Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , смених дъното с ново и когато се опитах да инсталирам Win7  с новите драйвери от новото дъно мишката и клавиатурата ми не работеха . 

Т.е. не мога да инсталирам без да правя избор при инсталацията . Обясниха ми че Сервиз Пак 1 не познава нови серии хардуер и ще трябва ъпдейт в който са вкарани и новите дъна .

Въпросът ми е може ли да се вкара в бутващия Win сервиз пак 1 само ъпдейта за хардуер . Не ми се иска да ъпдейтвам до версия която се доближава все повече и повече до  Win10 .

То е същото ако инсталираш  Win 10  и го върнеш към  Win7 ( така предполагам ) , а някои стари програми имат проблеми ( чета във форуми )  и за всяка ще трябва да се купуват новите версии работещи с  Win10  без проблеми.

Та кой е ъпдейта с инфото за нов хардуер и как може да се постави само той в бутващия  Win7 ?         Или има ли начин да се размърда мишката по друг начин или клавиатурата при инсталацията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично, нищо не разбрах - периферията не работи СЛЕД инсталацията или по-време на инсталацията?

преди 14 минути, juveplu написа:

Т.е. не мога да инсталирам без да правя избор при инсталацията

Това, каво точно значи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Липсва му драйвер за USB портовете и иска тях да вкара в инсталационния диск да се сложат за да му работи периферията по време на инсталацията (за да може да цъка какво да си инсталира).

Какво е дъното ти?

Разглеждал ли си на сайта на производителя на дъното какви инструменти има?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, juveplu написа:

Въпросът ми е може ли да се вкара в бутващия Win сервиз пак 1 само ъпдейта за хардуер

Няма такъв ъпдейт. Има интегрирани драйвъри за новия хардуер в boot.wim, които не са налични в Windows по-стар от 8
Най-лесно става с Win 8/10 iso -  в него, в папка sources заместваш файла install.wim с файла install.wim от Windows 7 iso.
Честито - имаш съвместим с новия хардуер Win 7 setup source.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 3
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали правилно съм разбрал ?  Ще ползвам  Win 10  а ще се инсталира  Win 7 ?  Но там няма ли да всички ъпдейти от които бягам ?  Само заради един който искам ще кача всички , а сигурно ще имам визията на  win 7   само . Така ли ще е ?  Ще ми се да отделя само това с драйверите на новите дъна за  USB   портовете ( както разпознавате проблема ) 

Ако не е само в един ъпдейт само това , то ще е в комбинация с нещо още , но не всичко от което бягам . В кой от всичките е ? Може ли да се отдели ?

Редактирано от juveplu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А не може ли с PS/2 мишка и/или клавиатура да се извърши инсталацията ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, juveplu написа:

Дали правилно съм разбрал ?  Ще ползвам  Win 10  а ще се инсталира  Win 7 ? 

Не, няма да има нищо от от Win 10 - ще се инсталира Windows 7
Да, ще ползваш Windows10.iso, но в него ще заместиш файла install.wim с файла install.wim от Windows7.iso 

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, juveplu написа:

Дали правилно съм разбрал ?  Ще ползвам  Win 10  а ще се инсталира  Win 7 ?  Но там няма ли да всички ъпдейти от които бягам ?  Само заради един който искам ще кача всички , а сигурно ще имам визията на  win 7   само . Така ли ще е ?  Ще ми се да отделя само това с драйверите на новите дъна за  USB   портовете ( както разпознавате проблема ) 

Ако не е само в един ъпдейт само това , то ще е в комбинация с нещо още , но не всичко от което бягам . В кой от всичките е ? Може ли да се отдели ?

Ти правиш ли разлика между:

1. Интегрирани драйвери

и

2: Системни упдейти

ps: Не очаквай, след инсталацията, всичко в диспечера на устройствата да е ОК

Редактирано от street racer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

създаваш си някоя папка в c: или d: примерно d:\NewWin ( или каквато искаш, но без интервали или кирилица в пътя !!! и не на десктопа!!! )

копираш вътре boot.wim и install.wim от /sources

и пак там създаваш папка offline и папка update в която създаваш x86 (копираш разархвирираните 32 битови драйвери по папки (usb, ahci) - трябва да има neshto.inf + останалите файлове ) за boot.wim (той винаги е 32 битов), създаваш папка x64 и  в нея копираш 64 битовите драйвери - тя ще ти трябва за install

после правиш boot.cmd със това съдържание:

Dism /Mount-wim /wimFile:%CD%\boot.wim /MountDir:%CD%\offline /Index:1
dism /image:%CD%\offline /Add-Driver /Driver:%CD%\update\x86 /Recurse
pause
Dism /unmount-wim /mountdir:%CD%\offline /commit

