Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер ;) Така днес получих смс от интернет доставчика си,че наближава датата за изтичане на договора ми и ако имам желание да заповядам да преподпиша нов :) Ходих да питам дали са пуснали няква предпразнична промоция нещо а у понеже аз съм на пакет интернет + 3 телевизора общо сумата е 40 лева на месец таксата но сега ми предлага предпразничната промоция такса 30 лева като пускам новия договор той ще е за 2 години но има и една уловка ;) Сега съм на 70Mbps а след подписването на новия договор който ще е 2 години скоростта на интернета ще е малко по бавна 50Mbps :no-no: Понеже това не ме устройва,защото искам възможно най бърза интернет скорост понеже всеки ден играя League тегля си филми да гледам и с тези 50Mbps сигурно ще се теглят двойно по бавно запитах го дали има някъв вариант да направим нещо да увеличим от 50Mbps на повече да стане ? Той ми каза,че има вариант да си купя една оптика да дойдат да я монтират и скоростта ще се дигне на 100Mbps даже има вариант да стигне до 150Mbps :shock11:Казах му,че това ме устройва бих ги дал 50 лева за една оптика тъкмо интернета ще е по бърз :D И сега въпрос ? Понеже не съм много на "ти" с тези оптики Някой който е на оптичен интернет или има познат който е на оптичен интернет да сподели мнение дали си струва ? Дали е по добре с нея от колкото кабелен интернет ? Мерси Предварително !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, xXx*Triple*xXx написа:

Добър вечер ;) Така днес получих смс от интернет доставчика си,че наближава датата за изтичане на договора ми и ако имам желание да заповядам да преподпиша нов :) Ходих да питам дали са пуснали няква предпразнична промоция нещо а у понеже аз съм на пакет интернет + 3 телевизора общо сумата е 40 лева на месец таксата но сега ми предлага предпразничната промоция такса 30 лева като пускам новия договор той ще е за 2 години но има и една уловка ;) Сега съм на 70Mbps а след подписването на новия договор който ще е 2 години скоростта на интернета ще е малко по бавна 50Mbps :no-no: Понеже това не ме устройва,защото искам възможно най бърза интернет скорост понеже всеки ден играя League тегля си филми да гледам и с тези 50Mbps сигурно ще се теглят двойно по бавно запитах го дали има някъв вариант да направим нещо да увеличим от 50Mbps на повече да стане ? Той ми каза,че има вариант да си купя една оптика да дойдат да я монтират и скоростта ще се дигне на 100Mbps даже има вариант да стигне до 150Mbps :shock11:Казах му,че това ме устройва бих ги дал 50 лева за една оптика тъкмо интернета ще е по бърз :D И сега въпрос ? Понеже не съм много на "ти" с тези оптики Някой който е на оптичен интернет или има познат който е на оптичен интернет да сподели мнение дали си струва ? Дали е по добре с нея от колкото кабелен интернет ? Мерси Предварително !!!

Естествено, че си струва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, velislavvasilev написа:

Нещо те мотаят. На мен, ако ми кажат така, повече няма да съм им абонат (ако правилно описваш ситуацията). Оптиката е чисто и просто друг вид кабел за пренос на данни. Спецефичен освен със структурата си (няма медни жички), но и с това, че не се влияе е елмагнитно поле и има по-голяма дистанция на пренос на данни. Конкретно при доставчиците, най-малкият проблем при тях е как ще ти доставят нет. При тях забавянето идва от ограниченията, които те ти слагат, от натоварването на мрежата им и прочее, а не щото нямат читав кабел да ти опънат до компа. Напримен на мен на Близу ми философстваха, че съм бил нямал проблеми със скоростта и ми даваха някакъв техен локален адрес да съм бил тествал. Само дето мен не ме е*е колко ми е бърз нета до локалния им сървър, щото на него не ползвам нищо. Мен ме грееше скоростта до цяла БГ и международни сървъри до които исках достъп (влизах по разни международни сайтове, теглех торенти). Що смятам, че те мотаят.. Ми щото и с CAT7 кабел може да се подсигури дори гигабитова връзка. Не е нужна непременно оптика. Второ, за оптика ти трябва друга LAN карта. Аз още не съм виждал някой вкъщи да му опънат влакна. Всичките оптики, не знам си акво, ама до компа идва кабел с RJ45. Та, под тротоарите ли я слагат таз оптика, по стълбовете ли - работа си е само и единствено на доставчика. В крайна сметка до твоя комп не достига оптиче, а меден кабел. И още нещо, което бе много гадно в БГ, вероятно и сега, никой доставчик не ти гарантира скорост до международни сървъри. Вкарват някакви космически скорости, ама до локален техен сървър, дето хората малко ги интересува тази скорост (ако ще и гигабитова да е). Едно време в родния ми град имахме локален торент и дата сървър, тогава -да. Щото бяха по-вървеждни от Замунда и дата.бг Ама в днешно време май никой доставчик не предлага нещо сериозно на локален сървър. Каквото и да ти трябва (поща, новинарски сайтове, Облаци, чатове и комуникации) все са на друго място, но не и на машина на доставчика ти.

