Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля ви помагайте. Разполагам с дъно ASUS Z97-К (има вградена видеокарта) на което искам да градя нова конфигурация, която да се използва само за интернет (използвам динамично и активно видео/аудио конферентна връзка, социални мрежи като фейсбук,  каучсърфинг, туитър. Чат програми като вайбър/скайп/телеграм/irc клиент).  Помогнете (препоръчайте някакви примерни варианти) да избера максимално бърз процесор за 200-300лв втора употреба : ( Сърфирам с по 200 таба в един прозорец, обикновено са 4-5 прозореца. И често ги отварям в сесия. (колко рам ще се справи с този тормоз? и на каква честота на шината да я взема за да не ми оскъпи конфигурацията?). Мисля да не ползвам ssd (или някое  старо с малък обем 20гб на ниска скорост евентуално мога да мушна).

Редактирано от ignorant (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Само да вметна,че дъното няма вградена видеокарта,а самият процесор идва с такава вградена.

Трябва да търсите процесор Интел на сокет 1150 ,като такива вече не  се срещат в голям асортимент.Има ги ,но и цената не е много приятна.Във всеки случай ще ви трябва повечко рам,може би поне 16 ГБ ,като тази я намирам на цена 61 лв за 8 ГБ. От ССД и то в посоченият обем изобщо няма да видите полза. 

Та общо взето, кажете някакъв краен бюджет за конфигурация без дъно. Надявам се имате кутия и съответната периферия- клавиатура,мишка ,озвучение...? Интернета ви достатъчно бърз ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/2/2017 в 9:01, onogondur написа:

Здравейте. Само да вметна,че дъното няма вградена видеокарта,а самият процесор идва с такава вградена.

Трябва да търсите процесор Интел на сокет 1150 ,като такива вече не  се срещат в голям асортимент.Има ги ,но и цената не е много приятна.Във всеки случай ще ви трябва повечко рам,може би поне 16 ГБ ,като тази я намирам на цена 61 лв за 8 ГБ. От ССД и то в посоченият обем изобщо няма да видите полза. 

Та общо взето, кажете някакъв краен бюджет за конфигурация без дъно. Надявам се имате кутия и съответната периферия- клавиатура,мишка ,озвучение...? Интернета ви достатъчно бърз ли е?

Хмм.. мислех, че дъното има вградено видео. Мерси. Ами не е нужно да търся такива процесори. Не мога ли евентуално да купя евтина видеокарта с друг интел процесор ставащ за това дъно, който да не е толкова скъп? Така няма ли да е по-изгодно>?

на 12/2/2017 в 10:53, baikolio95 написа:

мерси. За 200лв друг процесор без видео мога лида взема, койо да е осезаемопо-силен и отделно да взема евтино видео? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.12.2017 г. в 4:18, ignorant написа:

на което искам да градя нова конфигурация, която да се използва само за интернет

преди 47 минути, ignorant написа:

мерси. За 200лв друг процесор без видео мога лида взема, койо да е осезаемопо-силен и отделно да взема евтино видео?

За интернет не ти трябва външна карта. От друга страна е глупаво да имаш клокърски чипсет, а да го ползваш с посредствен процесор. Външна карта винаги може да се добави при нужда.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, baikolio95 написа:

За интернет не ти трябва външна карта. От друга страна е глупаво да имаш клокърски чипсет, а да го ползваш с посредствен процесор. Външна карта винаги може да се добави при нужда.

а кои по-скъпи процесори би ми препоръчал за клокърският ми чипсет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз сега се замислих за друго! Мога ли да си купя един  i7-8700K за силната машина (дъното й е Z97 Extreme6, ще стане ли на него дъно този процесор и добре ли ще върви или ще е лимитиран много от дъното?), която ще ползвам за работа, а нейният Xeon E3-1231 v3 да преместя на това старо дънце (ASUS Z97-К). Имам 32 гб РАМ ддр3 на силната машина, които мога да преместя на тази за интернет (в този случай няма да има нужда да ъпгрейдвам конфигурацията за интернет сигурно 10г хаха). DDR3 върви ли на  i7-8700K+Z97 Extreme6? Щото ако върви мога да му оставя трите ддр3 плочки (24ГБ РАМ),  за година примерно, докато поевтинеят дд4, за да купя 64гб от тях на висока тактова честота на шината. Така всичко би ми излезло доста евтино, но следват неизвестните за мен:

