Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

отдавна не съм писал тук, но викам дали някой ще помогне. 

Та накратко, оставиха ми този HP LaserJet 3030 за не спешен ремонт, може и без него, но ми стана интересно, не се занимавам с принтери. Принтера мачка хартията според мен след като е положил тонер, пробвал съм с друга подаваща ролка, от HP 1010  резултата е същият. Личи си, че има принтирано преди да бъде смачкан листа, има букви под смачканата част. Принтера е почнал да прави така, след като е блокирал на лист и той е бил издърпан. Ако някой нещо с отвертка предлага да отвия, завия, сменя–имам за части другият hp 1010, да казва. Дори на слух се чува, че мачка накрая при изкарването на листа. 

Service manual го има тука.

20171205_193942_1512495646615_resized.jpg

20171205_193955_1512495645131_resized.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се почистят на първо време почти всички ролки поемащи/изтеглящи (гумени са и от топлината, власинки от хартията и боклук  губят свойсва) , ако това не свърши работа част от тях се заменят (при навъртян голям километраж)  виж  стр.50-69 и  пусни самопочистване

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен някъде има скъсано парче хартия, което задръства ролките и мачка листа
Или някакъв друг дребен обект.

Редактирано от Johnny B (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не изхвърлена старата касета с тонер пробвай с нея. Като извадиш касетата ще се види има ли парчета хартия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах 3 пъти софтуерно почистване, 2 други касети, въртях го да изпадне нещо, кофти че не ми се разглобява целия за да стигна до изхвърлящите ролки. Те нямат свободен ход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това задръства след касетата с тонер - тоест задръства във фюзера. Варианта да се прецакали платното при изваждането на този лист е доста голям, ако е бил залепнал за него и не е бил точно лист... Друг вариант е да е счупен и/или задрал отлепващия палец за хартията пак във фюзера. Демек ще ти се наложи да разглобяваш фюзер, за да видиш какъв е проблема... Операцията не е лесна, но ако не се притесняваш да си оцапаш ръцете и имаш опит с отверката, то бавно и внимателно ще се справиш за около час. Гледай да не счупиш пластмаса, скъсаш кабел отиващ към фюзера и така. И снимай как е било преди да продължиш, за да можеш да го сглобиш после обратно по-лесно и да тръгне...

Редактирано от krassleto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще се пробва. Ще пиша за резултата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.