Премини към съдържанието
Atanas Pachov

Aspire 3610::: Системен рестарт при тръскане

Препоръчан отговор

Лаптопа се рестартира след всяко тръскане. Губи всякаква сигнализация, само пауър бутона свети постоянно. Харддиска е проверен, не е от него. Лаптопът прави същото и в БИОС. Слотовете за рам паметта са почистени изцяло, местена е на други слотове, пробвано е с друга плочка РАМ, поведението също. Захранването на шасито навсякъде е проверено, напреженията са нормални, няма късо някъде по веригите. По време на системния рестарт няма промяна в RESET сигнала /мерен от PCI слота за WLAN-а/.

ACPI Стейтове от KBC засега не съм ги проверил.

Шасито е Wistron Morar - схема , сервизно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Atanas Pachov написа:

Лаптопа се рестартира след всяко тръскане. Губи всякаква сигнализация, само пауър бутона свети постоянно. Харддиска е проверен, не е от него. Лаптопът прави същото и в БИОС. Слотовете за рам паметта са почистени изцяло, местена е на други слотове, пробвано е с друга плочка РАМ, поведението също. Захранването на шасито навсякъде е проверено, напреженията са нормални, няма късо някъде по веригите. По време на системния рестарт няма промяна в RESET сигнала /мерен от PCI слота за WLAN-а/.

ACPI Стейтове от KBC засега не съм ги проверил.

Шасито е Wistron Morar - схема , сервизно

Това за мен е достатъчно да ти изтрия темата. ЛАПТОП не се тръска, удря, пляска и прочие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ? Какво не те кефи ?

И не говорим за сериозно тръскане, ами от такова, дори когато вдигаш лаптопа - пак се рестартира.

Не съм написал въпрос, но то е ясен. Търся помощ за ремонт.

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Atanas Pachov написа:

Защо ? Какво не те кефи ?

И не говорим за сериозно тръскане, ами от такова, дори когато вдигаш лаптопа - пак се рестартира.

Между повдигане на лаптоп и тръскане има огромна разлика. Лаптоп както и стационарен компютър не се тръскат, разклащат и удрят по време на работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, конекторите и лентовия кабел за дисплея проверени ли са ? Или пък кабелите за wi fi антената които минават покрай пантата на дисплея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази антика не е ли отдавна за пенсия, даже и за това като гледам и е минало времето. За какво се ползва тази машина, гледам е и с едноядрен Celeron, това вече и за калкулатор не става. Ако мърдаш захранващия кабел рестартирва ли се? Има ли работеща батерия в лаптопа, прави ли проблема с батерия като е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вариант 1:

винтче/гайка се търкаля някъде вътре в лаптопа - случва се като остареят платмасите...

вариант 2:

някъде е имало изолационно фолио (върху платката, под клавиатурата...), което при някое разглобяване е разкарано и нещо се опира в спойките по платката...

вариант 3:

при някое изтърване се е получила студена спойка на някой чип тип BGA или има прекъсната пътечка в някой от слоевете на дънната платка (в тоя случай се пие една вода и се казва на палачора следващия път да пази...)

п.с. не знам що някой ще се занимава с тази антика - тя не става вече нито за филми нито за интернет... става само за пасианси...

http://shop.itr.bg/products-10086-0/Лаптопи.htm

втора употреба с гаранция... на други места може и с охлювски процесори да има по евтини лаптопи...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така. Нещата вече станаха по-ясни. Лаптопа почна произволни да дава бял екран, да се рестартира. След това - хоризонтални линии и артефакти, когато го прихване.

Работата е ясна. Чипсет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.