Мога ли да си купя един  i7-8700K за силната машина (дъното й е Z97 Extreme6, ще стане ли на него дъно този процесор и добре ли ще върви или ще е лимитиран много от дъното?
DDR3 върви ли на  i7-8700K+Z97 Extreme6?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, ignorant написа:

докато поевтинеят дд4,

При тенденцията на поскъпване, това няма да е в близките 1-2 години

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ExaFlop написа:

При тенденцията на поскъпване, това няма да е в близките 1-2 години

Мога да чакам толкова. Проблемите ми са ,че не знам:

Мога ли да си купя един  i7-8700K за силната машина (дъното й е Z97 Extreme6, ще стане ли на него дъно този процесор и добре ли ще върви или ще е лимитиран много от дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, ignorant написа:

Не става за това дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Mihalaki написа:

Не става за това дъно.

а рама, DDR3 върви ли на  i7-8700K?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, ignorant написа:

а кои по-скъпи процесори би ми препоръчал за клокърският ми чипсет?

Дал съм ти оптималния процесор до 300лв. за твоето дъно. Максималния вариант е Core i7-4790K, цената на който втора ръка е над 500лв.  Xeon E3-1231 v3 който казваш че имаш се равнява на i7-4770. Двете ти дъна поддържат едни и същи процесори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, baikolio95 написа:

Дал съм ти оптималния процесор до 300лв. за твоето дъно. Максималния вариант е Core i7-4790K, цената на който втора ръка е над 500лв.  Xeon E3-1231 v3 който казваш че имаш се равнява на i7-4770. Двете ти дъна поддържат едни и същи процесори.

А кое от двете ми дъна е по-добро? Взех това асрок само за да мога да ползвам 960 EVO 512GB  на по-бърза скорост. Ако смена дъното и процесора на силната машина с друг/и ще се повиши ли осезаемо скоростта на ssd-то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ви трябва само машина за интернет,тогава вземайте някой процесор като за дъното,и може да вземете едната плочка рам от онзи "силният" компютър и постепенно да сглобите машината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, ignorant написа:

А кое от двете ми дъна е по-добро? Взех това асрок само за да мога да ползвам 960 EVO 512GB  на по-бърза скорост. Ако смена дъното и процесора на силната машина с друг/и ще се повиши ли осезаемо скоростта на ssd-то?

Z97 Extreme6 :

Цитат

- 1 x SATA Express 10 Gb/s Connector (shared with SATA3_4, SATA3_5 and M.2 Socket (M2_2))*
- 1 x eSATA Connector by ASMedia ASM1061, supports NCQ, AHCI and Hot Plug
- 1 x Ultra M.2 Socket (M2_1), supports M Key M.2 PCI Express module up to Gen3 x4 (32 Gb/s)
- 1 x M.2_SSD (NGFF) Socket 3 (M2_2), supports M Key M.2 SATA3 6.0 Gb/s module and M.2 PCI Express module up to Gen2 x2 (10 Gb/s)

*Support to be announced.
** The M.2 Socket (M2_2), SATA3_4, SATA3_5 and SATA Express share lanes. If either one of them is in use, the others will be disabled.

Z97-K:

Цитат

1 x M.2 Socket 3, , with M Key, type 2260/2280 storage devices support (both SATA & PCIE mode)*2

*2: M.2 Socket 3 shares bandwidth with SATA6G_5 & SATA6G_6 ports.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, baikolio95 написа:

знам, че с асрока нема да работят някои слотове , като ползвам м.2,  но не мога да схвана с асроковскоо дъно по-висока ли ще ми е скоростта на 960 EVO 512GB ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кой те е навил с тези скорости, но освен в бенчове, реална разлика при работа няма да усетиш между най-бавното SSD и бързо, каквото е твоето.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.