Dism /Mount-wim /wimFile:%CD%\boot.wim /MountDir:%CD%\offline /Index:2
pause

ren boot.wim boot_old.wim
imagex /export %CD%\boot_old.wim * boot.wim
pause

стартираш boot.cmd

за да видиш какви index-и  има в install.wim създаваш index.cmd със съдържание:

dism /get-wiminfo /wimfile:%CD%\install.wim
pause

като го стартираш виждаш какви са index-ите на windows-ите и какво трябва да редактираш в install.wim :

Цитат

Details for image : d:\NewWim\install.wim

Index : 1
 Name : Windows 7 x86 HOMEBASIC
 Description : Windows 7 x86 HOMEBASIC
 Size : 11,500,789,302 bytes

Index : 2
 Name : Windows 7 x64 HOMEPREMIUM
 Description : Windows 7 x64 HOMEPREMIUM
 Size : 12,012,660,212 bytes

Index : 3
 Name : Windows 7 x64 PROFESSIONAL
 Description : Windows 7 x64 PROFESSIONAL
 Size : 11,910,752,928 bytes

Index : 4
 Name : Windows 7 x64 ULTIMATE
 Description : Windows 7 x64 ULTIMATE
 Size : 12,070,211,908 bytes

The operation completed successfully.

като свърши стартираш и

install.cmd който създаваш аналогично със съдържание (обаче тука ще се наложи доста да редактираш index:1, index:2 ... и пътя до 32 или 64 битовите драйвери  (секциите с останалите index-и си ги добавяш сам в install.cmd)и т.н.:

Dism /Mount-wim /wimFile:%CD%\install.wim /MountDir:%CD%\offline /Index:1
pause

Dism /Mount-wim /wimFile:%CD%\install.wim /MountDir:%CD%\offline /Index:2
dism /image:%CD%\offline /Add-Driver /Driver:%CD%\update\x64 /Recurse
pause

rem TUK DOBAWIASH REDOWETE S OSTANALITE INDEX-I 

ren install.wim install_old.wim
imagex /export %CD%\install_old.wim * install.wim
pause

install.wim е за интегриране на драйвер в инсталационния win, в boot.wim се интегрира за да имаш мишка и клавиатура в инсталатора)

imagex служи за оптимизиране на wim файла - може и без него, тогава трябва да върнеш имената на install.wim и boot.wim

с новите *.wim файлове заменяш старите

паузите във install.wim и boot.wim служат за да видиш ако се появи грешка...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много начини за решаване на проблема:
- вмъкване на USB 3 драйверите с ПЛАТЕНА версия на ntLite;
- вмъкване на USB 3 драйверите със системния инструмент на Microsoft - DISM;
- вмъкване на USB 3 драйверите с инструмента на Asus - Asus EZ Installer;
- вмъкване на USB 3 драйверите с инструмента на AsRock - AsRock USB Patcher;
- с инсталатор за по-висока версия, както е описал колегата ExaFlop;
- с временно поставяне на PCI или PCIe платка с USB 2 на дъното;
- с включване на харда към по-старо дъно, инсталиране на Win 7 и драйверите за USB 3 и преместване на харда на новото дъно;
- разновидност на горния вариант - създаване на изображение на инсталацията с Acronis True Image и възстановяването и на новото дъно.

Edit: Докато търся линковете, колегата е обяснил много добре работата с DISM.

Редактирано от Win_user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

Няма такъв ъпдейт. Има интегрирани драйвъри за новия хардуер в boot.wim, които не са налични в Windows по-стар от 8
Най-лесно става с Win 8/10 iso -  в него, в папка sources заместваш файла install.wim с файла install.wim от Windows 7 iso.

и така става (но е съмнително колко ще се получи, понеже 8 и 10 правят повече партишъни, а и 7 не работи в gpt, каквито инсталации правят обикновено 8 и 10), обаче като зареди win-a няма да има драйвери за usb...,

аз ползвам dism защото, освен че мога да интегрирам драйвери и ъпдейти, мога да включа или изключа компоненти (.NET , windows gadget platform... media player) и да променям(трия, създавам) ключове в регистрите

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, the professor написа:

и така става (но е съмнително колко ще се получи, понеже 8 и 10 правят повече партишъни

Не, при замяна на install.wim не създава структурата на 8/10.
Аз, пък изобщо не ползвам iso source. В Windows PE среда се развива целият сценарий. Ползвам директно install.wim с unattend.xml и dism++. Всичко в графична среда, плюс инсталирането на последните актуализации от сървъра директно иинсталирани преди sysprep-a.
Без грижи за драйвъри за зареждането на системата.

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми то има и winntsetup, аз много често го ползвам от winpe или като закача диска на друг комп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, the professor написа:

ми то ...

начини - натворил господ... ;) 
WinNTSetup
78Setup
dism++
.........
Основно идеята да се работи в Win PE среда, е работата с графични инструменти и с 5-8 клика да се свърши работа.