Близу ги няма вече. Сега МЕНТЕЛ  наистина ще те баламосват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

според мен го баламосват нещо, този доставчик паралелна мрежа ли има, БТК дава на някои абонати повече от 1 ип. на  човек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един филм се тегли за 2 минути с интернет жичен  за 20 лв на месец...  аз съм си предплатил за 1 година и ми излиза 40 лв по- евтино но  може да го спирам другата година ако пуснат безплатен безжичен.

wifi

да не говорим че има сайтове  за без теглене и гледане в реално време.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Yvan Sergeev написа:

един филм се тегли за 2 минути с интернет жичен  за 20 лв на месец...  аз съм си предплатил за 1 година и ми излиза 40 лв по- евтино но  може да го спирам другата година ако пуснат безплатен безжичен.

wifi

да не говорим че има сайтове  за без теглене и гледане в реално време.

Не говори глупости моля те!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Не говори глупости моля те!

сори че реалността е глупост за теб.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Yvan Sergeev написа:

сори че реалността е глупост за теб.

Не, говориш глупости. 

1. Интернет за 20 лева е различен, за различните доставчици и пренос.

2. За 2 минути също зависи какво сваляш. Ако филма е bluray формат какво правим.

3. Карам те да мислиш и се замисли...........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ако е редрей ...

че ходим до кенефа за 10 мин и като се върна е готов

или ще се обръсна....

New_Bitmap_Image.png

смятай за колко време се сваля 60 -600 6000. мб>.....

20  лв без промоция

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и при мен има безплатен ВИФИ, но си плащам

ВИФИ-то чезне понякога а и е бавен, а и ме е страх да влизам в пощата си и други сайтове, че някое лапе може да реши че е хакер

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

а ако е редрей ...

че ходим до кенефа за 10 мин и като се върна е готов

или ще се обръсна....

New_Bitmap_Image.png

смятай за колко време се сваля 60 -600 6000. мб>.....

20  лв без промоция

Да, ама Емил те попита за Blu Ray , който е в рамките на 20, 30, до 50 ГИГАБАЙТА бре Ванка!  Ти за 20 лева сваляш 700 мегабайта за 2 минути. Я направи сметка колко пъти се нанася 30 гигабайта в 700 мегабайта. Или не си чувал за такъв формат на файлове? Като ти гледам свалянето, нямаш нещо по голямо от 1 гигабайт. Хубаво вземаш участие в техническите форуми, но пиши и така, че да се разбере че си в тях , а не в празни приказки.Твоята скорост я имат хиляди в този форум, дори на по ниска от твоята цена. А и темата на питащият носи съвсем друго заглавие от твоите 10 минути в "кенефа"

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптиката си има доста предимства спрямо медния ностиел. Но така предложените скорости са си гавра или изнудване. На оптика цената на Mbps трябва да е по-ниска от тази на меден кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, *LZ4JW* написа:

Blu Ray

е измишльотина на софтуерната и хардуерната мафия за да натоварват обикновения потребител да купуват по- големи  хардискове и тнт 

те 

за 1 час и 40 мин ....  ако съм загорял за блу рей ама не съм

New_Bitmap_Image_2.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не е като на 8-900Mbps оптика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Времетраене : 110 минути демек мога да го гледам почти директно на 20 фпс....

без сваляне

Твоята скорост я имат хиляди в този форум, дори на по ниска от твоята цена.

няма по ниска от моята освен краден интернет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях 10 години на обикновен кабел и три години на оптика.

Спорет доставчика, разликата е във сигурността в полза на оптиката от към атмосферни влияния и защита от гръмотевици.

От към скорост на теглене няма разлика за потребителя. Тя е до обявената от доставчика скорост, като по новогодишните празници, когато всеки се е прибрал в къщи на топло е пълен ужас. Просто не ставаше да се използва интернета заради претоварване на мрежата.

Дали ще си с оптика или по старите кабели, скоростта зависи от колко си си платил и колко ти подава доставчика. Плати си по-вече за да получиш по-вече. Ако искаш още а доставчика не може да ти даде, се сменя доставчика.

