Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,  от доста време използвам една туба която съм си я направил сам. Доста съм се постарал при изработването и изглежда като серийна. Представлява масивна кутия с тонколона отдолу, която е 8 inch ;  80w на JBL .Встрани от нея е закрепен усилвателя неговите параметри са 2*120w на моно 1*240w Gelhard GXV 356R (корейски) с 25А предпазител. А зад кутията  закрепено захранването от него извличам 12V, 10A. Това захранване ме изкара около година и половина и изгоря. След това сложих ново (което подава 12V, 16A) след като го преправих е преди да го включа към усилвателя работи и се върти перката след като го свържа с усилвателя то се включва за 2 сек като му светва ламчичката и угасват и двете. Това го прави постоянно. Въпросът ми е дали при изгарянето на това захранване то да е повредило усилвателя или е въпрос на съвместимост между двете? (тоест с новото) Понеже "новото" е с по-голямо напрежение 6А . Може би захранването се изкл. автоматично? Или пък...  дайте идеи много ще съм благодарен! Понеже нямам търпение да го оправя вади страхотен саунд!  Баса е много плътен и силен.

МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ С НЯКОЯ ИДЕЯ!!! 

20170412_212219.jpg

20170412_212230.jpg

Редактирано от Denislav Radev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои захранвания не работят ако не е натоварена и линията за 5 волта.

Може да пробваш да вържеш 20 ватова крушка за кола на линията за 5 волта като товар. Крушката е за 12 волта и не се загрява  така,

че ако с нея тръгне после може да я вкараш вътре в захранването.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпробвах го не е това което казваш

Когато го черният и заленият кабел ги допра усилвателя примигва и изгасва цялата система, а когато го допра 3, 4 пъти като по чудо се включва и след като го угася  го прави отново. От какво би могло да е проблема?

току що го пробвах чува се едно цъкане от захранването, значи от там нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лед лентата е прекалено малък консуматор. Пробвай с  крушка, съпротивление 100 ома и др. консуматори. Може да трябва да се натовари и линията на 3.3V, тези линни фабрично са натоварени със съпротивления, така че Led лентата нищо няма да промени. Но вместо компютърно захранване можеш да сложиш и обикновен адаптор за монитор, който е по-компактен, но предивството на компютърното захранване е че е двутактово и с двупътно изправяне, което дава много високо КПД. 12 волтова крушка свързана към линията 5V трябва да е с два пъти по-голяма мощност, което я прави грамадна, затова е по-добре да потърсиш на 6V. Но крушките нямат постоянно съпротивление и имат много голям пусков ток, при което може да се задейства защитата на захранването и то да изключи. Може да се използва и мощно захранване за лед ленти:

ShowPicture.asp?Small_or_Big=1&Article_I

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, peppone1 написа:

Може да се използва и мощно захранване за лед ленти:

За захранване на усилвател? Ти луд ли си бе? Колкото и да е мощно повече от 5A ток няма да изкара. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Stoyannnov написа:

Здравейте на всички намeрих заобиколно решение като монтирах два ключа от които единият е за спиране и пускане на главния източник, а другия за зеления и черния кабел ( тоест PS-ON и нулата). Те не го стартират когато ги отворя , а се налага поне 2, 3 пъти да разцъкам единия ключ ( зеления и червения) и тогава няма проблем звучи си музиката. Впротивен случай когато ги натисна един път в първоначален момент подава ток и изведнъж цялата система грохва. Затова си мисля, че някой траф се е повредил, защото се чува едно пукане когато спре. 

Вие как мислите?

преди 10 часа, peppone1 написа:

Лед лентата е прекалено малък консуматор. Пробвай с  крушка, съпротивление 100 ома и др. консуматори. Може да трябва да се натовари и линията на 3.3V, тези линни фабрично са натоварени със съпротивления, така че Led лентата нищо няма да промени. Но вместо компютърно захранване можеш да сложиш и обикновен адаптор за монитор, който е по-компактен, но предивството на компютърното захранване е че е двутактово и с двупътно изправяне, което дава много високо КПД. 12 волтова крушка свързана към линията 5V трябва да е с два пъти по-голяма мощност, което я прави грамадна, затова е по-добре да потърсиш на 6V. Но крушките нямат постоянно съпротивление и имат много голям пусков ток, при което може да се задейства защитата на захранването и то да изключи. Може да се използва и мощно захранване за лед ленти:

ShowPicture.asp?Small_or_Big=1&Article_I

Този адаптор за монитор с какви параметри е? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Denislav Radev написа:

Вие как мислите?

Най-вероятно компютърното ти захранване е боклук и не може да захрани усилвателя.Смени го с по-мощно и качествено.И натоварвай и линията за 5 волта, като те посъветваха по-горе с автомобилна крушка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом като новото гасне веднага след тръгване, а старото захранване е изгоряло, я провери дали случайно нямаш късо от усилвателя.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от crashgold
      Здравейте... Искам да си закупя бас туба (активна) с вграден усилвател. Та въпроса ми е относно свързване ...     Четох в много форуми но се обърках съвсем... Та първо преди закопуването трябва да спомена че съм с оригиналния касетофон . Mercedes W210 (Е 300D) е колата 1995 г. Ще сложа снимка на касетофона...  Та този касетофон става  ли или трябва да взимам друг ???  И също така какви кабели ще ми трябват    Извинявам се за сложното питане  ... и Благодаря за отделеното време.

