Премини към съдържанието
Neri New

Монитор ASUS MZ27AQ С резолюция WQHD (2560 x 1440)

Препоръчан отговор

Здравейте отново искам вашето мнение относно купуването на този модел монитор ASUS MZ27AQ .Имам видео карта MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G интересува ме тази видеокарта при игри дали  може  да подържа тази резолюция /2560*1440/като имам информация че ще имам по малко FPS на такава резолюция и ако случайно при някой игри  FPSми  е много нисък може ли да сменя резолюцията  на full HD/1920*1080/дали този монитора ще ми позволи такава промяна на резолюцията.Също искам да знам този монитор добър ли е за   игри  и гледане на филми. монитора ASUS MZ27AQ е 2017г модел

Редактирано от Neri New (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо никой не даде мнение относно този монитор моля ви интересува ме също дали ще стани връзката между видео картата която е с изход displayport 1.4,а монитора  има вход  displayport 1.2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12/5/2017 в 12:30, Neri New написа:

защо никой не даде мнение относно този монитор моля ви интересува ме също дали ще стани връзката между видео картата която е с изход displayport 1.4,а монитора  има вход  displayport 1.2.

Здравейте. Не Ви дават мнение, може би защото никой от тук пишещите няма точно този монитор. Щом е от 2017-та, може и да няма ревюта още - потърсихте ли такива? Относно видеокартата - трябва да гледате в изискванията на дадена игра или в сайтове като game-debate. Превключването на резолюцията - ако не може от самия монитор - може винаги да стане от настройките на видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте отново искам вашето мнение относно купуването на този модел монитор ASUS MZ27AQ .Имам видео карта MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G интересува ме тази видеокарта при игри дали  може  да подържа тази резолюция /2560*1440/като имам информация че ще имам по малко FPS на такава резолюция и ако случайно при някой игри  FPSми  е много нисък може ли да сменя резолюцията  на full HD/1920*1080/дали този монитора ще ми позволи такава промяна на резолюцията.Също искам да знам този монитор добър ли е за   игри  и гледане на филми. монитора ASUS MZ27AQ е 2017г модел
Здравей. Аз съм с dell u2715h на същата голяма 1440р резолюция и мога да ти кажа че дори 1070 G1 Gtx се задъхваше на някои игри . Например модната Скайрим и Fallout 4 на места ми падаха до 35 кадрите! Това ме изнервяше и минах на 1080ti и сега кадрите заспаха на 60 и нагоре

Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля ви изпратете ми линка на сайта от където се гледа кои Монитор от коя година е и неговата харектеристика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютър         

Вид на компютъра         ACPI x64-based PC

Операционна система                Microsoft Windows 10 Pro

Пакет на обновление на ОС     [ TRIAL VERSION ]

Internet Explorer             11.786.15063.0

Edge      40.15063.674.0

DirectX DirectX 12.0

Компютър          DESKTOP-VGUGTRC

Име на потребителя    B4byLi$

Домейн               [ TRIAL VERSION ]

Дата / Време    2017-12-18 / 20:05

Дънна платка  

Тип централен процесор           HexaCore Intel Core i5, 4300 MHz (43 x 100)

Дънна платка   Неизвестно

Чипсет на дънната платка         Intel Union Point Z370, Intel Coffee Lake-S

Системна памет              [ TRIAL VERSION ]

DIMM4: Kingston HyperX KHX2400C15/8G          [ TRIAL VERSION ]

Тип BIOS              AMI (08/28/2017)

Комуникационен порт                Communications Port (COM1)

Дисплей            

Видеокарта       NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB  (6 GB)

3D-ускорител   nVIDIA GeForce GTX 1060 6GB

Монитор            Samsung SyncMaster 226BW/MagicSyncMaster CX226BW (Digital)  [22" LCD]  (HS3PB31671)

Мултимедия   

Звуков адаптер               nVIDIA HDMI/DP @ nVIDIA GP106 - High Definition Audio Controller

Звуков адаптер               Realtek ALC1220 @ Intel Union Point PCH - High Definition Audio Controller (Audio, Voice, Speech)

Съхранение на данни 

IDE контролер Standard SATA AHCI Controller

IDE контролер Standard SATA AHCI Controller

Контролер за памет     DAEMON Tools Lite Virtual SCSI Bus

Контролер за памет     Microsoft Storage Spaces Controller

Дисково устройство      KINGSTON SA400S37120G  (120 GB, SATA-III)

Дисково устройство      ST1000DM010-2EP102  (1 TB, 7200 RPM, SATA-III)

Оптично устройство     DiscSoft Virtual SCSI CdRom Device

Оптично устройство     DiscSoft Virtual SCSI CdRom Device

Състояние на SMART    OK

може ли да ми кажите дали всичко е свързано нормално защо показва  че дъното е неизвестно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо никой не отговаря моля ви кажете има ли проблем с това дъно

9E9C43E8-34EB-42D2-A95D-53DB573F475B.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каже те ми как да се оправи този проблем  по този начин като не се вижда модела - паметта работи ли

7609FB9F-29B7-43B1-B1A7-AD13C982AEC6.jpeg

B6348ADD-BCF1-41CE-9FD2-1081137ADBB1.jpeg

2CC0ECD1-FE7E-4255-B916-E7F372CB2620.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо никои не ми отговори дали всичко е наред с дънната платка и паметта на компютъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Neri New написа:

защо никои не ми отговори дали всичко е наред с дънната платка и паметта на компютъра

Мисля, че нямате опит в общуването онлайн. Това е отворен форум - в смисъл, че всеки може безплатно да се регистрира, чете и пише тук. Разчитате на непознати хора доброволно да отделят от времето си, за да отговорят на въпроси, които пък понякога са неуместни или по-често - недостатъчно ясни. Редно е да имате малко повече търпение. При това проблемът Ви явно не е спешен. Напротив - по-добре е да изчакате и да съберете повече информация, защото може или да вземете излишно скъп, или - недостатъчно качествен монитор. А монитор се продава по-трудно от видеокарта например.

За сайт с монитори - мога да предложа prad.de - на немски е, но може да се превключи и на английски. Има както доста данни за монитори, така и тестове на някои от тях.

Относно другият проблем - вероятно програмата не разпознава точно този модел дъно. В такива случаи решението е да се отвори кутията и да се търсят надписи по самата дънна платка. Или по-лесно - да се извади кутията на платката изпод леглото ;) - ако компютъра е купуван на части.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото се напускаха поне дузина безсмислени теми а това говори или за "трол" които си прави майтап с потребителите на форума

или за някой с разклатена психика които само предава разбъркана информация без да възприема отговорите съответно човек се отказва да прави опити да помага. 

1. Видеокартата (изходите) не са проблем и за 4К монитор (при спомената по-ниска и игри ще вървят). Не само DP но и HDMI става за целта. Да резолюцията може да се намаля.

Дори вградената графика я поддържа и монитора ще работи на нативната си резолюция и без видеокарта разбира се за игри няма да свърши работа.

2. На първо време програмата трябва да се обнови до последната стабилна версия (5.95.4500) и най-вече да се регистрира иначе никога няма да показва пълна информация (в безплатен режим).

Така или иначе какви глупости показва програмата е без каквото и да е значение. Хардуера няма да се промени той е този който е закупен.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.