Оптиката е едно ново трасе. Няма как да ти дадат устройство и да ти кажат, че си минал вече на оптика. Освен ако устройството не е просто някакъв филтър, който да играе защитата като на оптиката. Този филтър не може да ти пусне по-вече интернет.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако доставчика има изградено оптично трасе до блока/входа/къщата с оптика, то няма значение дали ще ти пусне оптичен или мрежов кабел до стаята ти. В края на краищата и двете са еднакво стабилни като защита от атмосферни влияния в този случай.

Недостатъка на оптиката до дома е, че има конвертор от оптика в LAN и това е междинно устройство и ще трябва да идват при тебе на място, ако се повреди. При устройство в сградата преобразуващо оптиката в LAN, то доставчика има достъп до него денонощно и може да прати екип за подмяна по-всяко време. А и повече от един потребители ще са засегнати от тази повреда и ще се реагира по-бързо.

Освен това оптиката в дома трябва да се пази от прекомерно огъване и притискане, защото в този случай ще бъде пречупена и няма да работи. Преместването на входящата точка не можеш да си го направиш сам, а трябва да викаш доставчика. И т.н.

В края на краищата до гигабитова интернет връзка към интернет за мене не се налага полагането на оптика до дома и това е маркетингов трик на някои доставчици да се изхвърлят, че имат оптика и могат да я полагат навсякъде... А и за да искат повече пари за същата по-вид скорост на интернета...

Редактирано от krassleto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голямо фукане с..нищо - виж тук:
https://www.cooolbox.bg/za-doma

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 часа, velislavvasilev написа:

Има. Ето ти пример  На икономичния план теглех от Замунда (по твоето мерило за скорост) с 8,5 МБ. Като, тези цени са без договор. Плащаш си месец за месец докато ти е кеф. С договор за една година, цената е 10лв/месец (икономичен план)

Не го слушай ти наш Иванчо! Отваря торент клиента и само тегли. Ама да отдава той и много други, хич ги няма! Нали му виждаш снимката - "чака сийдване", пък той изключва клиента. Баламите да качват заради такива като него. Ето, така се прави а не като тебе,драги ми Иванчо!

0009.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, velislavvasilev написа:

Има. Ето ти пример  На икономичния план теглех от Замунда (по твоето мерило за скорост) с 8,5 МБ. Като, тези цени са без договор. Плащаш си месец за месец докато ти е кеф. С договор за една година, цената е 10лв/месец (икономичен план)

Икономична

77 Mbit/s

-- Mbit/s

20 лв

къде го видя 10 лв   на месец

или е като часното енерго  като на оня мургавия

Не го слушай ти наш Иванчо! Отваря торент клиента и само тегли. Ама да отдава той и много други, хич ги няма! Нали му виждаш снимката - "чака сийдване", пък той изключва клиента. Баламите да качват заради такива като него. Ето, така се прави а не като тебе,драги ми Иванчо!

не ги карам да качват на сила 

не ми трябват и соц-комун значки-виртуални за споделяне като се има впредвид че ъплоуда ми е  7 пъти по -бавен трябва да сте доволни

New_Bitmap_Image_3.png

New_Bitmap_Image_4.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ivailo Mihalev
      Здравейте! 
      От известно време имам проблем със зареждането на определени страници в интернет.Винаги ми излиза ''няма достъп до интернет'' а реално имам интернет. Имам втори компютър който е на същия интернет и при него няма никакъв проблем със зареждането на определени страници.Реших че имам някакъв вирус и сканирах с Malwarebytes Premium и той откри няколко заплахи след което ги изтрих но нямаше резултат.Долу-горе 50% от страниците не ми ги отваря.

Поздрави!

• от Hero_ Zero75
      Искам да дискутирам с вас два важни въпроса за PvE/Save the World
      Дали PvE/Save the World ще стане част от Battle Royale
      И/Или
      Кога PvE/Save the World ще стане безплатен
    • от 5FDP
      Здравейте, търся си интернет в София, широк център без договор. Можете ли да препоръчате нещо евтино10-12лв/месец, може и с предплата за няколко месеца?
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден !!! Имам питане относно въпросните EVENT ID посочени по горе в заглавието Windows 7 Ultimate 64bit (ако е нужно да се знае)
      EVENT 7038 -
      Услуга upnphost не може да влезе като NT AUTHORITY\LocalService с текущо конфигурираната парола, поради следната грешка:
      Заявката не се поддържа.
      За да осигурите правилното конфигуриране на услугата, използвайте конзолната добавка за услуги в конзолата на Microsoft за управление (MMC).
      EVENT ID 7000 - Услуга UPnP Device Host не може да бъде стартирана поради следната грешка:
      Услугата не стартира поради неуспешно влизане.
      EVENT ID 10005 - DCOM got error "1069" attempting to start the service upnphost with arguments "" in order to run the server:
      {204810B9-73B2-11D4-BF42-00B0D0118B56}

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.