Премини към съдържанието
peppone1

Как да извлека фърмуеъра от инсталационният файл за телевизор?

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да попитам възможно ли е да разархивирам инсталационния файл и от него да извлека само файла на фърмуеъра за да мога да го вкарам в програматор и да програмирам паметта на телевизора?

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от къде ще знаеш от кой адрес в паметта да почнеш да го записваш щом не си го свалил с програматора ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако уточниш и какво имаш в предвид - инсталационен/firmware файл на какво? Няма ли готови?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За фърмуер за периферно у-во за компютър ли говориш? За някакъв драйвер ли става въпрос?

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако е отворен код да

ако не е  не

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тема звучи така "Трябва ми едно нещо за една работа". Никаква конкретика...Ама той, питащият, нали си знае.
Ние що трябва да сме наясно за какво иде реч? Ама трябва да дадем точен отговор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има програмчета като Resource Extract. Проблемът е, че по-старите програми за БИОС искат директно да правят буутваща дискета и ако нямаш флопи, дават грешка и няма как да вземеш BIOS файла само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Johnny B написа:

ако нямаш флопи

някои се лъжат с virtual floppy drive

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ExaFlop написа:

някои се лъжат с virtual floppy drive

Може. Но програмчето е саморазархивиращ се архив... Може и да вземеш каквото ти трябва от него директно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента само чешем...клавиатури.
Без конкретна информация....

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За телевизор става много въпрос, много ясно. Периферните устройства си имат вграден програматор и за тях дават суровият фърмуеър.

преди 18 часа, BMW Маниак написа:

И от къде ще знаеш от кой адрес в паметта да почнеш да го записваш щом не си го свалил с програматора ?

Не те разбрах, какви адреси и тем подобни, трябва ми да извлека суровият Bin файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алоу, секретният, да беше дал линк за изтегляне на фърмуера. Да беше споменал няк'во инфо. Така продължаваме да си чешем...
Ако смяташ, че ще те теглим за езика за информация, ноу си са объркал. Не си от днес в тоя форум...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам пред вид за конкретен модел, пигам занапред когато ми потрябва. И какво значение има за какво устройство е, просто искам да знам как да го разархивирам. Ето например за най-често срещаният проблем при Philips 43PUS6162/12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то си зависи от конкретния случай, ти за пръв път ли виждаш ZIP архив? Може и да е RAR, 7Z, може и нещо друго, може и да не е архивиран, всички са различни. Да беше уточнил точно какво искаш да кажеш или да беше дал линк-а още в началото! Има firmware за различни устройства и т.н. от телефони, дънни платки, телевизори и какво ли не още.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UPG файловият формат (в какъвто е Autorun... файлът в архива) е формат за надстройване/инсталиране на фърмуер.
Не е архив

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И не може ли да се разопакова с някоя програма?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси! Но оказа се че софтуеъра на програматора можел да отваря тези файлове, въпреки че в диалоговият прозорец за търсене на файл пише че отваря само Bin и Hex файлове, но като избера на "Всички файлове" успя да отвори и UPG.Колко коректно ще го програмира е друг въпрос и дали реално поддържа този тип файлове.

И все пак от къде мога да изтегля тази програма за разопаковане на тези файлове?

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.