който повечето от вас вече си мислят - "Емо". Да, така е , доста съм емоционална и плача често, режа се и нося единствено черно. Цял живот ме подиграват за това, което съм и интересите, които имам. Не го приемах лично отначало, но с течение на годините... Приемам всяка дума и в интерес на истина и аз самата мисля отрицателно за себе си. Мразя се. Мразя всичко, което съм, тялото си, кошмарите си, мислите си, гласа си, общо взето - всичко. Та, да, доста дългичко е това, което пиша, но наистина искам помощ. Опитвала съм не веднъж да се самоубия и все още искам да сложа край на живота си. Но всеки път, щом опитвах - нещо ставаше и всичко отиваше по дяволите. И двамата човека, които знаят, казват, че съдбата просто иска да живея. Ами ако аз не искам? И аз наистина не искам. Моля ви, помогнете ми, защото знам, че има хора, които ме искат жива. Може би. Моля, не казвайте, че това е просто фаза, защото не е и истински боли. Живота е пред мен, но аз не искам да го изживея. Надявам се да поискам, но нямам възможност да платя на психолог или да говоря с някого. Трудно ми е, за това търся помощ тук. Моля ви. Не се шегувам с това и искам помощ.

Благодаря ви ако сте стигнали до края. ~

Мога да ти дам съвети, но нз дали в твоя случай ще проработят. Пробвай. Ако си отчаяна и нямаш какво да губиш, пробвай.  Пробвай всичко преди да се откажеш.

Съвет 1:) Посей семето у себе си, че можеш да си по-добра от другите, да си нещо по-специално и макар да не знаеш как да го постигнеш работи в тая насока да намериш как. И го направи. Постигни себеуважение. Прави нещо от което да се гордееш здраво. 

Съвет 2) Забъркай се в приключения. Намери си дружка или в краен случай можеш и сама да тръгнеш на автостоп. Аз съм обиколил така 60-ина държави на 6 континента и много пъти съмсе чувствал супер смачкан и демотивиран, подтиснат преди да тръгна на трип. Тръгнеш ли всичко оживява и се зареждаш с емоции и желание за живот.  Ако не намериш дружка и решиш сама, вземи някои мерки, например стопирай само от бензиностанция на бензиностанция (защото има видеокамери и всякви криминални хора ще ги е страх да те качат). Намери си и от онези малки устройства за самозащита, които хвърлят електрошок  (забрайх как се казват).

3) покорявай планини. Снимай се в/у тях.

btw ако пиеш/друсаш/пушиш и сменяш момчетата не се мисли за различна. Не знам дали това е мотивиращо или демотивиращо, ама ако го правиш нямаш основания да се чувстваш различна. Добре е и да разбереш какъв тип човек си - такъв който иска да е различен или страда от това, че не е като всички останали.

4) можеш да станеш веган активист и каузата да те крепи жива. примерно или еко активист, прочие активист, ама сякаш веганите имат най-фанатично-отдадена кауза която винаги им дава някакви сили да продължат живота си според мен.

5) вманиачи се във спорта и си изгради тяло за което всичкида ти завиждат и да те уважават.

..ако помисля повече, сиг ще измисля и по-лоши съвети хаха

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ignorant написа:

Мога да ти дам съвети, но нз дали в твоя случай ще проработят.

преди 1 час, ignorant написа:

4) можеш да станеш веган активист и каузата да те крепи жива.

Що не станеш ти веган ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от HAZARD
      Здравейте приятели трябва ми помощ за решаване на 4 задачи вече втори път паднаха на изпита и пак не можах да ги реша , обръщам към Вас за помощ ,ако някой ми помогне ще съм му много благодарен
      Благодаря предварително  

• от Дионисий
      Добър ден! Имам влечение към колите, търся из форума някой компетентен  в областта на автомобилния дизайн или ако познава такъв да ми сподели подробности, тъй като това искам да кандидатствам. Мерси предварително!
    • от sofianec
      Здравейте, 
      Имам въпрос, свързан с избора на поялник. Занимавам се от известно време с Arduino проект и често ми се налага да запоявам различни елементи и интегрални схеми (засега TH). Ползвам поялник Parkside от Lidl 40W.  Проблемът е, че е без терморегулация и постоянно работи на макс (понякога разтапя защитното покритие на платката). Човката постоянно се овъглява и престава да топи тинола, а като я зачистя с шкурката се изтънява и окислява. В училище се занимаваме с проектиране на PCB-та с OrCAD, а и ми е хоби да се занимавам с поправка на компютри. Ще ми се да си взема по - хубав поялник (станция) с терморегулатор. Заделил съм 150лв, но не съм решил каква. Искам да е с тънка човка, за да мога да сменям SMD елементи и интегрални схеми (например чип на Arduino Uno). Видях в Елимекс GORDAK 952 (китайска) даже има и пистолет за горещ въздух, но по форумите имаше хора, които се оплакваха, че давала фира със захранването (други казваха че нямали проблем с нея от 4-5 години). Чух че Weller били светило в тази област, но са им скъпи уредите. Някои препоръчваха техен поялник, закачен за китайска станция (например CT 936) заради качествената човка. Очертава се да използвам поялника все по - често. Пистолетът за горещ въздух е плюс, лесното разпояване. Моля някой ако има опит с тези или други поялници да ми каже какво да си взема и евентуално какъв пистолет за горещ въздух би ми свършил работа. Чувал съм за разпояване с вакуум помпа за калай, но никога не съм виждал, та ако някой има яснота по въпроса да сподели  А и какво ви е мнението за втората употреба от OLX?
      http://www.stbbg.com/?page_id=21&record_id=7347
      http://elimex.bg/product/121145/stantsia-za-zapoyavane-i-razpoyavane-952-gordak.html

Благодаря предварително!
    • от Niderland
      Здравейте на всички. Искам да помоля някой, който разбира от тези неща да направи една конфигурация.
      Бюджет 2000 - 2500 лв.
      Компютъра ще се ползва предимно заинтернет, фимли, телевизия и музика (Човека има някаква огромна плазма и аудио системи).
      Няма да овърклоква
                             2.2. До колко държите на тишината -- Ще е включен през повечето време - възможно най тих.
                             Има монитор 1920х1080
            Ако може да предложите една конфигурация със следните компоненти:

Дъно ASUS
      Процесор  Intel 4 ядрен
      Видеокарта AMD 2 гигабайта
      RAM  8 гигабайта
      Захранване  700 - 750 вата
      SDD 100 - 120 гигабайта
      DVD - 30 -50 лв.
      Кутия 200-250 лв.

И най-важно да може да се инсталира Win 7  (Поне това иска, не е голям почитател на W10)

• от Nero AN
      Зададен е едномерен масив от цели числа A0, A1....... An-1. Да се състави програма която създава нов масив а0, а1......., а-1, като стойността на аi е равна на разликата между сумата на четните цифри и сумата на четните цифри на Аi. В програмата да се използват деинамични масиви.

Благодаря предварително!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.