преди 24 минути, the professor написа:

като закача диска на друг комп

На времето ги местех. Вече от външен диск или през мрежата(локалната).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уау каква тема стана . . . . . . .   Лошото е че аз не разбирам повечето от това . Все пак тя може да послужи на по грамотни от мене или пък не защото те са си грамотни .

Аз ще опитам тези които ми изглеждат най лесни . На пример със заместването

на 3.12.2017 г. в 15:33, ExaFlop написа:

с Win 8/10 iso -  в него, в папка sources заместваш файла install.wim с файла install.wim от Windows 7 iso

на 3.12.2017 г. в 18:00, Win_user написа:

- вмъкване на USB 3 драйверите с ПЛАТЕНА версия на ntLite;
- вмъкване на USB 3 драйверите със системния инструмент на Microsoft - DISM;
- вмъкване на USB 3 драйверите с инструмента на Asus - Asus EZ Installer;
- вмъкване на USB 3 драйверите с инструмента на AsRock - AsRock USB Patcher;

и ако срещна проблем ще питам . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако инсталираш от флашка - първо създаваш флашката от Windows 8/10 iso и после заместваш в папка sources файла install.wim  от windows 7 iso.
И си готов.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎12‎/‎3‎/‎2017 в 15:33, ExaFlop написа:

Здравейте , имам едно питане към    ExaFlop :

Като отворих Win10 /Папка  sources  там файла  е с окончание  esd    - install.esd  и изобщо няма файл   install.wim  ,   а във  Win 7  ДА   файла е      install.wim   . 

Аз ще опитам да ги сменя или да преименувам след като ги сменя .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно  изпробвах и не се получава .  Изпробвах 2 варианта  да сложа   install.wim  от 7-цата  и не може този диск да бутва - излиза съобщение да рестартирам . Същото става ако го заменя , но преправя името да е пак като оригиналния файл   "install.esd"  пак не може да бутва и ме кара постоянно да рестартирам . Продължих и с 2 опита да поставя обратно от  win10  този файл във  win7 - не става да бутва  и  пак варианта  файла   install.esd  да му се смени името като оригинала за да го разпознава  -  install.wim  и пак диска не бутва.  Използвал съм  Free ISO Creator   за да създам  ISO  файл и след това    Free ISO Burner .  И двете успешно завършват зададеното за изпълнение . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от El Shaarawy92
      Имам един Dell Vostro 1000. Проблемът е, че просто не стартира. Стига до зареждането на Win 7,когато излизат четирите цвята (логото на Win)   и трябва да напише starting windows, но стига до там и се рестартира. Ако го накарам да спре да се рестартира, през менюто, в което се влиза с F8, ми излиза син екран и error  - 0x0000007b, ако пробвам safe mode - се рестартира след loading classpnp.sys. Не иска да буутва от флашка, пише media failure - check cable,  затова сложих харда на друг лаптоп и инсталирах там windows 7, като на него системата тръгна без проблем. Правих всички тестове, които има в системата и не откри грешки. BIOS-а е доста стар и няма опция за  бутане на UEFI/Legacy boot, имате ли някакви идеи?
    • от batimati
      Добър вечер! Моля обяснете ми как да си инсталирам windows 7 върху windows 10. Изтече срока от 1 месец, в който можех да го направя, но така или иначе старият ми windows беше 8.1.  Имам приготвен USB диск с windows 7, но не знам как да вляза в BIOS или не знам и аз за да почне инсталацията на windows 7 от флашката.
      Моля помогнете!
    • от SP
      Здравейте, от месеци използвам windows 10, но искам да го сменя. Понеже съм първобитен със софтуерни неща и реших да попитам вас. Имам win7 Proffesional на диск, един път се опитах, но не става. Някой да помогне как да пусна BIOS-a така че да пуска диска. И искам да изтрия всичко останало. Всичко да изтрияи от C,D и така да инсталирам. Другото, което искам да попитам е: Понеже компът ми има USB 3.0 и други глупости, и гледам, че има папка с драйвери за тея глупости. Трябва ли да ги инсталирам след инсталирането на win7? Клавиатурата и мишката ще работят ли по време на инсталацията ? Ако ви трябва пълен лист с нещата на компа, модела е Lenovo K450 и там го търсете, че не ги разбирам.
    • от Nickh
      Добър вечер.Днес след като си преинсталирах win-a ми даде грешка при инсталацията.Изписа ми:Windows cannot install requied files.The file may be corrupt or missing.Make sure all files required for installation are availeble, and restart the installation.Error code:0x80070017.Пробвах с 2 различни диска на windows 7 но и при двата ми даде тази грешка.
    • от star1234
      Здравейте! Имам един малък проблем със сменянето на езика. Примерно като отворя някакво приложение и след това сменя с друго езика се сменя автоматично, как може да се оправи това? Да речем отварям Mozilla и давам Alt+Tab на Chrome или Desktop и езика автоматично от EN се е сменил на BG или обратното. С Windows 7 съм, мерси предварително.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.