• от Кисьов Венцислав
      Здравейте наскоро монтирах усилвател с туба работеше наред всичко но днес не включва, работи само когато Cd-то е на радио на нищо друго ни на усб ни на диск
    • от pcservizpld
      Всички знаем, че повечето стандартни охлаждащи ''падове'' ( стойки, cooling pad и т.н. ) не вършат много работа. Голяма част от лаптопите взимат въздух отдолу ( естествено не е просто грешка на някой инженер, а опит за убийство на лаптопа ви с времето, особено когато е пълен с прах ), което не е никак хубаво. На маса, в скута ви, на леглото, на седалката, стола и т.н. машината ви е вечно задушена. Да не говорим, че това е причината често лаптопа ви да се нуждае от почистване, тъй като засмувка всичко именно от там. Реално дори и да си купите охлаждаща подложка със 10 см. вентилатор,  няма да получите голям резултат. стандартно вентилатора ДЪРПА въздуха надолу и отвежда, от него навън, не духа КЪМ лаптопа, а вентилатора на лаптопа ДЪРПА на вътре, следователно така дори се затормозява повече ,единствено ще охладите хард диска. Реално се получава завихряне, но въздуха не се движи из лаптопа, да не говорим че затормозяването на вградения охлаждащ вентилатор си заминава по-бързо. За това истината е че за всеки модел индивидуално трябва да има подложка ( или за модели със сходно местоположение на елементите по дъното и охлаждането ). Аз си правя сам охлаждащите ''падове'', за да са максимално ефтивни.
      Това охлаждане, което ще видите е правено за Fujitsu Siemens Amilo LA1703. лаптоп известен с липсата на ''въздух'', висока производителност и възможности, също така, бонуса да изпържите яйце за 2 минути на тъч пада. Ето как изглежда долната страна:

За изделието използвах: 1 парче ламинат, което отрязах според размерите на лаптопа и от всяка страна по 5 мм. за закрепване на придържащите ''стени''. Клечки за захарен памук ( докопах ги от един приятел и сметнах, че ще свършат идеална работа ), малки пирони с дължина 2 см.
      След изрязване на ламината измерих и очертах къде се намира вентилатора над плоскостта, за да му направя самостоятелно отделение, ще си има собствен вентилатор който ще духа към отворите за входящ въздух към лаптопа. Започнах да закрепвам клчеките за памук със пироните към дъното, оставих грапавата страна на ламината отвън, избрах допълнителни опорни точки, на които ще лежи лаптопа. Общо сложик по 4 реда за стена, като ги закрепвам 2 по 2, тъй като ще се нацепят, ако забия 4-те наведнъж с по-големи пирони.  По 2 ленти ( клечки ) са за ограждението  и опорните точки. Следва изрязване на дупките, като  формите за USB, VGA, LAn и т.н. входове се изрязват със ножовка или мини трионче, а дупките за вентилаторите долу ги надупчих със дрелката ( ширина по избор ). Накрая изпозлвах изолационна лента за врати, която ще е мекичкото, на което лаптопа ще ляга. Боядисах със спрейче и воала. Сложих 3 вентилатора по 5V - 500 mA, понеже нямах друго захранване ги вързах на едно с 300 mA, но на 6 волта. Другите два вентилатора, също духат към корпуса, като единия не е ограден  умишлено, за да избутва въздуха вън. 
      Вентилаторчетата струват общо около 6 лв. ( принципно, моите са от стари подложки, само единия е нов ), пироните 50 ст., останалото вече го имах от други ''проекти'' ( във кавички проекти, да отбележа ). Изолационната лента май ще излезе около 1 лв, не съм сигурен.
      Естествено, както сами предположихте визията е под всякаква критика, не съм се и старал да изглежда добре. Важното е да е функционално.
      Резултат: по-висока производителност, ниски температури, по рядко се налага чистене. 

• от Росен Димитров
      Искам да попитам всички които са наясно как може да се направи сървър (не от стар компютър), който да пуска телевизия на 2+ телевизора, музика на повече от 2-3 устройства, да хоства сайт без интернет само в локалната мрежа? Би ли се получило ако на компютъра има примерно 2-3 видео карти 2-3 саунд карти?
      Изкажете своето компетентно мнение моля.
    • от andibgpz
      Здравейте колеги,
      Имам питане за направата на лампов усилвател,предусилвател с RIAA корекция.От няколко дена се ровя из нета и намерих не малко схеми за въпросните устройства ,проблема ми е ,че не съм сигурен какво точно ми трябва и дали съм се насочил правилно.За да съм по-ясен с обясненията ще започна с предисторията.Имах грамофон с вградени колонки в него,който си беше компромисно решение,започнах да си купувам плочи,ходих до Америка и от там си взех почти пълната колекция на Пинк Флойд на дебел винил,първи печат.Реших че на подобна инвестиция и трябва качествена система за възпроизвеждане.Върнах се в България и започнах да чета за ламповите усилватели и всякакви джаджи тип -Направи се сам.Зарибих се по идеята.Спрях се на Цък като не искам да си купувам кита ,а компонентите отделно ,за да спестя малко пари/тук е момента и въпроса да питам някой по-запознат дали си струва да ги набавям поотделно/. След разговор с приятел той ми каза ,че въпросният усливател се нуждае от предусилвател с RIAA корекция - намерих това цък . но не виждам какви компоненти са ми необходими за да го сглобя. Въпроса ми е дали комбинацията е успешна или ми трябва нещо друго.Ще помоля ако имате по -добри идеи да ги споделите ,грамофонът е цък .Както и какъв бюджет да си приготвя ориентировъчно.И така Ако тези двата кита стават ,как да намеря нужните ми компоненти за тях?

П.П.Като ученик сглобявах разни китчета и други такива ,имам някаква идея от електроника ,но съм позабравил доста неща.Ще ви помоля да не се смеете много ако задавам ТЪПИ въпроси.Като цяло мерак имам,поне докато не ме удари тока  

Благодаря предварително.

Андрей
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.