Премини към съдържанието
jordanp

Доставяне на пратка от Украйна

Препоръчан отговор

Някой получвал ли е пратки от Украйна и ако да по какъв начин?

Намерих много изгодна оферта за музикален инструмент, който не може да се намери в България (в украинския OLX) и в момента с украинеца трябва да измислим начин как може да бъде изпратена пратката при нормални цени.

Тегло: 8-9 кг, размер: 43 х 35 х 19 см

Проверих във по-известните български куриерски фирми и там заваляха едни цени ...

·         Еконт – не приемат пратки от Украйна

·         InTime от един офис ми отказват, тъй като не работят с физически лица, от дру ми казват няма проблем – след проверка калкулират, че ще струва - 417 лв. (независимо дали на адреса или до техен офис)

·         DHL уточниха че ще трябва да се подготви митническа декларация от изпращача – изпращането ще е за скромните - 470 лв.

·         Teachhouse намерих в сайта им калкулатор 225 лв.

Знаете ли някаъв по разумен способ за изпращане, само украинсите пощи не съм проверявал (но всички куриери отбелязаха, че използват само въздушен транспорт).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Украйна, като "дестинация" в момента е много неясно понятие! Кажи точно в кой град може да стане сделката и в каква валута!

Имам хора, които докарват всичко, стига да не е "жива маймуна". но не очаквай "далавера" - цените са високи за транспорт, защото "почерпката" на митницата е сериоазна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

През стандартната поща. Или ако бързаш през куриерската им фирма EMS. По принцип нещата минават през скенер. До 30 лв се плаща малко ( 4 лв за малка пратка) От 30 до 300 + 20%ДДС. При над 300 и мито.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Филипов написа:

През стандартната поща. Или ако бързаш през куриерската им фирма EMS. По принцип нещата минават през скенер. До 30 лв се плаща малко ( 4 лв за малка пратка) От 30 до 300 + 20%ДДС. При над 300 и мито.

Няма да стане 10 кила "музикален инструмент" - разбирай електроника - само "на ръка"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, street racer написа:

Кажи точно в кой град може да стане сделката и в каква валута!

Пропуснах да спомена местоположението:

Адрес: Запорожье, Запорожская область, Александровский, ПК: 69000

И аз си мисля ако някой има често "ходене" и връщане от Украйна е един от вариантите. За "почерпка" не бях смятал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

jordanp, евтиното по принцип накрая почти винаги излиза по-скъпо. Какъв е този "загадъчен" инструмент? Питам от чисто любопитство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Agentpat™ написа:

jordanp, евтиното по принцип накрая почти винаги излиза по-скъпо. Какъв е този "загадъчен" инструмент? Питам от чисто любопитство.

пластичен експлозив - прави силно "бум"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, Agentpat™ написа:

Какъв е този "загадъчен" инструмент? Питам от чисто любопитство.

Нищо особено, 8-9 кила ръчни гранати - шегувам се!

Инструмента не е загадъчен, просто е характерен за Руските държави - "Баян". В България от 3 години следя офертите и това което макар и рядко се предлага е с дефекти за поправка и надвишена цена. Взех си един такъв преди година от българския OLX (купен преди 30 години от "съюза" - както се изрази собственика), понаучих се да свиря и сега си търся по-голям. Съответно тука избора е никакъв, а в украинския клон на OLX огромен от  към модели и цени и дори мога да се спазаря на възможно най-изгодан изходна цена. Разбира се ако крайната цена (+ доставка) е неприемливо скъпа не бих се натискал точно от там да е доставката - просто сондирам дали има приемлив вариант.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти тарифата на украинските пощи. https://ukrposhta.ua/tarifi-posilki

До края на годината ще дойде (2-3 седмици, има и доставка по самолет).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.