Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Старият ми рутер вече мре и трябва нов.

Та изискванията ми са :

двубандов

усб порт за стриймване на 1080р филми от прикачен хард

Поддръжка на AC стандарта

добро покритие (за двуетажна къща)

Бюджет : до 100лв.

За сега съм намерил този, TP-LINK Archer C2, Dual Band, AC750
но мненията за него са  страшно противоречиви...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гост
преди 3 часа, gibson58 написа:

Старият ми рутер вече мре и трябва нов.

Та изискванията ми са :

двубандов

усб порт за стриймване на 1080р филми от прикачен хард

Поддръжка на AC стандарта

добро покритие (за двуетажна къща)

Бюджет : до 100лв.

За сега съм намерил този, TP-LINK Archer C2, Dual Band, AC750
но мненията за него са  страшно противоречиви...

Мненията за модела са страшно противоречиви по простата причина  че се ползва от хора с големи претенции а са без покритие. 100 лева не е цена за близките 5-7 години, която  ще те устрои. Ще минеш в по голяма категория за да си решиш проблема. Може би ще се справи този модел ако му намериш най доброто място на разположение за двата етажа. Скороста ти да е гигабитова. Аз съм с модел С2600 и за да съм искрен, пак понякога намирам кусури които са дребни. Съжалявам , че не си вземах  С3200, но ми се видяха твърде много парите. А такива играчки не се продават после лесно. На съседката взех този модел (С2), който напълно я удовлетвори. Ползва го за двата етажа(тухлена постройка) без никакъв проблем, дори и аз спокойно мога да го ползвам живеещ на отсрещната страна на улицата.(пряка видимост , около 35 метра).Вече стана година как работи при нея и не е правил никакъв проблем. Обслужването му е много лесно.За парите си не е лош. Често го пускат на промоция. Да знаеш от сега, че моделът вече е остарял. Не съм му качвал диск на USB, защото жената не е чак толкова претенциозна , а и няма купен диск. Всичко зависи единствено от теб, при решаване на този въпрос.(основно, колко пари си вложил за рутера). Независимо че нещата ми са ясни, почти месец "разузнавах ""и се консултирах с хора от този форум на които материята им е много ясна и не гледат разни "клипчета" из интернет.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутърът беше много хубав в първата си хардуерна ревизия. В сегашната (v.2) е поносим. Зависи какво точно искаш от машината. Разпознава спокойно и USB дискове и флашки (на съответния порт - другият е САМО за USB printer!)
За съжаление вече не се намира Archer C5 v1.2.

Може би е по-добре да се ориентираш към Archer C5/C7 или C1200/AC1200
Погледни и моделите на Asus.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като го избираш за всеки случай направи справка с този списък, като внимаваш за точен модел и ревизия.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, ExaFlop написа:

Като го избираш за всеки случай направи справка с този списък, като внимаваш за точен модел и ревизия.

Полезна информация!

От мен благодарности!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.