Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, снощи докато бях на лаптопа забелязах следния проблем: батерията беше изтощена и както обикновено включих зарядното към лаптопа. След около 20 минути иконката на батерията на екрана показваше, че батерията е напълно заредена, но на лаптопа отвън има индикатор за батерията когато се зарежда,  и когато е напълно заредена свети в бяло, а когато има още да се зарежда - в червено. Та докато на екрана показваше, че батерията е напълно заредена, индикатора светеше в червено, т.е, че има още да се зарежда. Махнах аз зарядното и пак си показваше 100%, когато насочих мишката към иконата на батерията на екрана. След около 5 минути изведнъж падна до 80% и след 15-20 минути падна до 20%. И днес пак се случи същото... Та въпроса ми е защо windowsa ми показва, че батерията е заредена като всъщност не е и да държа ли лаптопа на зарядно докато индикатора не започне да свети бяло. Лаптопът е Asus K555L ако има някакво значение. Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко години е батерията?

Погледни какво е износването на батерията ти.

Хубаво е да направиш няколко пълни разреждания (възможно с най-малко потребление) - зареждания (поне 12 часа да е на адаптер).

Отново да погледнеш какво е нивото на износване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно, когато не ти е нужно да работи на батерия си го дръж със включено зарядно, иначе не нужно хабиш циклите на зареждане/разреждане на батерията му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, но проблемът е, че не се маха батерията...или поне аз не знам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата не е казал да я махаш, а когато го ползваш в къщи да го ползваш с кабел.

Разбира се това не пречи един път в месеца просто да правиш профилактично по едно пълно разреждане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е купен 2016 г. юли месец, а за това да го държа постоянно на зарядно доста хора са ми казвали, че не е много полезно да се прави, а и предния ми лаптоп почти винаги беше на зарядно 2 години и сега като му махна зарядното батерията държи по 2 минути...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя е на почти 10 години и това е едва 2-рата му батерия (която дори е купувана настаро). Първата последно държеше поне 20 мин.

Пробвай това което ти казах.

За програми можеш да ползваш Aida64, CPUID HWMonitor и всяка друга която вижда капацитета на батерията - запиши си го!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, peekmemf написа:

Здравейте, снощи докато бях на лаптопа забелязах следния проблем: батерията беше изтощена и както обикновено включих зарядното към лаптопа. 

Означава ли това ,,както обикновено" ,че работиш често на батерия?Ако е така,по едно разреждане и зареждане на ден,означава че тази батерия няма да има по-дълъг живот от една година.Батериите си имат определен брой цикли на разреждане и зареждане,след което се износват и се сменяват.Най-дълго изкарват,когото  се работи само на ток,а батерията си е поставена.На батерия го пускаш само когото е много нужно или си на вън,където не може да се включи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип е най-добре като не се ползват да се махат, но не става на всеки лаптоп, особено на по-новите. На моя от подписа в началото не я махах и карах така 2 години, като повечето време си беше на зарядно. Докато един ден като падна под 22% и започна да се изключва все едно съм я изкарал и е без зарядно. От тогава си го ползвам без батерия, да я запазя докато мога, поне като ми трябва да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да го държа постоянно на зарядно, така ли? Изтеглих си AIDA64 и там пише, че wear-a на батерията е 16%, това добре ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами батериите са си консумативи така или иначе, пише си го и в гаранцията. Като се прецака купуваш нова, ако искаш да си ползваш машината на батерия. Най-добре се съхранява, като не се ползва, но май вече нарочно взеха да и "вграждат", че да могат да ги продават повече, затова им слагат и ограничена гаранция от по 6-12 месеца в повечето случаи. Ползвай си го на зарядното, като е хубаво 1-2 пъти в месеца да правиш разреждане до към 10-15% и след това пълно зареждане, пък каквото стане вече.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Метин Шабан
      Здравейте , моля да ми помогнете да реша проблема с драйвера на видео картата. Когато пуснах днес да играя dota2 играта ми крашна и проблема беше свързан с Vulkan, също така от известно време някой елементи в играта както и сянката на някой обекти (най-вече на героите) бяха като "пулсиращ" квадрат. Днес след като влязох в Radeon setings забелязах ,че има нов ъпдейт и реших да актуализирам. За жалост като вляза и дам ъпдейт чек не отчита , че съм с новите драйвери. 
      Да отбележа, че в играта ползвам Vulcan а не Dx11. След като актуализирах проблема с Vulcan не се появи до 3-4 пускане, но после ми го даде отново, плюс това в играта има значителна разлика (накъсва)

• от Тошко2001
      Здравейте! Извинявам се, че публикувам тук, но не мога да намеря темата по математика. Имам следния проблем- равнобедрен трапец с основи 6см и 8см  и БЕДРО 5см му търсят лицето. А кажете ми аджаба колко му е височината и лицето, че ми взе здравето таз задача. Аз получавам 4 см височина и 28 см квадратни лице. Отговорите са дадени с корени
      а- 14V6 cm
      b- 28V6 cm
      в- 56V6 cm
      г - 7V26 cm
      д- 2V42 cm
    • от Людмил Йотов
      Здравейте, добри хора! 
      Като за начало искам да се извиня, ако темата ми е в грешния раздел! 

Казусът е следния ; снощи вечерта, както си играя LoL и лаптопа просто изгасна. Помислих си, че е спрял тока, но всичко друго работеше. Махнах батерията и пробвах да го пусна, но греда. Когато обаче махнах жак-а за зарядното забелязах, че е доста хлабав, а и в ъгъла, където се пъха жака явно са ми се откачили щипките, защото при отваряне и затваряне се чува едно "тракане" 
      Мисълта ми е дали е възможно самия жак отвътре да се е разместил или повредил, или направо дъното се е предало? 
      При опит да го включа няма никакви светлини, дори и мишката не свети /която си свети постоянно, дори и да е затворен лаптопа/ - лаптопа е сръвнително нов, на около 3 години Lenovo G70-70

ПП.
      На ясно съм, че лаптопа на 99% е за сървиз, просто искам да видя вашите мнения, като много по компетентни от мен и да си направя сметка с колко пари ще трябва да се изхвърля... 
      Поздрави! 
    • от Велико Русанов
      Здравейте банда.Имам проблем с усилвател Onkyo A-8015.Ползвам го от дълго време и съм доста доволен от работата понеже не ми е даваш дефекти но уви днес като го включих не пработи.....когато го включа в контакта и натисна Power бутона си светнат копчетата но преди се чуваше едно реле дето щтрака а сега не се чува и незнам какъв ми е проблема.Само да вмъкна че до посшвдното изключване на усилвателя всичко си беше ок просто сега като го включих се яви проблема(не се е чувал никакъв шум или изпукало нещо)просто релето не превключва.Та ако може да ми помогнете!!!БЛАГОДАРЯ :)
    • от Иван 12
      Здравейте , търся си преносима батерия за Iphone 6. Давайте съвети за преносими батерии , които няма да ми прецакат батерията на телефона. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.